تولید آزمایشی قطعات پژو ۳۰۱ در اصفهان

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ تولید آزمایشی قطعات پژو ۳۰۱ در اصفهان

مدیر عامل شرکت ساپکو و تیم همراه در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو اصفهان از تست قالب‌های پژو ۳۰۱ و تولید آزمایشی بعضی از قطعات این خودرو جدید بازدید کرد.

به گزارش خودرو۴۵ و به نقل از روابط عمومی شرکت ساپکو، مدیران خودروساز بزرگ ایران‌خودرو در حاشیه نمایشگاه اصفهان از خط تولید دو شرکت قطعه‌ساز اطلس پمپ ایران و همگام خودرو آسیا دیدن کردند که هر دو این شرکت‌ها، مسئولیت تولید آزمایشی قطعات پژو ۳۰۱ و تست قالب‌های این خودرو جدید را  نیز بر عهده دارند.

 

حضور ساپکو در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان

منصور منصوری، مدیر عامل ساپکو در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان گفت: حضور شرکت ساپکو در نمایشگاه مذکور، حامل پیام روشن خود اتکایی و همکاری با قطعه سازان در تمام استان‌های کشور است. در این راستا طرحی در جهت هم‌افزایی و جلب مشارکت تولیدکنندگان قطعات خودرو با همکاری انجمن‌ها از سمت ساپکو در هفت استان تشکیل خواهد شد.

وی در ادامه گفت: استان اصفهان چهارمین استانی است که قطعات محصولات ایران خودرو را تامین می‌کند و به دلیل تولید مواد اولیه این صنعت مهم، اصفهان از اهمیت بسیار بالایی برای ما برخوردار است. همچنین پیش‌بینی می‌شود که با اجرای طرح‌های خودکفایی که به ارزش ۳۰۰ میلیون یورو تعریف شده است، به زودی شاهد کاهش قابل توجهی در واردات قطعات خودرو باشیم.

 

همکاری ساپکو با قطعه‌سازان خودرو

نمایشگاه قطعات خودرو شهر اصفهان

منصور منصوری از برنامه‌ریزی ساپکو در خصوص گسترش همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری در تعامل با شرکت‌های قطعه‌سازی کشور، از لزوم تشکیل مرکزی برای توسعه تکنولوژی صنعت خودرو خبر داد و گفت: وجود تحریم‌ها باعث شد که تمام فعالیت‌های فنی مهندسی و تولیدات داخلی در طی این سال‌ها به نفع ایران شود. همچنین خودروسازان نیز باید در طرح جهاد خودکفایی از توانایی تمام فعالان و تولیدکنندگان صنعت قطعه سازی خودرو بهره ببرند.

وی در ادامه تاکید کرد که اصفهان، ۸۵ درصد از فولاد بدنه خودروهای ایرانی را تامین کرده که با تولید پژو ۳۰۱، این رقم افزایش قابل توجهی را با خود به همراه خواهد داشت.

 

اظهارات تیم همراه ساپکو در نمایشگاه

عادل پیر محمدی، معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو نیز در حاشیه پانزهمین نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان گفت: تولید پژو ۳۰۱ بدون حضور هیچ شریک خارجی، نماد بلوغ صنعت خودروسازی در ایران است و با شرایط فعلی، تولید خودرو ۳۰۱ با ظرفیت ۲۴ دستگاه در یک ساعت تا پایان سال فراهم خواهد شد.

استاد رحیمی، معاون کیفیت شرکت ایران خودرو نیز اعلام کرد: با تکیه بر اصلاحات ساختاری در سازمان ساپکو، قدم در مسیر جدیدی جهت افزایش کیفیت تولید گذاشته‌ایم که تولید پژو ۳۰۱ شروعی بر این راه جدید خواهد بود.

 

لازم به ذکر است که پانزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان، سه‌شنبه ۲۱ خرداد شروع شد و روز جمعه ۲۴ خرداد ۹۸ به پایان رسید. این نمایشگاه در این چهار روز بین ساعت ۱۷ تا  ۲۲ پذیرای بیش از ۹۵ شرکت قطعه‌ساز داخلی و حتی عموم مردم بود.

 

تولید پژو ۳۰۱ با موتور ایرانی

(به‌روز رسانی در تاریخ ۹۸/۰۵/۰۶)

تولید پژو 301 با موتور ایرانی

در حالی‌که به تازگی تولید آزمایشی قطعات خودرو پژو ۳۰۱ در اصفهان آغاز شده، خبرهایی مبنی بر تولید موتور این خودرو در داخل کشور نیز تایید شده است.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در مصاحبه‌ای به تاریخ ۹۸/۰۵/۰۶ در خصوص تولید پژو ۳۰۱ گفت: این خودرو با موتور ایرانی به نام ئی‌سی۵ (EC5) تولید و روانه بازار خواهد شد. با توجه به محبوبیت موتور تی‌یو ۵ که در پژو ۲۰۶ و پارس استفاده می‌شود؛ تصمیم گرفته شد که از مدل ارتقا یافته آن یعنی ئی‌سی ۵ در خودرو پژو جدید ایران ‌خودرو بهره‌وری شود.

مازیار بیگلو در ادمه گفت: برای اولین بار در ایران، ماشینی با میزان ۶۰ درصد داخلی‌سازی تولید می‌شود که طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می رود که خیلی زود، این رقم به ۹۰ درصد برسد. ناگفته نماند که در حال حاضر ۳۰۰ قطعه‌ساز برای تولید پژو ۳۰۱ مشغول به کار هستند.

 

 

 

شیوا فاضلی

منبع: http://www.ikcopress.ir