آخرین تغییرات محدوده طرح زوج و فرد

۱۵ بهمن ۱۳۹۷ آخرین تغییرات محدوده طرح زوج و فرد

نحوه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در نوروز۹۸
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران:
از روز ۲۹ اسفندماه اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران متوقف شده و این وضعیت تا پایان تعطیلات نوروزی یعنی ۱۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.
از ۱۷ فروردین ماه طرح ترافیک و زوج و فرد با همین شیوه ادامه خواهد داشت و اگر بنا باشد که تغییری در آن اعمال شود قبل‌تر اطلاع‌رسانی خواهد شد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در آخرین گفته‌های خود در خصوص ساعت طرح زوج و فرد ۹۸، اظهار داشت: «از سال آینده تغییرات جدیدی در محدوده زوج و فرد اجرایی خواهد شد و زمان اجرای آن  نیز با طرح ترافیک هم‌زمان خواهد بود» ؛ به عبارتی ساعت طرح زوج و فرد با ساعت طرح ترافیک یکی خواهد بود. وی در ادامه اعلام کرد: در آخرین جلسه شورای عالی ترافیک چندین گزینه بر روی میز مطرح شد؛ یکی از طرح‌های پیشنهادی این خصوص که تردد خودورها بر حسب پلاک زوج و فرد ملغی شود و هر خودرو با هر پلاکی مجاز باشد، ۵۰ روز در سال به صورت رایگان در محدوده زوج و فرد تردد کند و افراد بعد از اتمام ۵۰ روز، ملزم به خرید طرح زوج و فرد برای ورود به محدوده باشند. در صورت موافقت با این طرح پیشنهادی و بررسی شرایط، در خصوص قیمت خرید طرح زوج و فرد احتمالی جدید تصمیم‌گیری خواهد شد.

طبق بیانات جناب محسن پور سید آقایی، گزینه دیگری تحت عنوان «تردد نوبتی در محدوده ترافیک»  نیز در جلسه شورای عالی ترافیک مطرح شده که در راستای اجرای آن خودروها به سه دسته تقسیم خواهند شد و هر دسته مجاز به تردد در دو روز هفته هستند. دستورالعمل تقسیم بندی خودروها بر اساس ارقام سمت راست پلاک خودرو خواهد بود؛ اگر ۱ تا ۳ باشد روزهای شنبه و سه‌‌شنبه، اگر ۴ تا ۶ باشد روزهای یک‌شنبه و چهار‌شنبه و اگر ۷ تا ۹ باشد روزهای دوشنبه و پنج‌شنبه حق تردد در محدوده ترافیک را دارند و برای تردد در روزهای غیرمجاز باید هزینه پرداخت کنند. امید می‌رود با تایید هر یک از این گزینه‌ها، در سال جدید شاهد تغییرات فراوانی در خیابان‌‌های شهر تهران باشیم.

محدوده طرح زوج و فرد

محسن پور سید آقایی در خصوص صحبت‌های رئیس کمیسیون عمران شورای شهر مبنی بر اینکه دریافت جریمه طرح زوج و فرد غیر‌قانونی است، اظهار داشت که این موضوع صحت ندارد و طبق مصوبه شورای شهر در صورت تردد غیرمجاز در محدوده، رانندگان ملزم به پرداخت عوارض هستند. همچنین ما «لایحه یک فوریتی درباره پرداخت عوارض» را به شورا ارائه کردیم که طبق آن صاحبان خودرو برای پرداخت جریمه طرح زوج و فرد خود تا یک سال فرصت دارند و در صورت عدم پرداخت در موعد مقرر در سال آتی ۲۵ درصد شامل جریمه خواهند شد. این لایحه در دست رای گیری است و به زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

وی در پایان سخنان خود به این نکته اشاره داشت که شهرداری تنها مبلغ عوارض را طبق قیمت خرید طرح زوج وفرد مصوب، دریافت می‌کند و دریافت جریمه ورود غیر مجاز به محدوده طرح زوج و فرد بر عهده پلیس است.

 

* برای نمایش نقشه طرح ترافیک و طرح زوج و فرد روی لینک زیر کلیک نمایید :

نقشه محدوده طرح زوج و فرد و ترافیک تهران