فولکس واگن جانشین پاسات را معرفی کرد

۷ دی ۱۳۹۹ فولکس واگن جانشین پاسات را معرفی کرد

رسوایی دیزل گیت سبب شد که شرکت خودروسازی فولکس واگن در استراتژی و سیاست‌های کلی خود تغییرات عمده‌ای را ایجاد کند. پس از این رسوایی که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت، فولکس واگن تمام تلاش خود را به کار برد که با تولید محصولات دوستدار محیط زیست و گسترش سبد محصولات برقی خود اعتبار از دست رفته خویش را باز یابد.

اتخاذ این سیاست جدید هم از جانب مدیران فولکس واگن تایید شده و هم عرضه محصولات جدید این کمپانی آلمانی به نحوی بوده که آن را تایید کرده است. این گروه خودروسازی بیش از سایر خودروسازان در راستای برقی کردن محصولات خود گام برداشته است و گواه این ادعا نیز توقف تولید بسیاری از محصولات درون‌سوز آن است.

در همین راستا فولکس واگن سری کانسپت‌های ID را معرفی کرد تا به واسطه آن‌ها تولید وسایل نقلیه الکتریکی را به شکل جدی‌تر و در ابعاد بزرگ‌تر ادامه دهد. تاکنون از سری کانسپت‌های ID مدل‌های مختلفی معرفی شده است از جمله این مدل‌ها می‌توان به نسخه خیابانی هاچبک ID.3، کراس اوور ID.4 و کراس‌اوور کوپه ID.5 اشاره کرد که در آینده نزدیک به دست خریداران خود خواهند رسید.

 

منتظر نسخه خیابانی سدان مفهومی ID Vizzion باشید

براساس شایعات جدید فولکس واگن نسخه خیابانی سدان مفهومی ID Vizzion را طراحی و تولید خواهد کرد.

این سدان مفهومی تمام برقی در زمان معرفی از زبانی مشترک با دیگر کانسپت‌های ID فولکس واگن بهره می‌برد و در نمای جلو و به‌خصوص چراغ‌های باریک و کشیده، شباهت زیادی به مدل I.D. Crozz داشت.

مطابق با آنچه که نشریه اتوماتیک نیوز اروپا منتشر کرده است فولکس واگن نسخه خیابانی سدان مفهومی ID Vizzion را تا سال ۲۰۲۳ با نام ID 6  تولید و به مرحله فروش خواهد رساند. این خودرو با کد داخلی Aero-B در بین مهندسین فولکس واگن شناخته می‌شود و پیش‌بینی می‌شود نسخه نهایی آن شباهت زیادی با نسخه مفهومی داشته باشد.

 

فولکس واگت جانشین پاسات چیست

فولکس واگن ID 6 را بشناسید

مهندسین فولکس واگن یک پک باتری ۸۴ کیلو وات ساعتی را بر روی این خودرو قرار خواهند داد. به لطف این پک باتری که حجم قابل‌توجهی را نیز داراست نسخه خیابانی ID Vizzion  می‌تواند با یک بار شارژ و مطابق با استاندارد WLTP، مسافتی معادل با ۷۰۰ کیلومتر را طی کند.

بسته باتری قرار گرفته روی این خودرو در زمان شارژ می‌تواند در عرض تنها ۱۰ دقیقه انرژی لازم برای پیمودن ۲۳۰ کیلومتر مسافت را ذخیره کند. این بسته باتری از تکنولوژی شارژ سریع ۲۰۰ کیلو واتی پشتیبانی می‌کند.

با توجه به گفته‌های کمپانی سازنده ID 6 در دو نسخه دیفرانسیل جلو و عقب راهی بازار خواهد شد.

نسخه تک دیفرانسیل این خودرو برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ۸.۵ ثانیه زمان نیاز دارد و نسخه دو دیفرانسیل یا AWD نیز از سکون تا سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را تنها در ۵.۶ ثانیه طی می‌کند.

جالب است بدانید کانسپت فولکس واگن ID Vizzion در زمان معرفی یعنی در نمایشگاه خودروی ژنو سال ۲۰۱۸ از یک پک باتری ۱۱۱ کیلو وات ساعتی بهره‌ می‌برد. این پک باتری با وجود ظرفیت بالاتر نسبت به باتری فعلی مسافت قابل پیمایش کمتری را برای ID 6 به ارمغان می‌آورد. این خودروی مفهومی با استفاده از پک باتری خود در زمان معرفی می‌توانست مسافتی معادل با ۶۶۵ کیلومتر را طی کند.

همان‌طور که می‌دانید در خودروهای برقی مبحث آیرودینامیک اهمیت بسیار بالایی دارد. احتمالاً این خودرو از بدنه‌ای سیال و یکدست برخوردار خواهد بود. انتظار می‌رود نسخه نهایی ID 6 در حد امکان مشابه با فولکس واگن ID Vizzion باشد.

 

فولکس واگن ID 6

فولکس واگن  ID 6جایگزین پاسان و آرتئون می‌شود

احتمال می‌رود فولکس واگن ID 6 در اروپا جایگزین پاسات و آرتئون خواهد شد. همچنین دور از انتظار نیست که نسخه استیشن آن جایگزینی برای پاسات استیشن شود.

فولکس واگن پاسات به خصوص در سال‌های اخیر در اروپا با کاهش قابل‌توجه فروش مواجه شده است. این خودرو نسبت به دیگر محصولات سازنده آلمانی خود از کیفیت کمتری برخوردار و دیگر رقبای آن به راحتی می‌توانند این خودرو را از گردنه مسابقات خارج کنند. پیش از این احتمالاتی مطرح بود که تولید پاسات در اروپا متوقف خواهد شد. همانطور که این خودرو در آینده نزدیک در آمریکا نیز با توقف تولید مواجه خواهد شد. حال اما این احتمالات قوت بیشتری به خود گرفته است.

فولکس واگن در خصوص این احتمال عنوان کرده بود که پاسات به مرور زمان از خط تولید خارج شده و خودرو جدیدی جایگزین آن خواهد شد. همانطور که پیش از این نیز گفتیم این خودروی جدید احتمالاً همان فولکس واگن ID 6 است.

 

طراحی فولکس واگن ID 6

 

منبع: Motor1

نویسنده: زهرا ملکی