خودروهای هیبرید و پلاگین هیبرید ۲۰۲۰-۲۰۲۱

۴ آبان ۱۳۹۹ خودروهای هیبرید و پلاگین هیبرید ۲۰۲۰-۲۰۲۱

یکی از مشکلاتی که اکثر صاحبان خودروی شخصی همیشه با آن رو به رو هستند (البته به غیر از مسئله ترافیک!)، بی ثبات بودن قیمت سوخت و تغییر مدام آن است. تنها کافی است هر جای دنیا کوچک‌ترین اتفاقی بیافتد و تا قیمت سوخت و بنزین کم و زیاد شود. بنابراین بهترین راه خلاص شدن رانندگان از این وضعیت، تهیه کردن یک ماشین هیبرید یا پلاگین هیبرید است. شاید پیش خود تصور کنید که همه مدل‌های هیبرید امروزی یا کوچک هستند یا هاچ‌بک، اما باید بگوییم که این تصوری غلط است.

خط تولید خودروهای هیبریدی از آنچه تصور می‌کنید وسیع‌تر است و محصولاتی مناسب با هر سلیقه دارد. با گذشت زمان، تعداد این مدل‌ها در بازار افزایش می‌یابد و برندهای موفقی مانند مرسدس بنز (Mercedes-Benz) و جیپ (Jeep) محصولات بیشتری ارائه خواهند داد.

برای خیلی از خریداران تفاوت بین ماشین‌های هیبرید و پلاگین هیبرید یک علامت سوال بزرگ است. خودروهای پلاگین هیبرید باتری‌های بزرگ‌تری دارند و برای رفت و آمدهای روزانه افراد مناسب هستند. در ماشین های هیبرید، مسافت با تلفیقی از سوخت و نیروی باتری طی شده و راننده دخالتی ندارد. بنابراین مدل‌های پلاگین هیبرید بهینه‌تر بوده و از طرفی گران‌تر هستند.

اگر شما هم تصمیم گرفته‌اید به ماشین‌های بهینه‌تر روی بیاورید، لازم است حتما نگاهی به لیست بیاندازید.

بهترین خودروهای هیبرید ۲۰۲۱

هیوندای ایونیک  (2021 Hyundai Ioniq Hybrid)

هیوندا ایونیک

شاید یکی از بارزترین محصولات صنعت خودورهای هیبریدی تویوتا پریوس (Toyota Prius) باشد، اما جایگاهش در صدر این لیست نیست. به جای فکر کردن به پریوس، نگاهی به این هیوندا خوش ساخت بیاندازید! ایونیک یکی از معدود مدل‌هایی است که هم به صورت هیبریدی ارائه می‌شود، هم پلاگین هیبرید و هم تمام الکتریک. بنابراین از این نظر و خیلی نظرهای دیگر، هیچ شباهتی به پریوس ندارد. اگر قصد دارید پولی که هر هفته بابت بنزین پرداخت می‌کنید را کنار بگذارید، ایونیک ۲۰۲۱ انتخاب درستی برای شما خواهد بود.

مصرف سوخت ترکیبی: 58 MPG (مایل بر گالن)

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب 57 MPG و 59 MPG

طیف: ۶۹۰ مایل

تویوتا پریوس (2021 Toyota Prius)

تویوتا پریوس 2021

دلتان برای تویوتا پریوس تنگ شده بود؟ این شما و این هم پریوس ۲۰۲۱! پریوس همیشه یکی از آن مدل‌های بهینه بازار بوده و هست. البته که برای داشتن آن، باید بهای بیشتری نسبت به ایونیک بپردازید. با این که پریوس اولین خودرو هیبرید تاریخ نیست، اما طراحی و مهندسی آن به الگوی استانداردی برای تمامی محصولات آینده تبدیل شد.

مصرف سوخت ترکیبی:  56 MPG

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب 58 MPG و 53 MPG

طیف: ۶۳۳ مایل

هوندا اینسایت (Honda Insight 2021)

هوندا اینسایت 2021

برخی به دنبال مدلی هستند که نه به اندازه پریوس پیش پا افتاده باشد، نه به اندازه ایونیک کم و ناشناخته. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید، هوندا اینسایت می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. طراحی اینسایت تا حد زیادی از مدل سیویک (Honda Civic) الهام گرفته است. این مدل یک پیشرانه ۱.۵ لیتری دارد و به همراه یک موتور الکتریکی، ۱۵۱ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. البته که این محصول به اندازه دو مدل قبلی بهینه نیست.

مصرف سوخت ترکیبی:  52 MPG

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب 55 MPG و 49 MPG

طیف: ۵۵۱ مایل

تویوتا کرولا هیبرید  (2020 Toyota Corolla Hybrid)

تویوتا کرولا هیبرید 

پیشرانه این کرولا درست مانند موتور پریوس است، یعنی یک موتور بنزینی ۱.۸ لیتری، یک موتور الکتریکی و یک باتری نیکل-فلزی. طراحی این محصول نسبت به مدل‌های پیشین سنتی‎‌تر است. اگر از ظاهر پروس خوشتان نمی‌آید، می‌توانید این کرولا را تهیه کنید.

مصرف سوخت ترکیبی:  52 MPG

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب 53 MPG و 52 MPG

طیف: ۵۹۳ مایل

تویوتا کمری هیبرید ۲۰۲۰ (2020 Toyota Camry Hybrid)

تویوتا کمری هیبرید 2020

اکثر جایگاه‌های این لیست متعلق به خانواده بزرگ تویوتا است. این سدان متوسط، نماد توازن و ثبات است. رانندگی با این محصول بسیار راحت و لذت بخش است. برخلاف پریوس و کرولا، پیشرانه کمری بزرگ‌تر است. این موتور گازی ۲.۵ لیتری توسط یک موتور الکتریکی همراهی می‌شود.

مصرف سوخت ترکیبی:  52 MPG

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب 51 MPG  و 53 MPG

طیف: ۶۸۶ مایل

هیوندای سوناتا هیبرید  (2021 Hyundai Sonata Hybrid)

هیوندا سوناتا هیبرید 2021

این سوناتا محصولی جدید و وسوسه برانگیز است. مدل پایه که آبی (the Blue) نام دارد، بهینه‌ترین است. ظاهر آن بسیار خاص، متریال استفاده شده در طراحی داخلی آن با کیفیت و به تکنولوژی دستیار راننده مزین است.

مصرف سوخت ترکیبی:  52 MPG

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب 50 MPG و   54 MPG

طیف: ۶۸۶ مایل

کیا نیرو اف (2020 Kia Niro F)

کیا نیرو  2020

طراحی این مدل خودرو کیا جدید چیزی شبیه بک یک کراس‌اوور و یک خودرو هاچ‌بک است. حتی طراحی آن هم بهینه است! یک موتور بنزینی گازی ۱.۶ لیتری، یک موتور الکتریکی با ۳۴ اسب بخار نیرو و یک باتری ۱.۶ کیلووات-ساعت بر روی نیرو ۲۰۲۰ تعبیه شده است.

مصرف سوخت ترکیبی:  50 MPG

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب 52 MPG  و 49 MPG

طیف: ۵۹۵ مایل

هوندا آکورد هیبرید (2020 Honda Accord Hybrid)

هوندا آکورد هیبرید 2020

آکورد برای رانندگانی هم به دنبال یک سدان خوش قیافه هستند و هم آسودگی خاطر می‌خواهند، بهترین گزینه این لیست است. موتور چهار سیلندر ۲.۰ لیتری این هوندا با یک موتور الکتریکی ۱۸۱ اسب بخاری و یک باتری ۱.۳ کیلووات-ساعت همراهی می‌شود. در مجموع قدرت آن برابر با ۲۱۲ اسب بخار است. این مقدار نیرو برای یک سدان سه هزار و ۳۷۵ پوندی بسیار مناسب است.

مصرف سوخت ترکیبی:  48 MPG

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب 48 MPG و 47 MPG

طیف: ۶۱۴ مایل

فورد اسکِیپ SE اسپرت هیبرید (2020 Ford Escape SE Sport Hybrid)

فورد اسکِیپ SE اسپرت هیبرید2020

این مدل تنها محصول کمپانی آمریکایی فورد (Ford) در لیست بهینه‌ترین محصولات هیبریدی است. اسکیپ اسپرت هم ظاهرش خاص است و هم ویژگی‌های شخصیتی‌اش. همچنین بهترین نسحه اسکیپ برای خرید و رانندگی است. این محصول علاوه بر یک موتور ۲.۵ لیتری، یک موتور الکتریکی و باتری، یک صفحه نمایش ۱۲.۳ اینچی دیجیتال و چرخ‌های ۱۹ اینچی دارد.

مصرف سوخت ترکیبی:  41 MPG

مصرف سوخت در شهر و بزرگراه: به ترتیب  44 MPG و 37 MPG

طیف: ۵۵۰ مایل

برترین محصولات پلاگین هیبریدی

تویوتا پریوس پرایم (2020 Toyota Prius Prime)

تویوتا پریوس پرایم 2020

برخلاف لیست قبلی، پریوس در بین ماشین‌های پلاگین هیبریدی صدرنشین است. ظاهر پرایم نسبت به دیگر مدل‌های پریوس خشن‌تر است. همچنین طیف کلی آن ۶۴۰ مایل و طیف موتور الکتریکی‌اش ۲۵ مایل است. باتری لیتیومی پرایم نسبت به باتری خودورهای هیبریدی معمولی بزرگ‌تر است.

مصرف سوخت ترکیبی:  54 MPG

مصرف سوخت معادل ترکیبی: 33 MPGe

طیف موتور تمام الکتریک: ۲۵ مایل

طیف کلی: ۶۴۰ مایل

هیوندای ایونیک پلاگین هیبرید (2021 Hyundai Ioniq Plug-In Hybrid)

هیوندا ایونیک پلاگین هیبرید 2021

همانطور که در لیست قبلی گفتیم، ایونیک در کنار نسخه هیبریدی، نسخه پلاگین هیبرید و تمام الکتریک نیز دارد. به طور کلی، این مدل نسبت به دیگر مدل‌ها اقتصادی‌تر است. طراحی ظاهری آن با ایونیک هیبریدی هیچ تفاوتی ندارد، درست برعکس پریوس و پریوس پرایم.

مصرف سوخت ترکیبی:  52 MPG

مصرف سوخت معادل ترکیبی: 119 MPGe

طیف موتور تمام الکتریک: ۲۹ مایل

طیف کلی: ۶۳۰ مایل

فورد اسکِیپ  (2020 Ford Escape PHEV)

فورد اسکِیپ 2020

این اسکیپ پلاگین هیبریدی، نسل سوم فورد اسکیپ محسوب می‌شود و عملکرد تحسین برانگیزی دارد. این مدل نسبت به رقبای خود قابلیت‌های بیشتر و قیمت کمتری دارد. این مدل فقط با تکنولوژی FWD ارائه شده است.

مصرف سوخت ترکیبی:  41 MPG

مصرف سوخت معادل ترکیبی: 102 MPGe

طیف موتور تمام الکتریک: ۳۷ مایل

طیف کلی: ۵۳۰ مایل

تویوتا RAV4 پرایم ۲۰۲۱ (2021 Toyota RAV4 Prime)

تویوتا RAV4 پرایم 2021

درست است که این مدل از فورد اسکیپ گران‎‌تر است، اما به قابلیت AWD مجهز است. شاید تصور کنید که نسبت به فورد ذکر شده انتخاب بهتری است، اما باید بدانید که به طور کلی، نسبت آن عملکرد ضعیف‌تری دارد.

مصرف سوخت ترکیبی:  38 MPG

مصرف سوخت معادل ترکیبی:  94 MPGe

طیف موتور تمام الکتریک: ۴۲ مایل

طیف کلی: ۶۰۰ مایل

سوبارو کراس‌تِرِک هیبرید (2020 Subaru Crosstrek Hybrid)

سوبارو کراس‌تِرِک هیبرید 2020

این محصول برای علاقه‌مندان به ماشین‌های آفرود بسیار مناسب است. شاید ایده رفتن به ماجراجویی‌های آفرودی با خودروهای هیبریدی کمی در حال حاضر عجیب به نظر برسد، اما در آینده نه چندان دور عادی خواهد بود!

مصرف سوخت ترکیبی:  35 MPG

مصرف سوخت معادل ترکیبی:  90 MPGe

طیف موتور تمام الکتریک: ۱۷ مایل

طیف کلی: ۴۸۰ مایل

ب ام و آی ۳۰ (2020 BMW i30 with Range Extender)

ب ام و i3 2020

این i30 چندان پلاگین هیبرید به حساب نمی‌آید. در واقع بیشتر مانند یک ماشین تمام الکتریک است یک ژنراتور گازی دارد. از این لحاظ، بسیار به شورولت وُلت قدیمی (Chevrolet Volt) شبیه است. باتری ۴۲.۲ کیلووات-ساعتی آن از باتری دیگر مدل‌های این لیست بزرگ‌تر است. موتور گازی کوچک آن، طیف را از ۱۲۰ مایل به ۲۰۰ مایل می‌رساند. این را هم بدانید که مخزن سوخت آن بسیار کوچک است.

مصرف سوخت ترکیبی:  31 MPG

مصرف سوخت معادل ترکیبی:  100 MPGe

طیف موتور تمام الکتریک: ۱۲۶ مایل

طیف کلی: ۲۰۰ مایل

کرایسلر پسیفیا  هیبرید  (2020 Chrysler Pacifica Hybrid)

کرایسلر پسیفیا  هیبرید 2020

این محصول یک مینی‌ون هیبرید به تمام معناست. این محصول جادار طراحی بسیار جذابی دارد. همچنین تکنولوژی‌ها و قابلیت‌های زیادی برای آن در نظر گرفته شده است.

مصرف سوخت ترکیبی:  30 MPG

مصرف سوخت معادل ترکیبی:  82 MPGe

طیف موتور تمام الکتریک: ۳۲ مایل

طیف کلی: ۵۲۰ مایل

مینی کوپر SE کانتری‌ من  (2021 Mini Cooper SE Countryman)

مینی کوپر SE کانتری‌من 2021

خرید یک مینی هم درست مانند انتخاب بین یک خودروی بنزینی و الکتریکی کاملا سلیقه‌ای است. مینی کانتری‌من SE جدید که به تازگی به روز رسانی شده است، یک محصول پنج در است که یک موتور سه سیلندر و یک موتور الکتریکی دارد، اما عملکرد آن نسبت به دیگر رقبایش در این لیست به طرز قابل توجهی ضعیف‌تر است.

مصرف سوخت ترکیبی:  29 MPG

مصرف سوخت معادل ترکیبی:  73 MPGe

طیف موتور تمام الکتریک: ۱۸ مایل

طیف کلی: ۳۰۰ مایل

فروش فوری خودرو

منبع: motor1

نویسنده و مترجم: پرستو مهدی قلیخان