مرسدس بنز C63 AMG با ۴ سیلندر از راه می رسد

۲ اسفند ۱۳۹۹ مرسدس بنز C63 AMG با ۴ سیلندر از راه می رسد

اجازه دهید در همین ابتدای کار خیال شما و خودمان را راحت کرده و اعلام کنیم که شایعه تولید مرسدس C63 AMG  جدید با موتور چهار سیلندر درست است.

به این ترتیب دیگر خبری از موتور هشت سیلندر با غرش‌های عجیب‌وغریب و دلبری خاص نیست و مرسدس C63 AMG جدید به یک پیشرانه هیبریدی مجهز خواهد بود.

درست آوریل سال 2018 بود که مدیر وقت مرسدس بنز اعلام کرد که به دلیل قوانین سخت‌گیرانه محیط‌زیستی نسل بعدی مرسدس C63 AMG با پیشرانه هیبریدی راهی بازار خواهد شد و به این ترتیب تمامی هواداران پروپاقرص مرسدس را در بهت و حیرت فرو برد. یک سال بعد نیز شایعه پیشرانه چهار سیلندر مطرح شد. شایعه‌ای که حالا تایید شده است.

از نسل بعدی مرسدس C63 AMG  چه می‌دانیم؟

در مصاحبه‌ای که به تازگی کریستین فروح (Christian Früh) انجام داده است جزییات جدیدی از مرسدس C63 AMG  جدید مشخص شده است. این مهندس ارشد مرسدس با تایید شایعه مرتبط با پیشرانه چهار سیلندر اعلام کرده است در نسل بعدی C63 همچنان سیستم انتقال قدرت از نوع دیفرانسیل عقب خواهد بود. همچنین هندلینگ و قدرت مانورپذیری این خودرو نیز چون سابق امتیاز بالایی کسب کرده و به این ترتیب هواداران مرسدس نارضایتی را در این خصوص احساس نخواهند کرد.

گفتنی است که نسل بعدی مرسدس C63 AMG بر مبنای پلتفرمی مشترک با کلاس S بنز طراحی و تولید خواهد شد و این خودرو در تمامی نسخه‌ها از جمله نسخه W206 به همراه یک موتور چهار سیلندر راهی بازار خواهد شد.

گفته می‌شود نسخه پرچم‌دار نسل جدید مرسدس C63 AMG قدرتی برابر با ۵۰۰ اسب بخار دارد و همانطور که پیش از این نیز گفته شد به یک پیشرانه چهار سیلندر هیبریدی مجهز خواهد بود.

نسخه پرچم‌دار نسل فعلی به یک موتور هشت سیلندر با ۴۸۰ اسب بخار مجهز است. این نسخه طرفداران پروپاقرص خاص خود را دارد و یکی از جذابیت‌های اصلی آن صدای غرش بی‌مانند موتور است.

مرسدس AMG اعلام کرده است که نسل بعدی C63 را تنها با گیربکس ۹ سرعته اتومات راهی بازار خواهد کرد. این در حالی است که نسل فعلی این خودرو در برخی از بازارها از جمله بازارهای اروپا با گیربکس دستی نیز قابل انتخاب است.

طراحی ظاهری مرسدس بنز AMG

موتور مرسدس C63 AMG

جالب است بدانید مرسدس بنز پیش از این با همکاری رنو موتورهای مورد استفاده در برخی از محصولات خود را توسعه داده است اما گفتنی است که موتور مورد استفاده در نسل بعدی C63 حاصل تلاش مهندسین مرسدس بنز است. در واقع صفر تا صد طراحی و توسعه این موتور به واسطه تلاش شبانه‌روزی مهندسان مرسدس AMG انجام شده است. در این موتور دیگر خبری از توربوشارژرهای رایج نبوده و به این ترتیب تاخیر یا لگ مشاهده نخواهد شد. به جای توربوشارژرهای رایج از توربوشارژرهای الکتریکی استفاده خواهد شد.

این موتور پیش از آنکه در C63 مورد استفاده قرار گیرد احتمالا زیرکاپوت سوپراتومبیل هیبریدی شارژی  GT73e  قرار خواهد گرفت. GT73e اولین محصولی از مرسدس بنز است که به این موتور مجهز خواهد شد و گفتنی است که قدرت تولیدی آن برابر با ۸۰۰ اسب بخار خواهد بود.

مرسدس بنز قصد دارد ۲۳ فوریه  ازC  کلاس W206 رونمایی کند و احتمالا این خودرو از ماه‌های آتی به فروش گذاشته می‌شود. البته نسخه‌های دیگر C کلاس بنز یعنی نسخه‌های C43/C53 و C63 AMG از سال آینده راهی بازار فروش می‌شوند. مرسدس علاوه‌بر مدل سدان این خودرو را در قالب استیشن و All-Terrain نیز طراحی و تولید خواهد کرد.

 

مرسدس C63 AMG

منبع:‌ motor1

نویسنده: زهرا ملکی

 

فروش فوری خودرو کارکرده