محدودیت تردد خودروها در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد

۲۱ شهریور ۱۴۰۰ محدودیت تردد خودروها در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد

به محض اینکه کرونا به صورت جدی وارد ایران شد، پروتکل‌های بهداشتی از طرف وزارت بهداشت ارائه و رعایت آن جزء الزامات قرار گرفت. به مرور شهرها بر اساس دستورالعمل‌هایی که وزارت بهداشت اعلام می‌کرد یک رنگ‌بندی تازه به خود گرفت. شهرهایی که بیشتر در معرض خطر بودند و آمار ابتلا و مرگ و میر در آنها شدت یافته بود به رنگ قرمز و به ترتیب شهرهایی که وضعیت بهتری داشتند، نارنجی یا زرد شدند.

با همین رنگ‌بندی‌ها بود که دولت اعلام می‌کرد وضعیت کرونایی هر استان به چه صورت است. وقتی وضعیت کرونایی بیشتر استان‌ها وخیم می‌شد، نقشه ایران قرمز‌تر و وقتی وضعیت قدری بهتر می‌شد، رنگ نقشه قدری به زرد متمایل می‌شد تا جایی که محدودیت تردد خودروها هم هم روزانه و هم شبانه شکل گرفت.

آخرین رنگ بندی شهرهای قرمز و نارنجی (۲۱ شهریور)

براساس آخرین بروز رسانی انجام شده سامانه ماسک مبنی بر رنگ‌بندی شهرهای قرمز و نارنجی از روز ۲۰ شهریورماه، با افزایش روند واکسیناسیون در کشورتعداد شهرهای قرمز کمتر شده است.

در حال حاضر ۲۴۶ شهر در وضعیت قرمز ۱۴۴۴، شهر در وضعیت نارنجی و ۵۸ شهر در وضعیت زرد هستند.

امروز ۲۱ شهریورماه، علیرضا رئیسی- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از لغو ممنوعیت تردد شبانه در برخی شهرها خبرداد.

محدودیت تردد در شهرهای قرمز

اما نکته‌ای که در این رابطه وجود دارد، ارتباط شهرهای قرمز با شدت گرفتن محدودیت‌های تردد است. هر بار که شهری به وضعیت قرمز می‌رسید، محدودیت‌های بیشتری برای تردد اعلام می‌شد. بخش مهمی از این محدودیت تردد مربوط به ورود یا خروج از این استان‌ها بود. یعنی می‌توان محدودیت تردد شهرها در دوران کرونا را به دو بخش تقسیم کرد: بخش اول محدودیت داخل شهری و در نظر گرفتن ساعت‌های مشخص برای تردد داخل شهری است که هنوز هم در بسیاری از استان‌ها اعمال می‌شود. به عنوان مثال هنوز هم تردد داخل شهری در داخل شهر تهران از ساعت ۲۲به بعد ممنوع است.

بخش دوم اما مربوط به محدودیت‌های بین استانی است که درست در زمان قرمز شدن شهر یا استان مشخص، اعمال می‌شد. به عنوان مثال در برخی روزها، تردد به استان‌های شمالی به دلیل قرمز شدن وضعیت کرونایی ممنوع اعلام می‌شد تا از بیشتر شدن تردد مردم جلوگیری شود.

محدودیت تردد در شهرهای نارنجی

برخی تصور می‌کنند که محدودیت‌های تردد تنها مربوط به شهرهای قرمز بود اما هر بار که دولت نسبت به محدودیت‌های تازه اقدام می‌کرد، این محدودیت شامل شهرهای قرمز و نارنجی می‌شد چرا که شهرهای نارنجی هم امکان تبدیل شدن به وضعیت قرمز را داشتند.

محدودیت تردد در شهرهای زرد

اما در مورد شهرهای زرد وضعیت قدری متفاوت بود. دولت نسبت به هر کدام از این شهرها به صورت جداگانه اقدام می‌کرد. به عنوان مثال، برخی از شهرهای زرد که مسافرپذیر بودند، بیشتر با محدودیت مواجه می‌شدند. حتی برای سفرهای نوروزی هم محدودیت‌هایی برای اقامت در شهرهای زرد و آبی اعمال شده بود.

شروط سفید شدن برخی شهرها

در این میان برخی شهرها در مقاطعی توانستند سفید شوند که البته به معنای بدون مخاطره بودن آن شهر یا استان نبود. اما شرط وزارت بهداشت برای سفید شدن یک شهر چه بود؟ آنطور که وزارت بهداشت اعلام کرده بود، اگر شهرستانی طی دو هفته بتواند برخی شروط را داشته باشد، می‌تواند به عنوان شهرستانی سفید شناخته شود.

شروطی همچون متوسط یک نفر بستری روزانه به ازای هر صدهزار نفر جمعیت و حداکثر یک نفر بستری روزانه. یعنی به عنوان مثال اگر شهرستانی با ۲۰۰هزار نفر جمعیت باشد و روزانه ۲ نفر بستری را ثبت کند، می‌تواند سفید اعلام شود. به نظر می‌رسد که با شرایط فعلی همه‌گیری کرونا‌، این رنگ‌بندی و محدودیت‌های تردد تا زمانی که وضعیت استان‌ها به یک ثبات برسد، ادامه داشته باشد.

مطالب مرتبط:

رنگ بندی شهرها و استان ها از چه زمانی آغاز شد؟

این رنگ‌بندی به صورت جدی از آذر ماه سال قبل آغاز شد. به محض ورود یک استان به وضعیت وخیم کرونایی، دولت آن را قرمز اعلام می‎‌کرد و محدودیت‌های بیشتری را در نظر می‌گرفت. حتی در برخی مقاطع، بیشتر استان‌های کشور به وضعیت قرمز رسیدند و تنها با کاهش آمار تلفات کرونایی از وضعیت قرمز درآمدند.

البته بخش مهمی از این قرمز شدن شهرها مربوط به رفتارهای مردم بود. به عنوان مثال هر بار که سفرهای بین‌استانی بیشتری ثبت می‌شد، رنگ‌بندی‌ها هم بیشتر به سمت قرمز حرکت می‌کرد. حتی گاهی این رشد سفرها با وجود هشدارهایی بود که دولت و برخی مقامات دولتی اعلام می‌کردند.

فروش فوری خودرو

تهیه و تنظیم: تیم تولید محتوا خودرو۴۵