تولید آزمایشی قطعات پژو 301 در اصفهان

۲۵ خرداد ۱۳۹۸ تولید آزمایشی قطعات پژو 301 در اصفهان

مدیر عامل شرکت ساپکو و تیم همراه در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو اصفهان از تست قالب‌های پژو 301 و تولید آزمایشی بعضی از قطعات این خودرو جدید بازدید کرد.

به گزارش خودرو45 و به نقل از روابط عمومی شرکت ساپکو، مدیران خودروساز بزرگ ایران‌خودرو در حاشیه نمایشگاه اصفهان از خط تولید دو شرکت قطعه‌ساز اطلس پمپ ایران و همگام خودرو آسیا دیدن کردند که هر دو این شرکت‌ها، مسئولیت تولید آزمایشی قطعات پژو 301 و تست قالب‌های این خودرو جدید را  نیز بر عهده دارند.

 

حضور ساپکو در نمایشگاه بین‌المللی اصفهان

منصور منصوری، مدیر عامل ساپکو در مراسم افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان گفت: حضور شرکت ساپکو در نمایشگاه مذکور، حامل پیام روشن خود اتکایی و همکاری با قطعه سازان در تمام استان‌های کشور است. در این راستا طرحی در جهت هم‌افزایی و جلب مشارکت تولیدکنندگان قطعات خودرو با همکاری انجمن‌ها از سمت ساپکو در هفت استان تشکیل خواهد شد.

وی در ادامه گفت: استان اصفهان چهارمین استانی است که قطعات محصولات ایران خودرو را تامین می‌کند و به دلیل تولید مواد اولیه این صنعت مهم، اصفهان از اهمیت بسیار بالایی برای ما برخوردار است. همچنین پیش‌بینی می‌شود که با اجرای طرح‌های خودکفایی که به ارزش 300 میلیون یورو تعریف شده است، به زودی شاهد کاهش قابل توجهی در واردات قطعات خودرو باشیم.

 

همکاری ساپکو با قطعه‌سازان خودرو

نمایشگاه قطعات خودرو شهر اصفهان

منصور منصوری از برنامه‌ریزی ساپکو در خصوص گسترش همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان، دانشکده‌ها و پارک‌های علم و فناوری در تعامل با شرکت‌های قطعه‌سازی کشور، از لزوم تشکیل مرکزی برای توسعه تکنولوژی صنعت خودرو خبر داد و گفت: وجود تحریم‌ها باعث شد که تمام فعالیت‌های فنی مهندسی و تولیدات داخلی در طی این سال‌ها به نفع ایران شود. همچنین خودروسازان نیز باید در طرح جهاد خودکفایی از توانایی تمام فعالان و تولیدکنندگان صنعت قطعه سازی خودرو بهره ببرند.

وی در ادامه تاکید کرد که اصفهان، 85 درصد از فولاد بدنه خودروهای ایرانی را تامین کرده که با تولید پژو 301، این رقم افزایش قابل توجهی را با خود به همراه خواهد داشت.

 

اظهارات تیم همراه ساپکو در نمایشگاه

عادل پیر محمدی، معاون طراحی و توسعه محصولات جدید ایران خودرو نیز در حاشیه پانزهمین نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان گفت: تولید پژو 301 بدون حضور هیچ شریک خارجی، نماد بلوغ صنعت خودروسازی در ایران است و با شرایط فعلی، تولید خودرو 301 با ظرفیت 24 دستگاه در یک ساعت تا پایان سال فراهم خواهد شد.

استاد رحیمی، معاون کیفیت شرکت ایران خودرو نیز اعلام کرد: با تکیه بر اصلاحات ساختاری در سازمان ساپکو، قدم در مسیر جدیدی جهت افزایش کیفیت تولید گذاشته‌ایم که تولید پژو 301 شروعی بر این راه جدید خواهد بود.

 

لازم به ذکر است که پانزدهمین نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان، سه‌شنبه 21 خرداد شروع شد و روز جمعه 24 خرداد 98 به پایان رسید. این نمایشگاه در این چهار روز بین ساعت 17 تا  22 پذیرای بیش از 95 شرکت قطعه‌ساز داخلی و حتی عموم مردم بود.

 

تولید پژو 301 با موتور ایرانی

 

تولید پژو 301 با موتور ایرانی

در حالی‌که به تازگی تولید آزمایشی قطعات خودرو پژو ۳۰۱ در اصفهان آغاز شده، خبرهایی مبنی بر تولید موتور این خودرو در داخل کشور نیز تایید شده است.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در مصاحبه‌ای به تاریخ 98/05/06 در خصوص تولید پژو 301 گفت: این خودرو با موتور ایرانی به نام ئی‌سی5 (EC5) تولید و روانه بازار خواهد شد. با توجه به محبوبیت موتور تی‌یو 5 که در پژو 206 و پارس استفاده می‌شود؛ تصمیم گرفته شد که از مدل ارتقا یافته آن یعنی ئی‌سی 5 در خودرو پژو جدید ایران ‌خودرو بهره‌وری شود.

مازیار بیگلو در ادمه گفت: برای اولین بار در ایران، ماشینی با میزان 60 درصد داخلی‌سازی تولید می‌شود که طبق پیش‌بینی‌ها انتظار می رود که خیلی زود، این رقم به 90 درصد برسد. ناگفته نماند که در حال حاضر 300 قطعه‌ساز برای تولید پژو 301 مشغول به کار هستند.

(به‌روز رسانی در تاریخ 98/05/06)

شیوا فاضلی

منبع: http://www.ikcopress.ir