رنو کپچرهای جدید به زودی در بازار

۹ بهمن ۱۳۹۷ رنو کپچرهای جدید به زودی در بازار

رنو کپچر یکی از خودروهای محبوب کمپانی رنو است که نسل اول آن از سال 2013 به بازار جهانی عرضه می‌شود. نسل اول کپچر از سال 1394 توسط ایران خودرو به بازار کشورمان وارد شد و با تکیه‌بر طراحی مدرن، استهلاک کم و امکانات مناسب توانست به فروش قابل توجهی دست یابد. اکنون طبق جدیدترین اخبار منتشر شده قرار است نسل دوم این کراس اور محبوب به زودی با ظاهری جدید به بازار جهانی وارد شود.

گویا برای این خودرو در نسخه پایه یک موتور 1.3 لیتری توربو در نظر گرفته شده؛ این در حالیست که رنو پیش از این اعلام کرده بود که قصد دارد با بهره‌گیری از پلتفرم CMF-8 یک پیشرانه برقی یا هیبریدی برای این کراس اوور کامپکت درنظر بگیرد.

رنو معتقد است که باید ماهیت اصلی کپچر برای آینده حفظ شود، به همین دلیل قصد ندارد تغییرات زیادی را در ظاهر آن ایجاد نماید. بزرگ‌ترین تغییری که در رنو کپچر جدید شاهد آن هستیم مربوط به طرح چراغ‌های این خودرو است؛ کپچرهای آینده از چراغ‌های دیلایت و کشیده مرسوم رنو استفاده می‌کنند که به زبان طراحی کانسپت‌های عرضه شده توسط کمپانی رنو بی‌شباهت نیست.

در اروپا برای کسب عنوان «پر‌فروش ترین خودرو شاسی بلند کوچک» میان رنو کپچر، اوپل موکا، سوزوکی ویتارا، فورد اکو اسپرت و مزدا CX-3 رقابت شدیدی وجود دارد و رنو که علاقه‌ای به از دست دادن جایگاه کپچر در بازار جهانی ندارد، مطمئنا برای نسل آینده خود رندرهای جدیدی را ارائه خواهد کرد.

 

نویسنده: شیوا فاضلی