رونق خرید و فروش خودروهای کارکرده در دوران رکود بازار خودرو!

۶ مهر ۱۳۹۹ رونق خرید و فروش خودروهای کارکرده در دوران رکود بازار خودرو!

افزایش نرخ دلار در میانه شیوع جهانی کرونا همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است. برخی کسب و کارها تعطیل شدند و برخی کالاها نیز دست نیافتنی. بازار خودرو نیز در این بین ضربه شدیدی از رشد تورم و افزایش نرخ دلار دید. تاثیر عوامل مختلف بر این صنعت پر نوسان بازار خرید و فروش خودرو‌های کار کرده را رونق بخشید که در ادامه به برخی دلایل آن اشاره می‌شود.

تغییر مسیر خودرو از کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای

افزایش قیمت خودرو حالا لحظه‌ای شده است. خودروهایی که در گذشته نه چندان دور با کمترین پول قابل خریداری بود حالا به جایی رسیده است که حتی تصورش هم غیر ممکن بود. افزایش چند برابری خودروهای داخلی بسیاری را شگفت زده کرده است. خودروهایی که نه استانداردهای لازم و نه آپشن‌های یک خودرو معمولی را دارند.

اما تب و تاب خرید خودرو داغ است، چراکه خودرو از کالای مصرفی به کالای سرمایه‌ای تبدیل شده و افراد بسیاری به آن نگاه سرمایه‌ای دارند. اما خودروهای صفر را به راحتی نمی‌توان خریداری کرد. از یک سو ممنوعیت واردات خودرو به ایران و از سوی دیگر مشکلات خودروسازان داخلی سبب نابرابری عرضه و تقاضا شده است. از طرفی تقاضا برای خرید خودرو بالا و عرضه آن پایین است. تحریم‌ها ضربه سنگینی به تولیدکنندگان داخلی وارد کرد و حالا با وجود تولید خودرو در کشور، تولیدکنندگان خودرو به دلیل کمبود قطعات قادر به تکمیل خودروهای تولید شده نیستند و هزاران خودرو ناقص کف پارکینگ کارخانه‌ها خاک می‌خورد.

خرید خودرو با قیمت معقول

بازار خودرو تکان شدیدی از افزایش نرخ ارز خورد. خودروهایی که کسی فکرش را هم نمی‌کرد حالا قیمت سه رقمی دارند. از سویی دیگر افزایش تورم قدرت خرید مردم را کاهش داده است و مردم ناگزیر باید به سمت خرید خودروهای دست دوم روی آورند. به همین دلیل بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم رونق گرفته است و کمتر کسی سمت خودروهای صفر می‌رود. چراکه قیمت خودروها بیشتر از اینکه واقعی باشد تحت تاثیر عوامل دیگر است و این سبب می‌شود تا خریداران به سمت خودروهای کارکرده و یا دست دوم که قیمت به نسبت معقول تری دارد بروند. از سویی دیگر عدم واردات خودروهای خارجی راهی جز خرید خودروهای دست دوم را پیش پای خریدار نمی‌گذارد.

بازار خودرو کارکرده

بازار کساد خودروهای وارداتی

چیزی حدود دو سال از ممنوعیت واردات خودرو می‌گذرد و حالا طرح آزادسازی واردات به شرط صادرات قطعه به دیگر کشورهای مجلس نیز احتمالا راهی از پیش نبرد. حالا که دو سال خودروی خارجی به ایران وارد نشده منطقی است که خرید خودرو صفر وارداتی مانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه باشد و کسی سراغ آن نرود. بیشتر خریداران مجبورند خودروهای کارکرده را برای خرید انتخاب کنند و این نیز از عواملی است که این بازار را رونق می‌بخشد.

روند طولانی مدت تحویل خودروهای صفر

خودروسازان داخلی در ماه‌های اخیر پیش فروش خودروها را نسبت به سال‌های گذشته افزایش داده‌اند و تقریبا در هر ماه خودروهای داخلی پیش فروش می‌شوند. زمان تحویل خودروها نیز معمولا یک سال شاید هم بیشتر طول می‌کشد و شاید این یکی از عواملی باشد که خریداران به سمت خرید خودرو دست دوم می‌روند تا زودتر به خودرو مورد نیاز خود دست یابند. البته آینده نامعلوم خودرو نیز ممکن است کمی خرید خودروهای پیش فروش را به شک وا دارد چراکه با افزایش تورم و نرخ ارز هزینه تولید نیز بالا رفته است.

کاهش قدرت خرید خانواده‌ها

پیش فروش بدون شرط خودروها سبب می شد تا خودرو به دست خریدار واقعی نرسد و دلالان بزرگترین خریداران خودروها باشند. شرکت‌های خودروسازی با گذاشتن شرط و شروطی سعی دارند تا خودرو را به دست مصرف کنندگان واقعی برسانند و دست دلالان را کوتاه کنند. شاید پیش فروش خودروها طرفدار داشته باشد اما شرایط اقتصادی به شکلی است که بسیاری از خانوارها قادر به خرید خودرو صفر نیستند و سبد خرید آنها هر روز کوچک‌تر از دیروز می‌شود. پایین آمدن قدرت خرید سبب یکی دیگر از دلایلی است که افراد را به سمت خرید خودروهای دست دوم سوق می‌دهد.

شیوع ویروس کرونا نیز سنگی بود که جلوی پای بسیاری از کسب و کارها انداخته شد. حالا باید دید که خودرو چطور از این حباب بزرگ خارج می شود و چه تصمیماتی برای کنترل قیمت آن گرفته خواهد شد.

 

نویسنده: شقایق صفی خانی