کمپانی فورد و گوگل اختراع جدیدشان را معرفی کردند

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ کمپانی فورد و گوگل اختراع جدیدشان را معرفی کردند

غول‌های صنعت خودرو و فناوری، فورد و گوگل با هدف ایجاد تحول در تجربه مالکیت خودرو، قرارداد ۶ ساله‌ای را امضا کردند. فورد قصد دارد تا با همکاری گوگل «تجربه خودروهای متصل را از نو بازآفرینی کند» و همزمان سرعت بیشتری به برنامه تحول کسب‌وکار خودروسازی خود ببخشد.

همکاری غول های خودرو و فناوری، فورد و گوگل

در طی این شش سال همکاری، گوگل دانش و مهارت خود در زمینه داده، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را در اختیار فورد قرار خواهد داد و از سال ۲۰۲۳ میلادی (۱۴۰۲ خورشیدی)، سیستم اطلاعات و سرگرمی همه خودروهای فورد و لینکلن از فناوری اندروید بهره‌مند خواهند شد.

هم‌زمان، فورد سیستم اطلاعات و سرگرمی سینک (Sync) را از محصولات خود حذف می‌کند. در گذشته، این سیستم با همکاری دیگر غول فناوری، یعنی مایکروسافت ساخته شده بود. خودروهای فورد که به بازار چین عرضه می‌شوند، به دلیل ممنوعیت خدمات گوگل در این کشور، از این تکنولوژی استفاده نخواهند کرد.

همکاری فورد و گوگل توسط شرکتی با نام تیم آپشیفت (Team Upshift) انجام خواهد شد. هدف این شرکت «دستیابی به تجربیات شخصی مصرف‌کننده»، از فرآیندهای خرید و فروش تا پیشنهادهای تجاری بر اساس داده‌های مشتری است.

فورد برای نرم‌افزار حافظه ابری محصولاتش از گوگل کلود (Google Cloud) استفاده خواهد کرد. این برنامه این امکان را در اختیار خودروساز قرار می‌دهد تا برای توسعه محصول و عملیات تولید از تجزیه و تحلیل داده‌ها و امکانات هوش مصنوعی استفاده کند و همچنین اطلاعیه‌های خدمات و پیشنهادهای تجاری را در اختیار مشتریان قرار دهد.

این دو غول فناوری و خودرو قصد دارند تا با ایجاد یک تجربه لذت‌بخش، ایمن‌تر و کاراتر، حواس‌پرتی رانندگان را به حداقل برسانند و جدیدترین نرم‌افزارها و برنامه‌ها را برای مشتریان فراهم کنند.

فروش فوری خودرو

استفاده از برنامه‌های گوگل در خودرو

از ابتدای سال ۲۰۲۳، همه خودروهای فورد از سیستم کنترل صوتی دستیار گوگل (Google Assistant)، ناوبری گوگل مپز (Google Maps) و سرگرمی گوگل پلی (Google Play) استفاده خواهند کرد. علاوه بر این برنامه‌ها، فورد با چندین شرکت دیگر نیز برای تولید نرم‌افزارهای اختصاصی برای خودروهایش همکاری می‌کند.

این سیستم به فورد کمک می‌کند تا تعاملات و ارتباطاتش با مشتریان خودروهایش را شخصی‌سازی کند و رابطه نزدیکی با آنها داشته باشد.

با توجه به اینکه اطلاعات رانندگان و خودروها در اختیار شرکت گوگل قرار می‌گیرد و ممکن است بعضی از مشتریان نگران حریم شخصی‌شان شوند، اما گوگل اعلام کرده که این اطلاعات به هیچ وجه در اختیار دیگر شرکت‌ها قرار نخواهد گرفت.

البته خریداران خودروهای فورد همچنان می‌توانند از برنامه رقبای گوگل، مثل اپل کارپلی استفاده کنند.

حضور گوگل در دنیای خودرو

فورد اولین خودروسازی نیست که با این غول صنعت فناوری همکاری می‌کند. در سال ۲۰۱۸ میلادی، گروه خودروسازی رنو نیسان از توسعه یک سیستم اختصاصی سرگرمی با همکاری گوگل و برای عرضه در سال ۲۰۲۱ خبر داد. همین طور خودرو جدید پلستار ۲ و خودرو برقی ولوو XC40 P8 ریشارژ دارای سیستم سرگرمی مبتنی بر اندروید و با رابط کاربری گوگل هستند.

منبع: وبسایت اتوکار

نویسنده: میلاد قزللو

 

فروش فوری خودرو