آزادسازی واردات خودرو واقعیت دارد؟

۱۵ آذر ۱۴۰۰ آزادسازی واردات خودرو واقعیت دارد؟

آزادسازی واردات خودرو پس از کش و قوس‌های فراوان میان مجلس و دولت، به واسطه پیگیری‌های انجام شده در طرح ساماندهی بازار خودرو، موافقت شد.

مشکل گارانتی واردات خودروهای دست دوم

بخش دیگری از طرح‌هایی که در یک سال گذشته مطرح و جنجالی شد، واردات خودروهای دست دوم بود. دادفر در این خصوص می‌گوید: واردات خودروهای دست دوم انجام نخواهد شد. درست مانند طرح آزاد شدن واردات از مناطق آزاد که امکان انجام آن وجود ندارد. چند قانون داریم که اگر قرار باشد واردات خودروهای دست دوم انجام شود، ابتدا این قوانین را باید کنار گذاشت. مثلا واردات خودروهایی که بالای یک سال از تولید آن می‌گذرد، به کشور ممنوع است. حالا اگر بخواهند خودروی دست دوم را وارد کنند چندین برابر مشکلات بیشتری خواهد داشت.

وی تاکید می‌کند: نکته دوم اینجاست که خودرویی که قرار است وارد کشور شود، باید توسط یک شرکت گارانتی شود. اما واردات خودروی دست دوم با این مساله در تناقض است و به همین خاطر اگر قرار باشد این اتفاق بیافتد، ماده 4 قانون حمایت از مصرف کننده باید حذف شود. از طرفی استانداردهای خودروی دست دوم هم در این میان مساله است و باید ملاحظات زیست‌محیطی را هم در نظر گرفت. همه این مسائل باید حل شود و بعد به این طرف فکر کرد.

[wps_utmforoshkhodro]

تهیه و تنظیم: تیم تولید محتوا خودرو45