منتظر خیز بهاری افزایش قیمت خودرو باشیم؟

۱۰ خرداد ۱۴۰۰ منتظر خیز بهاری افزایش قیمت خودرو باشیم؟

برخی تصمیم‌های ماه‌های گذشته شورای رقابت باعث شده تا پیش‌بینی‌ها نشان از احتمال تشدید افزایش قیمت روز خودرو در اردیبهشت ماه 1400 داشته باشد.

شیوه قیمت‌گذاری یک ماه گذشته شورای رقابت، دوباره بازار خودرو را وارد تلاطم کرد. هرچند که بسیاری از کارشناسان این صعود قیمتی را موقت می‌دانستند اما، طرح این شورا دوباره بهانه‌ای فراهم کرد تا اما و اگرهای قیمت‌گذاری به میان آید.

فرای آزادسازی قیمت و صحبت‌هایی که در خصوص لزوم آزاد بودن شیوه قیمت‌گذاری مطرح می‌شود، باید به این نکته هم توجه داشت که مدل رفتار و تصمیم‌های شورای رقابت در بازار خودرو چندان کارشناسی به نظر نمی‌رسد. در یک ماه گذشته طرحی هم در خصوص فرمول قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت مطرح شد که با نقدهای بسیاری همراه شد. آنطور که فعالان بازار خودرو می‌گویند، تصمیمات این چنینی به جای درمان مشکلات بازار خودرو، مشکلی را به مشکلات این بازار می‌افزاید.

فربد زاوه کارشناس بازار خودرو در خصوص کارشناسی بودن قیمت‌گذاری‌های شورای رقابت به خودرو45 گفت: این روشی که شورای رقابت برای قیمت‌گذاری در پیش گرفته، به هیچ عنوان کارشناسی نیست. شورای رقابت از زمان تاسیس خود هیچ دستاوردی به جز تلاطم بازار و تعمیق فساد در بازار خودرو نداشته است.

فروش خودرو

زاوه با اشاره به افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت در هر فصل برای خودروسازان، عنوان کرد: در کشوری که بنا بر اعلام رسمی، تورم ماهانه حدود 10 درصد است، ثابت نگه داشتن قیمت کالایی مثل خودرو در سه ماه و افزایش قیمت بر اساس تورم ماه‌های گذشته، به معنای آن است که تولیدکننده خودرو حدود 25 تا 30 درصد از نرخ روز عقب است.

وی تاکید کرد: حاشیه سود آنقدر نیست که تولیدکنندگان اینقدر از قیمت‌ها عقب بیافتند. به همین خاطر بخش‌هایی که مشمول این قیمت‌گذاری می‌شوند مدام در زیان به سر می‌برند و این ضرر هم خودش باعث تورم می‌شود. تثبیت قیمت هم از طرفی غیرکارشناسی است. یعنی با طرحی که شورای رقابت مطرح کرده، در اردیبهشت ماه باید قیمت برای شش ماه جمیع شود و این بدان معناست که در ماه اردیبهشت قیمت پایه کارخانه حدود 55 درصد بالا می‌رود. پرسش اینجاست که چرا باید چنین شوکی را به جامعه وارد کرد؟

زاوه در خصوص تاثیر تصمیمات شورای رقابت بر بازار و قیمت‌های خودرو، تاکید کرد: نوسان قیمت خودرو در بازار ربطی به قیمت‌گذاری شورای رقابت ندارد. بحث روانی نهایت در نوسان‌های کوتاه مدت خلاصه می‌شود. اقتصاد اینطور نیست که با امید، آباد و با ناامیدی، نابود شود. تورم یک ساز و کار استاندارد علمی دارد که متاثر از سیاست‌های توزیع و عرضه و البته سیاست‌های پولی است. عامل دیگری در تورم تاثیرگذار نیست. ممکن است انتظار تورمی ایجاد کند.

این کارشناس بازار خودرو عنوان کرد: به نظر می‌رسد با توجه به اینکه نرخ‌های خودرو در ماه‌های گذشته بالاتر از نرخ‌های تورمی بوده، در خودروهای پرتیراژ شاهد نوسان نباشیم مگر آنکه اتفاق غیرمنتظره‌ای در فضای سیاسی داخل بیافتد که نوسان ایجاد کند. اما در خودروهای مونتاژی، وارداتی و گران قیمت هنوز به نقطه تورمی نرسیدیم و با این نقطه فاصله معناداری داریم. یعنی حداقل تا خرداد ماه باید در این محصولات با شیب منفی و کاهشی روبرو شویم.

 

نویسنده: سپیده اشرفی

 

فروش خودرو