بی ام و M برقی در سال جاری به بازار می‌آید

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ بی ام و M برقی در سال جاری به بازار می‌آید

بی ام و M برقی در سال جاری، یعنی ۲۰۲۱ میلادی به بازار می‌آید. این خودروساز آلمانی ضمن اعلام این موضوع، خبر از افزایش چشمگیر و بی‌سابقه فروش خودروهای سری ام داده است.

هر وقت از مدیران بی ام و درباره تولید مدل M برقی سوال می‌شد، خبرنگاران این جواب را دریافت می‌کردند: شاید در آینده‌ای دور. با این حال، به نظر می‌رسد که خیلی زودتر از آنچه که انتظارش را داشتیم، شاهد تولید و عرضه بی ام و M برقی خواهیم بود.

اولین بی ام و M برقی

بخش M این خودروساز آلمانی، در گزارش فروش خود برای سال ۲۰۲۰، علاوه بر انتشار آمار و ارقام محصولات خود، بخشی از برنامه‌هایش برای تولید خودروهای برقی را نیز به صورت رسمی اعلام کرده است. در این گزارش نوشته شده است: «در طی سال ۲۰۲۱ میلادی، بی ام و M GmbH برای اولین بار یک خودرو با پیشرانه برقی را ارائه خواهد داد.»

این خودروی برقی احتمالا یک بی ام و M تمام‌عیار نخواهد بود، بلکه به مدل‌های M135i، M340i و M550i شباهت خواهد داشت. این ماشین‌ها قبلا جزو گروه M Performance طبقه‌بندی می‌شدند، اما اخیرا بی ام و این خودروها را در زیرمجموعه M GmbH قرار داده است.

 

اولین بی ام و M برقی

i4 و iX، نامزدهای اولین بی ام و M برقی

به احتمال خیلی زیاد اولین بی ام و M برقی بر اساس مدل i4 تولید خواهد شد که باید منتظر اعلام این خبر در اواخر سال ۲۰۲۱ باشیم. مدل M i4 می‌تواند همراه با مدل استاندارد عرضه شود و نشان دهد که بی ام و در طی سال‌های اخیر چگونه مدل‌های موفق M را بر اساس خودروهای بنزینی تولیده کرده است.

خودروی کانسپت i4 تقریبا آماده تولید است. این مدل جدید بی ام و ۵۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد و می‌تواند در عرض ۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند، اما برای انجام این کارها نیاز به یک باتری ۵۵۰ کیلوگرمی دارد. به دلیل داشتن مرکز ثقل پایین، می‌توان تغییراتی را روی شاسی آن انجام داد و یک بی ام و M برقی عالی بر اساس این خودرو تولید کرد.

کراس‌اوور iX، یکی از جدیدترین محصولات بی ام و است و طراحی متفاوتی نسبت به سایر شاسی‌بلندها دارد. این خودرو قرار است در سال ۲۰۲۲ میلادی به بازار عرضه شود و با توجه به شباهت ظاهری به i4، یکی از گزینه‌های احتمالی برای تولید بی ام و M برقی به حساب می‌آید.

مدیران بی ام و اعلام کرده‌اند که در صورت تبدیل یکی از دو خودرو i4 و iX به مدل M، می‌توان اتومبیلی «کاملا جدید و سرشار از حس M» را در اختیار داشت.

 

انواع بی ام و برقی جدید

بی ام و M، تخته گاز در سال جدید

بی ام و M سال ۲۰۲۱ میلادی را با توپ پر آغاز کرده است و قصد دارد با قدرت به راهش ادامه دهد. علاوه بر عرضه خودروهای برقی، بخش M دو خودرو جدید را نیز در اوایل سال جاری به بازار فرستاده است. نسل جدید بی ام و M3 و بی ام و M4 ارائه شده‌اند.

سال ۲۰۲۰، سال فوق‌العاده‌ای برای بی ام و M بود و با وجود ویروس کرونا، با فروش 144 هزار و 218 دستگاه، ۶ درصد میزان فروش خود را افزایش داده است.

 

بی ام و برقی جدید 2021

 

منبع: carthrottle.

نویسنده: میلاد قزللو

 

فروش خودرو