آینده بهتر با بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ

۲۴ تیر ۱۳۹۸ آینده بهتر با بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ

الکامپ به‌عنوان بزرگ‌ترین رویداد فناوری و تجاری ایران، هر ساله بستر مناسبی را برای گردهمایی شرکت‌های داخلی و خارجی فعال در حوزه ارتباطات و الکترونیک فراهم می‌کند تا محصولات و خدمات خود را عرضه کنند. همچنین عملکرد و فعالیت‌های سالانه خود را به واسطه الکامپ در معرض دید مشتریان و مراجعه‌ کنندگان خود قرار دهند تا با فراهم‌کردن شرایط شناخت و داوری آن‌ها به توسعه اقتصاد کشور کمک کند.

به گزارش خودرو۴۵، این نمایشگاه هر ساله با شعار راهبردی و رویکرد خاصی برگزار می‌شود که در بیست و پنجمین دوره الکامپ، شعار «آینده بهتر» با هدف پیشرفت صنعت‌های مختلف و سربلندی ایران انتخاب شده است.

دوره 25ام نمایشگاه الکامپ، طبق رسم هر ساله در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران مورخ 27 تا 30 تیرماه 1398 از ساعت 10 تا 18 با حضور حدود 480 استارتاپ برگزار خواهد شد.

 

الکامپ از ابتدا تاکنون

تاریخچه نمایشگاه الکامپ

در سال 1396، اولین الکامپ ایران تحت عنوان یک نمایشگاه بین‌المللی در حوزه کامپیوتر، برق، الکترونیک و ارتباطات برگزار شد. در سال‌های بعد، فعالان حوزه مخابرات و برق از این نمایشگاه جدا شدند و هر یک، نمایشگاه مستقل خود را برگزار کردند؛ پس از جدایی مخابرات و برق، الکامپ تحت عنوان نمایشگاه بین‌المللی کامپیوتر و تجارت الکترونیک شناخته شد.

هم‌اکنون سازمان صنفی رایانه‌ای برای ششمین سال متوالی، مسئول برگزاری «بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ» است؛ در حالی که شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی از سال 1396 تا 1379 مسئول برگزاری این نمایشگاه بود و پس از آن، برگزاری این گردهمایی تا سال 1392 توسط بخش خصوصی انجام می‌شد.

این نمایشگاه در شرایطی تا به حال برگزار شده که تا سال 79، هیچ نظم خاصی برای آن وجود نداشت و پس از آن، هر ساله شاهد نظم بیشتری در اجرای الکامپ بوده‌ایم.

در سال 1375 پای شرکت‌های خارجی به این نمایشگاه باز شد که خود قدم بسیار بزرگی در تاریخچه الکامپ محسوب می‌شود؛ فعالان خارجی شرکت‌کننده در این سال، تعداد 38 غرفه از 392 مورد را به خود اختصاص دادند؛ جالب این است که در سال 1380 (یک سال بعد)، این رقم به 80 غرفه از 400 مورد رسید.

در سال 1389 نمایشگاه الکامپ به دلیل آمار بالای شرکت‌کنندگان و وسعت بسیار بالای آن، موفق به کسب عنوان «چهارمین نمایشگاه بزرگ ایران» شد.

 

برگزاری نمایشگاه الکامپ 98

نمایشگاه الکامپ 98

طبق اطلاعیه سامانه الکامپ در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه از وزیران، شرکت‌ها و استارتاپ‌های خارجی نیز دعوت می‌شود و طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود، با حضور تعداد بیشتری از فعالان حوزه‌های مختلف از کشورهای خارجی و همچنین عرضه خدمات و محصولاتشان در نمایشگاه امسال، فرصت ارزشمندی بابت ارتباط کمپانی‌های ایرانی با بازارهای بین‌المللی و جذب سرمایه‌گذاران خارجی فراهم شود.

در دوره پیشین ، تعداد 300 استارتاپ و 500 شرکت داخلی و خارجی از سراسر جهان (چین، فرانسه، آلمان، هند، تایوان، امارات، ترکیه، روسیه و ایتالیا) در الکامپ حضور داشتند.

 

موضوعات تحت پوشش بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ:

 

 • بانکداری الکترونیک، تجارت و دولت الکترونیک
 • نرم‌افزار و سخت‌افزار
 • تجهیزات و قطعات تلفن همراه
 • رباتیک
 • هوش مصنوعی
 • سیستم‌های هوشمند و داده‌محور
 • اینترنت
 • اپراتورها
 • شبکه، امنیت و ارتباطات
 • سرگرمی و رسانه
 • مشاوره، آموزش و یادگیری
 • تجهیزات و ابزارهای سمعی بصری
 • ابزارهای دیجیتال قابل حمل
 • ماشین‌آلات اداری

این نمایشگاه در حالی تحت پوشش خبری رسانه‌ها و روزنامه‌های کشور قرار می‌گیرد که متخصصان، سرمایه‌گذاران، مدیران دولتی، وزرا، شرکت‌های بازاریابی، دانشجویان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های مختلف دولتی و غیردولتی از آن بازدید خواهند کرد.

 

پنجمین دوره برگزاری الکام استارز

حضور الکام‌استارز

از آن جهت که خلق آینده بهتر وابسته به درخشش و فعالیت استارتاپ‌های نوپا در بخش الکام استارز است؛  امسال فضای بیشتری در اختیار آن‌ها قرار داد شده و صدها استارتاپ فعال در رقابت با کسب و کارهای نوظهور حضور خواهند داشت.

به عبارتی بزرگترین دورهمی اکوسیستم استارتاپ‌های ایران در پنجمین دوره فعالیت الکام‌استارز به صورت همزمان با بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ برگزار می‌شود.

امسال الکام استارز به عنوان هیجانی‌ترین بخش الکامپ، دارای بخش‌های مختلفی از قبیل اتاق شتاب، الکام تاکس، آوردگاه سرمایه و فضای رقابتی میان استارتاپ‌ها است و تعداد سالن‌های آن از چهار به شش سالن افزایش یافته است. همچنین در این دوره با هدف توسعه اکوسیستم استارتاپی ایران، زمینه حضور شتاب‌دهنده‌ها در الکامپ نیز برنامه‌ریزی شده است.

 

حضور خودرو45 در نمایشگاه الکامپ 98

شرکت خودرو45 در بیست و پنجمین دوره نمایشگاه الکامپ حضور خواهد داشت تا به صورت مستقیم مراجعه‌کنندگان را در راستای آشنایی بیشتر با فعالیت‌ها و اهداف شرکت آشنا کند.

خودرو45 شرکتی فعال در زمینه فروش فوری خودروهای کارکرده در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. همکاران متخصص ما در این شرکت، طیف متنوعی از خودروهای بازار را تنها با یک‌بار مراجعه فروشنده به شعب به فروش می‌رسانند.

 

چگونه به نمایشگاه برسیم؟

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ

نقشه کلی نمایشگاه بین‌المللی الکامپ:

نقشه کلی نمایشگاه بین‌المللی الکامپ

خودرو45 در غرفه 1632 سالن 8-9:

جانمایی الکام استارز

 

تهبه و تولید: تیم تولید محتوای خودرو45