آمار فروش عجیب تسلا در آخرین فصل 2020

۱۷ دی ۱۳۹۹ آمار فروش عجیب تسلا در آخرین فصل 2020

مطابق با آمار منتشر شده، کمپانی تسلا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ وضعیت قابل قبولی را از نظر فروش تجربه است. این کمپانی در مجموع بیش از ۱۸۰ هزار دستگاه از خودروهای تسلا مدل Y، مدل 3، مدل S و مدل X به صورت ترکیبی در سرتاسر جهان به فروش رسانده است.

بر همین اساس نیز گفته می‌شود تسلا انتظاراتی را که سهامداران این کمپانی داشتند برآورده کرده است.

مطابق با برنامه‌ریزی‌های کمپانی تسلا باید در سه ماهه انتهای سال ۲۰۲۰ بین ۱۹۰ تا ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو را به فروش برساند. هرچند میزان فروش حقیقی این کمپانی از اعداد مذکور کمتر است اما با توجه به شروع ویروس کرونا و رکود بی‌سابقه بازار خودرو، عملکرد تسلا را می‌توان رضایت‌بخش توصیف کرد.

براساس آمارهای منتشر شده تسلا بیش از ۱۶۱ هزار دستگاه مدل 3 و Y را در چهار ماه انتهای سال ۲۰۲۰ تحویل داده؛ این در حالی است که در همین زمان تعداد مدل S و مدل  Xهای تحویلی به حدود ۱۹ هزار دستگاه رسیده است. همانطور که پیش از این نیز عنوان کردیم در مجموع ۱۸۰ هزار دستگاه از این چهار مدل به فروش رفته است.

آمار فروش تسلا در چهار ماهه انتهایی سال ۲۰۲۰

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید تسلا دقیقا ۴۹۹ هزار و ۵۵۰ دستگاه خودرو به فروش رسانده است. هدف تسلا برای سال ۲۰۲۰ فروش دقیقا ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو عنوان شده بود و حال با انتشار آمارهای فروش، این شرکت توانسته است تقریبا به هدف خود دست پیدا کند.

فروش ۴۹۹ هزار و ۵۵۰ دستگاهی در حالی رخ داده است که تولید تسلا در سال ۲۰۱۹ با عبور از نیم میلیون به حدود ۵۱۰ هزار دستگاه رسید.

بخش تبلیغات تسلا در خصوص این آمار گفت: در سال ۲۰۲۰، مطابق با آمارهای منتشر شده حدود نیم میلیون وسیله نقلیه را تولید و به مشتریان خود تحویل دادیم. علاوه بر این، تولید مدل Y نیز در شانگهای آغاز شده است و انتظار می‌رود تحویل آن به زودی شروع شود.

گفتنی است که آمار اعلام شده ممکن است تا پنج درصد نوسان داشته باشد و این موضوع نیز به دلیل آن است که تسلا در خصوص خودروهای تحویلی، محافظه‌کارانه عمل می‌کند و یک خودرو را تنها در صورتی تحویل داده شده می‌پندارد که تمام مدارک آن به درستی کامل و به مالک خودرو انتقال داده شود.

لازم به یادآوری است که تعداد خودروهای تولیدی و تحویلی به تنهایی نمی‌تواند تنها عامل موفقیت یک کمپانی خودروسازی تلقی شوند. عوامل مختلف دیگری از جمله هزینه‌های فروش، حرکات ارزی و تنوع سبد فروش نیز از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار در این حوزه است.

 

جدول فروش محصولات تسلا

 

نویسنده: زهرا ملکی

 

فروش خودرو