مراقب امداد خودرو‌های تقلبی باشید!

۲۷ آبان ۱۳۹۹ مراقب امداد خودرو‌های تقلبی باشید!

چند سالی می‌شود که کلاه برداران در پوشش امداد خودرو اقدام به خالی کردن جیب مردم می‌کنند. این کلاه برداری‌ها شکل و نوع مختلفی دارد. امداد خودرو‌های تقلبی با روش‌های مختلفی موفق می‌شوند که به اهداف خود برسند و با جلب اعتماد مردم نسبت به گرفتن پول اقدام کنند. برای اینکه بازیچه کلاه برداران نشوید باید از امداد خودرو‌های معتبر درخواست کمک کنید. امداد خودرو‌های معتبری در کشور فعالیت قانونی دارند و بهترین راه برای فرار از کلاه برداران اعتماد نکردن بهه امدادهای تقلبی و متفرقه است.

روش‌های جدید اخاذی در قالب امداد خودرو

شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو برای جلوگیری از مخاطرات جانی و مالی نسبت به استفاده از امداد خودروهای متفرقه هشدار داد.

براساس گزارش‌های ایساکو، امداد خودروهای تقلبی با شگردهای جدید اقدام به دست‌کاری خودروهای پارک شده می‌کنند و با از کار انداختن آن، به عنوان امداد خودرو گذری نسبت به تعمیر خودرو اقدام کرده و دستمزدهای غیرمتعارفی از صاحبان خودرو دریافت می‌کنند.

در این گزارش از دارندگان محصولات خودرو خواسته شده با شماره 096440 نسبت به درخواست امداد خودرو اقدام کنند.

خودروهای شرکت امداد خودرو ایران با دور نویسی، برچسب کد امدادگر، شماره تماس و چراغ گردان قابل شناسایی است، همچنین اطلاعات و کد امدادگر قبل از رسیدن برای امداد خواه ارسال می‌شود.

(به روز رسانی شده در تاریخ 1399/08/27)

کلاه برداری با پیامک «برنده سهمیه  امداد خودرو شده‌اید»

ممکن است تلفن شما زنگ بخورد و کسی پشت خط بگوید شما برنده سهمیه امداد خودرو شده‌اید؛ آدرس خود را اعلام کنید تا متصدیان ما کارت را تحویل شما بدهند. همچنین این اپراتورها داشتن کارت امداد را اجباری تلقی می‌کنند و می‌خواهند شما مبلغی را پرداخت کنید در غیر این صورت تقریبا دو برابر مبلغ جریمه خواهید شد.

این اپراتور‌ها بیشتر اطلاعات و مشخصات کسانی را که با آنها تماس می‌گیرند را در اختیار دارند و گاهی خودشان را یک نهاد دولتی معرفی می‌کنند و با گفتن اینکه اگر کارت امداد نداشته باشید پلیس شما را جریمه خواهد کرد سعی می‌کنند که اعتماد مردم را جلب کنند و به هدف خود که دریافت پول است برسند. این نوع کلاه برداری در چند سال پیش رواج یافته بود و بسیاری از روری ناآگاهی نسبت به پرداخت پول اقدام کرده و کارت هم دریافت کردند اما این کارت‌ها فاقد اعتبار بود و هیچ ارزشی نداشت. گفتنی است که به همراه داشتن کارت امداد اجباری نیست و پلیس کسی را به خاطر به همراه نداشتن کارت امداد خودرو جریمه نمی‌کند.

کلاه برداری با پوشش امداد در نوروز

در سال‌های گذشته یک شرکت که خود را امداد خودرو معرفی می کرد از مردم خواست تا پولی را پرداخت کنند و در نوروز از خدمات امداد خودرو بهره مند شوند. بسیاری نیز برای استفاده از تعطیلات و از دست نرفتن روزهای نوروز نسبت به خرید کارت اقدام کردند؛ اما هیچ امدادی در کار نبود و بعدها مشخص شد که این شرکت اقدام به کلاه برداری از افراد کرده است.

این درحالی است که همه ساله شرکت‌های معتبر امداد خودرو در نوروز و سایر روزهای تعطیل سال خدمات ویژه می‌دهند و بهتر است برای دریافت خدمات از شرکتی که قصد کمک رسانی به شما را دارد مطمئن شوید و سپس درخواست کمک کنید.

امداد خودرو مطمئن

کارت امداد و خرید خودرو صفر!

ممکن است هنگامی که می‌خواهید خودرو صفر تحویل بگیرید شرکت‌های خودروساز داخلی از طرف امداد خودرو‌های این شرکت‌ها به شما کارت امداد خودرو بدهند تا از خدمات امدادی این شرکت‌ها استفاده کنید اما باید به خاطر داشته باشید که این شرکت‌ها برای صدور کارت با مردم تماس نمی‌گیرند و نباید فریب تماس‌های تقلبی را بخورید. شرکت‌هایی که به خودرو‌های صفر کارت امداد خودرو می‌دهند تنها چند روز باقی مانده به پایان اعتبار کارت تماس می‌گیرند تا در صورت تمایل نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

 

کارت امداد خودرو را از شرکت‌های معتبر بگیرید

اگر تمایل دارید که کارت امداد خودرو داشته باشید بهتر است نبست به شرکتی که مایلید از آن کارت دریافت کنید حساس باشید چراکه شرکت‌های تقلبی نه تنها امدادی ارائه نمی‌دهند بلکه پول شما نیز به جیب کلاه برداران می‌رود. همچنین قبل از خرید کارت درباره شرکت تحقیق کنید تا نسبت به معتبر بودن آن مطمئن شوید و خیالتان راحت باشد اگر جایی ماشینتان خراب شد حتما نیروهای امداد خودرو برای کمک به شما می‌آیند.

 

امداد خودرو‌های معتبر

با تحقیق کم و ساده متوجه می‌شوید که کدام امداد خودرو‌ها معتبر هستند و کدام تقلبی. هنگامی که می‌خواهید از خدمات امداد خودرو استفاده کنید از شرکت‌های معتبر و شناخته شده کمک بخواهید تا هزینه اضافه بر دوشتان نباشد.

شکایت از امداد خودروهای تقلبی

اگر در شرایطی خاص به دام امداد خودروهای تقلبی افتادید می‌توانید شکایت خود را با واحد شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین با نسبت به ثبت شکایت اقدام کنید تا مسئولین مربوطه به شکایت شما رسیدگی کنند.

امداد خودرو جاده ای

انجمن صنفی امداد خودرویی وجود ندارد

به یاد داشته باشید که اگر امداد خودرویی با شما تماس گرفت و اعلام کرد که زیر نظر انجمن صنفی امداد خودرویی است؛ بدانید که چنین انجمن صنفی‌ وجود ندارد و تقلبی است و نباید گول حرف‌هایشان را بخورید.

یادتان باشد زمانی که نیاز به امداد خودرو داشته باشید از شرکت‌های معتبر کمک بخواهید تا در دام کلاه برداران نیافتید و برای خودرو شما نیز مشکلی ایجاد نشود.

امداد خودرو‌ها زیر نظر انجمن خدمات پس از فروش خودرو هستند و فعالیتشان قانونی و معتبر است و می‌توان به آنها اعتماد کرد. همچنین اگر خودرو‌های امدادی تقلبی دیدید و یا قصد کلاه برداری از شما را داشته باشند حتما نسبت به شکایت از آنها اقدام کنید تا نتوانند به راحتی افراد را گمراه کنند.

 

نویسنده: شقایق صفی خانی