فولکس واگن و عدم رعایت قوانین آلایندگی خودرو

۷ بهمن ۱۳۹۹ فولکس واگن و عدم رعایت قوانین آلایندگی خودرو

فروش خودروهای برقی و هیبریدی فولکس واگن افزایش چشمگیری داشته اما هنوز به حد نصاب لازم برای رعایت قوانین آلایندگی خودروها نرسیده است. در این میان اتحادیه اروپا قصد دارد تا شرکت فولکس واگن را جریمه کند، به دلیل اینکه این شرکت آلمانی نتوانسته به اهداف تعیین‌شده برای کاهش آلایندگی خودروهای خود دست پیدا کند.

به منظور گسترش استفاده از خودروهای کم‌آلاینده و بدون آلایندگی، قوانین سفت و سختی در سال ۲۰۲۰ میلادی توسط اتحادیه اروپا تعیین شده است. بر طبق این قوانین، مجموع آلایندگی خودروهای هر خودروساز باید به طور میانگین ۹۵ گرم در هر کیلومتر باشد.

شرکت فولکس واگن آلمان برای دستیابی به این هدف، فروش خودروهای برقی خود در سال ۲۰۲۰ را به میزان چشمگیری افزایش داد، به طوری که میزان فروش این نوع خودروها از ۷۲ هزار و ۶۰۰ دستگاه در سال ۲۰۱۹ به ۳۱۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه در سال ۲۰۲۰ رسید. خودروهای برقی و هیبریدی ۹.۷ درصد از فروش کل فولکس واگن را به خود اختصاص داده‌اند، در حالی که این آمار برای سال ۲۰۱۹ میلادی ۱.۷ درصد از فروش کل این شرکت بوده است.

این آمار باعث شد تا میزان انتشار گاز دی اکسید کربن و آلایندگی خودروهای این شرکت در اروپا به طور میانگین تا ۹۹.۸ گرم در هر کیلومتر کاهش پیدا کند، که ۲۰ درصد از سال ۲۰۱۹ کمتر بود. اما میانگین کل محصولات گروه خودروسازی فولکس واگن ۹۹.۳ است و بر این اساس ۰.۵ گرم در هر کیلومتر از استاندارد اتحادیه اروپا بیشتر است.

بعد از تایید آمار نهایی توسط اتحادیه اروپا، میزان جریمه مشخص خواهد شد. بر اساس مقررات، میزان جریمه ۹۵ یورو به ازای هر گرم در کیلومتر برای هر خودروی فروخته‌شده است.

فولکس واگن و استاندارد آلایندگی خودرو

هربرت دیس، مدیر گروه خودروسازی فولکس واگن اعلام کرد که اقدامات ما نشان می‌دهد که شرکت پیشرفت خوبی در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلایندگی خودروها داشته است.

مدیر عامل فولکس واگن در این زمینه گفت:

ویروس کرونا تاثیر منفی روی کار ما گذاشت و به همین دلیل نتوانستیم به استاندارد مورد نظر دست پیدا کنیم. علاوه بر تولیدات فولکس واگن، خودروهای برقی جذابی با برندهای آئودی، کوپرا و اسکودا نیز در حال تولید است. بدین ترتیب می‌توانیم به استانداردهای آلایندگی خودروهای اروپا دست پیدا کنیم.

بر اساس آمار گروه خودروسازی فولکس واگن، به خاطر فروش مدل‌های ID 3 و E-tron، هر دو برند فولکس واگن و آئودی توانسته‌اند در سال جاری به استاندارد انتشار گازهای گلخانه‌ای و آلایندگی خودروها دست پیدا کنند.

گروه خودروسازی فولکس واگن شامل برندهای آئودی، بنتلی، بوگاتی، دوکاتی، جتا، لامبورگینی، پورشه، سئات، اشکودا و فولکس واگن است. میزان انتشار گاز دی اکسید کربن و آلایندگی برندهای این گروه، به جز لامبورگینی و بنتلی با هم محاسبه می‌شود.

در ماه‌های اخیر، این خودروساز قراردادهایی را با شرکت‌های SAIC، MG، Aiways و Next e.go امضا کرده تا بتواند هر چه زودتر به استانداردهای آلایندگی خودروهای اتحادیه اروپا دست پیدا کند.

فروش آنلاین خودرو

منبع:autocar

نویسنده: میلاد قزللو