سایپا امسال خودرو «رهام» را به بازار عرضه می‌کند

۱۳ خرداد ۱۳۹۸ سایپا امسال خودرو «رهام» را به بازار عرضه می‌کند

قائم مقام مدیر عامل سایپا در امور مالی و اقتصادی شرکت، از رونمایی ماشین «رهام» در سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به مشکلاتی که در راستای تحریم ایران در سال 97 به وجود آمد، دیگر امکان تامین قطعات این ماشین جدید از طریق واردات امکان‌پذیر نیست. بنابراین سایپا برنامه‌ریزی کرده تا با پویش ملی داخلی‌سازی در سال 98 از رهام و سایر ماشین‌های سایپا با آپشن‌های جدید رونمایی کند.

معوقات سایپا و تحریم ایران

علیرضا بادکوبه در خصوص معوقات سایپا  گفت: با اینکه سایپا در خرداد سال 97، تعداد 40 هزار خودرو تولید کرد؛ اما در سال جاری به علت وجود تحریم‌ها، موفق به تولید آمار سال پیش نشد. با این حال تا انتهای اردیبهشت ۹۸، حدود ۴۲ هزار و ۸۵۱ دستگاه ثبت شده که همین امر منجر به کسب عنوان «خودرو ساز اول کشور» توسط گروه خودروسازی سایپا شد.

وی گفت: سایپا بابت واردات برخی از قطعات دچار مشکلات زیادی شده و طبق برنامه‌ریزی‌ها تصمیم گرفته شد که قطعات تحریم شده با قطعات و محصولات تولید داخل جایگزین شود تا هر گونه کم و کسری در این خصوص جبران شود.

قائم مقام مدیر عامل سایپا در واکنش به انتقادات موجود در خصوص طرح‌های ثبت نام فروش خودرو توسط سایپا با وجود معوقات شرکت گفت: اگر ما به علت تحویل خودروهای معوق شده، اقدام به بستن طرح فروش خود کنیم؛ دیگر امکان کنترل تقاضای بازار وجود ندارد و دوباره با تقاضای انباشته شده در بازار مواجه خواهیم شد که این امر منجر به رونق دلالی‌ها و سفته بازی‌ها در بازار خودرو می‌شود.

تحویل خودروهای معوق شده سایپا

تحویل معوقات خودروهای سایپا

علیرضا بادکوبه در خصوص خودروهای ناقص سایپا اعلام کرد: 80 درصد از ماشین‌های ناقص شرکت در یک ماه آینده تکمیل و وارد بازار خودرو خواهد شد. وی همچنین کاهش وابستگی واردات قطعات محصولات خود در شش ماه آینده و داخلی‌ سازی تولید آن‌ها توسط کمپانی سایپا خبر داد.

وی در ادامه گفت: تعداد کل تعهدات شرکت از سال 97 با در نظر گرفتن طرح « اتو خدمت»، 422 هزار خودرو بوده که حدود 220 هزار دستگاه تحویل داده نشده است و سعی داریم تا ظرف شش ماه آینده، کل این رقم را به مالکان آن تحویل دهیم.

مبارزه با تقاضاهای کاذب خودرو توسط سایپا

قائم مقام مدیر عامل شرکت سایپا در ادامه اعلام کرد: جهت مبارزه با آمار بالا تقاضا خودرو توسط افراد به‌خصوص، شرکت تمهیداتی همچون محدودیت کد ملی، گواهی‌نامه و سن خریدار در نظر گرفته تا با این امر وضعیت بازار تحت کنترل قرار گیرد.

وی تصریح کرد: سایپا در برابر مشتریان خود متعهد است و قطع به یقین به میزان زمان تاخیر در تحویل خودرو، اقدام به پرداخت جریمه خواهد کرد.

 

منبع: عصر ایران

گردآورنده: شیوا فاضلی