درباره فستیوال سرعت گودوود چه می‌دانید؟

۱۵ تیر ۱۳۹۸ درباره فستیوال سرعت گودوود چه می‌دانید؟

فستیوال سرعت گودوود یک رویداد سالانه است که در GoodWood، واقع در غرب ساسکس، انگلستان برگزار می‌شود. در این فستیوال، رانندگان در مسیرهایی که شامل پستی و بلندی‌های زیادی می‌شود، مسابقه می‌دهند. تاریخ برگزاری فستیوال سرعت گوودوود معمولا در اواخر ژوئن و یا اوایل جولای هر سال است. همچنین این فستویال به عنوان یکی از محبوب‌ترین رویدادهای خودرویی جهان محسوب می‌شود.

به گزارش خودرو ۴۵، این فستیوال به نحوی برگزار می‌شود که با فصل فرمول یک تداخل نداشته باشد تا هواداران بتوانند از هر دو رویداد لذت ببرند. در اولین روزهای برگزاری فستیوال، هزاران نفر آخر هفته خود را در گودوود می‌گذرانند.

در سال ۲۰۱۴، بیش از ۱۰۰ هزار نفر در سه روز اولیه ی فستیوال حضور پیدا کردند که رکورد بیشترین تعداد شرکت کننده با ۱۵۸ هزار نفر، به سال ۲۰۰۳ بر می‌گردد. خودروهای فرمول یک، خودروهای اسپورت و برخی از مدل های مفهومی شرکت کنندگان این رویداد را تشکیل می‌دهند.

 

نمایشگاه سرعت خودرو

این فستیوال برای اولین بار در سال ۱۹۹۳ و توسط لرد مارچ پایه گذاری شد. با وجود تداخل این رویداد در سال اول برگزاری با Le Mans ،۲۵ هزار نفر در آن شرکت کردند. هدف او بازگرداندن مسابقات ماشین سواری به تاریخ انگلستان بود. در اوایل دهه ۹۰، لرد مارچ که حالا دوک ریچموند بود، به دلیل نداشتن اجازه برگزاری مسابقات در اراضی GoodWood، این فستیوال را در زمین های خود برگزار کرد.

 

فستیوال سرعت خودرو

 

فستیوال سرعت شامل بخش‌های مختلفی مانند بالا رفتن از تپه، چالش سراشیبی، رالی جنگلی، دور ابر خودرو ها و… می‌شود. فستیوال گودوود یک رویداد خواهر نیز دارد که در اوایل سپتامبر برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است فستیوال و یا مسابقه دیگری دور از حادثه نیست. به گونه‌ای که تا به حال دو تصادف مرگبار در این رویداد رخ داده است. اولین حادثه در سال ۱۹۹۳ اتفاق افتاد که منجر مرگ موتور سواری به نام چاس گای در حین تمرین برای مسابقات شد.

 

پیست اتومبیلرانی

 

موتورسیکلت او از دور خارج شد و با یک درخت برخورد کرد. از آن پس، موتورسیکلت‌ها در این مسابقه شرکت نمی‌کنند. در سال ۲۰۰۰ نیز راننده‌ای کنترل خودرو خود را از دست داد و این حادثه جان راننده و یکی از سرنشینان را گرفت.

فستیوال گودوود در انگلستان از روز پنجم جولای ۲۰۱۹ (۱۴ تیرماه) آغاز و تا هفتم جولای (۱۶ تیرماه) ادامه داشت.

 

بروز رسانی شده ( ۱۳۹۸/۰۹/۱۶): در جدول محبوب‌ترین نمایشگاه‌های خودروی جهان، این فستیوال سرعت در رده هفتم قرار دارد.

 

مترجم: پرستو مهدی قلیخان
انتهای پیام/