آخرین وضعیت مراکز اسقاط و نابسامانی در آنها

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ آخرین وضعیت مراکز اسقاط و نابسامانی در آنها

ممنوعیت واردات خودرو در چند سال گذشته سبب شده که بیشتر مراکز اسقاط کشور تعطیل شود.

با توجه به ممنوعیت واردات خودرو از تیرماه سال ۹۷تاکنون، به طور طبیعی گواهی اسقاط خودروهای فرسوده که توسط وارد کنندگان خریداری می‌شد کاهش یافته و به تعطیلی مراکز اسقاط منجر شده است. همین امر موجب بیکاری تعداد زیادی از کارگران و مسئولان مراکز اسقاط در سراسر کشور شده است.

یوسف در یکی از مراکز اسقاط تهران کار می‌کرد و حالا نزدیک به پنج ماه است که نگهبانی از یک ساختمان را به عهده دارد. یوسف می‌گوید: «وقتی فهمیدیم دیگر خودرویی برای اسقاط نیست چند ماه بود که از ممنوعیت واردات گذشته بود و ما نمی‌دانستیم باید چه کار کنیم، صبر کنیم یا برویم دنبال کار دیگری؟»

یوسف از شغلش راضی بوده، حالا می‌خندد و با خود می‌گوید «ما بین خودروهای پیر، پیر شدیم» ممنوعیت واردات خودرو تنها به واردات خودرو ختم نشد و بسیاری از اصناف را درگیر خود کرد که مراکز اسقاط یکی از آنها است. دولت پس از ممنوعیت واردات خودرو، تولیدکنندگان داخلی را از اسقاط خودروهای فرسوده معاف کرد و پس از آن بند اسقاط خودرو فرسوده از قانون هوای پاک حذف شد. براساس قانون واردکنندگان خودرو به ازای واردات یک خودرو باید ۲ خودرو را اسقاط می‌کردند که خودروسازان داخلی از این طرح معاف شدند. طرح اسقاط خودروهای فرسوده در ۱۹ مهر ماه ۹۶ به دستور وزیر صنعت، معدن و تجارت لغو شد.

یوسف می‌گوید: «قبلا کار و بار خوب بود، ماشین می‌آمد برای اسقاط ولی بعد از سال ۹۶ دیگر کلا کار و کاسبی تعطیل شد و هر کسی به یک سمتی رفت. ما که تنها شغلمان همین بود هم بیکار شدیم تا اینکه شغلی دیگر که نگهبانی ساختمان است پیدا شد».

یوسف تنها نیست و پس از معافیت خودروسازان داخلی از اسقاط و ممنوعیت واردات، چیزی نزدیک به ۲ تا ۳ هزار نفر بیکار و بیشتر مراکز اسقاط در کشور تعطیل شدند.

امیر سیفی زاده، کارشناس اسقاط خودرو در این باره به خودرو ۴۵ اظهار کرد:در حال حاضر مراکزی تحت عنوان  اسقاط خودرو در کشور وجود ندارد و تنها تاکسی‌ها اسقاط می‌شوند که من اسم آن را اسقاط قطره چکانی می‌گذارم. سیفی زاده افزود: هم اکنون خودروهای فرسوده در کشور تردد می‌کنند و تنها تاکسی اسقاط می‌شود.

 

 وی با اشاره به اهمیت اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد: اسقاط خودرو نباید تنها به یک بخش وابسته باشد. اینکه اسقاط خوردو تنها به واردکنندگان مربوط باشد، اصلا معنی ندارد و نباید بار روی دوش یک صنف باشد. این کارشناس اسقاط خودرو با بیان اینکه نادیده گرفتن اسقاط آسیب‌های بسیار جدی به همراه دارد گفت: آلودگی محیط زیست، افزایش مصرف سوخت و تغییر چهره شهرها از آسیب‌های تردد خودروهای فرسوده است. اگر دو مورد را نادیده بگیریم از کنار آلودگی هوا و تاثیر آن بر زیست بشر نمی‌توانیم به سادگی بگذریم. در کشورهای مختلف قوانین سختگیرانه‌ای برای اسقاط خودرو وجود دارد که در ایران کسی زیر بار این قوانین نمی‌رود و سختگیری خاصی نیز وجود ندارد.

سیفی زاده با اشاره به اینکه ممنوعیت واردات خودرو کار بسیاری از مراکز اسقاط را به تعطیلی کشاند، تصریح کرد: ۱۲۴ مرکز اسقاط در کشور وجود داشت که این مراکز بیش از دو برابر شد و چیزی حدود ۳ تا ۴ هزار نفر در این مراکز کار می‌کردند. الان ۳ سال می‌شود که اسقاط در کشور تعطیل شده و در هر مرکز اسقاط که تعطیل نشده تنها ۲ تا ۳ نفر کار می‌کنند.

وی در پایان درباره راهکار خروج از این وضعیت گفت: مهندسی کردن خوب است اما مهندسی کردن همه چیز خوب نیست و من معتقدم باید روش‌های نوینی برای برون رفت از این وضعیت در نظر گرفت و به زیست بشر توجه کرد.

 

چرا مراکز اسقاط تعطیل شدند

 

آخرین خبر از اسقاط خودرو

به گزارش خودرو۴۵، لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ در ۱۲ آذرماه تقدیم مجلس شد و درآمد دولت از اسقاط خودروهای فرسوده ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. حال باید دید دولت از واردات خودرو به دنبال تامین درآمد اسقاط خودرو خواهد بود یا قانون اسقاط تغییر می‌کند.

نویسنده: شقایق صفی خانی

فروش فوری خودرو کارکرده