تصاویر تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ لو رفت

۲۸ خرداد ۱۴۰۰ تصاویر تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ لو رفت

تویوتا لندکروز مدل ۲۰۲۲ کاملا جدید در بزرگ‌ترین بازارهای جهانی خودرو، به غیر از آمریکای شمالی عرضه خواهد شد. اما قبل از رونمایی رسمی، طرح‌های لندکروز سری ۳۰۰ در صفحه اینستاگرام Kurdistan Automotive Blog لو رفته است.

بدنه تویوتا لندکروز ۲۰۲۲

طرح تویوتا لندکروز

با نگاهی به این طرح‌ها متوجه می‌شویم که تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ تفاوت چندانی با مدلی که در حال حاضر عرضه می‌شود، ندارد. طول مدل جدید و مدل فعلی برابر است اما فاصله بین محورها در خودروی جدید ۵ سانتیمتر بیشتر است.

فاصله محور جلو تا سپر جلو کمتر شده و در کنار آن فاصله بیشتر بین محورها، باعث شده تا زاویه حرکتی خودرو بهتر شود و در جاده و خیابان سواری بهتری داشته باشد. به طور کلی، به نظر می‌رسد لندکروز سری ۳۰۰ طراحی بهتر و کمی ساده‌تری نسبت به مدل قبلی دارد.

طراحی جلوی تویوتا لندکروز

جلوپنجره جسورانه‌تر طراحی شده و در عقب هم به صورت دو تکه است تا بیشتر به شکل و شمایل جدید خودرو بیاید. برای بهبود آیرودینامیک خودرو، آینه‌های بغلی به جای ستون A، روی درها نصب شده و اسپویلر عقب نیز از نو طراحی شده است. اندازه رینگ‌ها از ۱۷ اینچی فولادی تا ۲۰ اینچی آلیاژی متغیر است.

طراحی عقب تویوتا لندکروز

کابین تویوتا لندکروز ۲۰۲۲

طراحی کابین تویوتا لندکروز

علاوه بر طرح‌های بدنه، طرح‌هایی نیز از کابین و داخل تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ لو رفته که طراحی جدید داشبرد، نمایشگر لمسی بزرگ برای سیستم سرگرمی و کنسول وسط بزرگ از تغییراتی است که دیده می‌شود.

طرح‌های کابین این خودرو جدید هم پیش از رونمایی رسمی، در اینستاگرام بلاگ خودرو کردستان منتشر شده است. کابین لندکروز جدید می‌تواند تفاوت زیادی با مدل فعلی داشته باشد، به دلیل اینکه سیستم سرگرمی و اطلاعات کنونی کمی قدیمی است.

در تصاویر، نمایشگر بزرگی را می‌بینیم که در وسط داشبرد قرار گرفته و دریچه‌های تهویه مطبوع در زیر این نمایشگر دیده می‌شود. جلوی راننده، صفحه کیلومترشمار بزرگی قرار دارد که احتمالا ۱۲.۳ اینچی است و می‌تواند اجباری و یا به درخواست مشتری باشد. به طور کلی، کابین تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ بهتر و پیشرفته‌تر خواهد بود.

در یکی دیگر از طرح‌ها، می‌توانیم جزئیات بیشتری از کابین ببینیم. به نظر می‌رسد که تویوتا لندکروز جدید دارای یک سیستم چهارچرخ متحرک جدید باشد که شامل دو حالت رانندگی سرعت پایین و استارت دنده دو است. همین طور یک سیستم دوربین محیطی نیز نصب شده است. طرحی از دکمه استارت برای مدل اسپرت GR نیز دیده می‌شود.

طراحی دکمه‌های تویوتا لندکروز

پیشرانه و موتور تویوتا لندکروز ۲۰۲۲

طراحی تویوتا لندکروز

تویوتا برای پیشرانه لندکروز ۲۰۲۲ گزینه‌های مختلفی را در نظر گرفته است. یک موتور ۳.۳ لیتری دیزلی شش سیلندر با توربوشارژ دوقلو و یک موتور ۳.۵ لیتری V6 هیبریدی بنزینی تویین توربو از موتورهای این شاسی بلند جدید است. برای موتور دومی، از یک جعبه دنده ۱۰ سرعته اتوماتیک استفاده می‌شود. شایعه شده که تویوتا لندکروز ۲۰۲۲ یک مدل GR اسپرت نیز خواهد داشت که می‌تواند با پیشرانه ۴ لیتری V8 توربو دوقلو تویوتا عرضه شود.

آمریکایی‌ها به جای لندکروز جدید، لکسوس LX را می‌توانند خریداری کنند که احتمالا با موتور ۳.۵ لیتری هیبریدی بنزینی به فروش می‌رسد. بر اساس شایعاتی که به نقل از یک مقام رسمی تویوتا منتشر شده، این خودرو در بهار ۲۰۲۱ و احتمالا در ماه آوریل به صورت رسمی رونمایی خواهد شد.

طراحی رینگ تویوتا لندکروز

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو