مرگ نمایشگاه‌های خودرویی در سال 2020

۲۱ آذر ۱۳۹۹ مرگ نمایشگاه‌های خودرویی در سال 2020

چند سالی می‌شد که نمایشگاه‌های خودرو سراسر جهان، یکی در میان لغو می‌شدند. حتی برخی از برندها بنا به دلایلی از این رویدادها کناره گیری می‌کردند و برخی دیگر از حضور در آن‌ها انصراف می‌دادند، اما اتفاقی که امسال رخ داد، بی سابقه بود. در سال میلادی جاری، تقریبا برگزاری اکثر نمایشگاه‌های خودرویی به دلیل شیوع و همه گیری ویروس کرونا منتفی شد، البته به غیر از چند نمایشگاه چینی!

البته اگر از بیشتر کسانی که در رویدادهای خودرویی شرکت کرده‌اند بپرسید، همگی می‌گویند که بازدید تنها از یک نمایشگاه برای همیشه کافی است. اما چرا؟ مگر قدم گذاشتن به سالن نمایشگاه هیجان انگیز نیست؟ مگر لحظه برداشتن کاورها از روی مدل‌های جدید جادویی به نظر نمی‌رسد؟ اینکه مدام از خودمان بپرسیم فلان خودروساز در طول این یک سال اخیر چه کرده است؟ چرا، این حس‌ها بسیار جالب‌اند، خصوصا برای کسانی که دیوانه دنیای ماشین‌ها هستند یا برای کسانی که به هر نحوی در این حوزه فعالیت می‌کنند. اما فقط برای یک بار.

اکثر این افراد معتقد بودند که این رویدادها قابل پیش بینی هستند و سال بعد اتفاق جدید و خاصی رخ نمی‌دهد. به عبارت دیگر، شرکت کردن در یک نمایشگاه خودرویی برای دومین بار، دیگر هیجان دفعه اول را نداشته و کاملا حوصله سر بر است، در حدی که هیچ تفاوتی با چک کردن وبسایت‌های خودرویی یا دریافت ماهنامه ندارد!

تِرِنت نیکولیت، یکی از روزنامه نگاران سایت خودرویی CarAdvice می‌گوید:

قدم گذاشتن برای اولین بار در نمایشگاه سیدنی یا ملبورن بسیار هیجان انگیز بود، اما پس از پایان روز، قابل پیش بینی بودن این رویدادها و اینکه سال بعد چیز جدیدی برای ارائه نداشتند، حس آزاردهنده‌ای داشت.

پیش از ظهور اینترنت و فضای مجازی، تنها راهی که می‌توانستیم سوال‌های خودرویی را پاسخ دهیم و کنجکاوی ذهنمان را درباره مدل‌های جدید ارضا کنیم، قدم گذاشتن بازدید حضوری از نمایشگاه بود. پیش از زیر و رو شدن دنیای ما توسط رسانه‌ها، در صف ایستادن‌های طولانی، هزینه برای خرید بلیط و دویدن به سمت غرفه برند مورد علاقه (حتی اگر در طول مسیر پایمان پیچ می‌خورد و بر روی زمین پهن می‌شدیم!) برای دیدن مدل جدیدش از نزدیک، واقعا ارزش داشت. آن موقع حسابی شور و هیجان داشتیم، حتی با اینکه می‌دانستیم نمی‌توانیم پشت فرمان ماشین مورد علاقه خود بنشینیم. باز با این حال، تا سال بعد منتظر می‌ماندیم. اما حالا تنها با یک کلیک یا سر زدن به صفحه اینستاگرام هر خودروسازی می‌توانیم ببینیم که چه خبر است، حالا باز هم شور و شوقی برای سختی کشیدن و هزینه برای نمایشگاه داریم؟ بعید است.

فرا رسیدن سال 2020 و اتفاقاتی که به همراه داشت، سرنوشت بسیاری از صنایع، به خصوص صنعت خودروسازی را به شکل دیگری رقم زد. گسترش محدودیت‌ها، قرنطیه و برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، برگزاری بسیاری از نمایشگاه‌ها را دچار مشکل کرد. نمایشگاه‌های ملبورن و سیدنی کنسل شدند و نمایشگاه دیترویت نیز به سال آینده موکول شد. در انگلستان، فستیوال سرعت گودوود، به نحوی به پلتفرمی برای ارائه مدل‌های جدید خودروسازان تبدیل شد.

 

نمایشگاه خودرو جنوا

نمایشگاه خودرو جنوا

 

شاید این اتفاق، خیلی هم بد نبود. چرا؟ برای خیلی‌ها، تماشای آنلاین رونمایی از مدل‌های مختلف یا خواندن خبرهای مربوط به معرفی مدل‌های جدید بر روی کاناپه بسیار لذت بخش‌تر بوده است. در همین حال، SEMA (انجمن بازار تجهیزات ویژه/Speciality Equipment Market Association) که بر روی عموم بسته است تبدیل به یک ابر برنامه شد که بهترین‌های خودروسازان را ارائه می‌دهد.

از آنجایی که حضور در نمایشگاه‌ها هزینه زیادی برای خودروسازان دارد، آن‌ها نیز ترجیح می‌دهند حضور در این رویدادها را عقب انداخته یا آن را به طور کلی منتفی کنند. طبق برخی از شایعات، هزینه کرایه یک غرفه به یک میلیون دلار می‌رسد.

البته برخلاف گزینه‌های بالا، فستیوال گودوود رویدادی است که هر عشق خودرویی، باید یک بار هم که شده در طول عمر خود تجربه کند. حس دیدن خودروهای کلاسیک، عجیب و غریب، تک و تازه وارد، به هیج عنوان با دیدن آن‌ها در فضای مجازی قابل مقایسه نیست. بنابراین بهتر است که از نزدیک و به شخصه، شاهد تمام اتفاقات هیجان انگیز آن باشید.

در حقیقت، خود برگزارکنندگان نمایشگاه‌های غیرمجازی و برندها هم دیگر علاقه چندانی به این رویدادها نشان نمی‌دهند. به گفته نیکولیک، آخرین دفعه‌ای که خبرنگاران CarAdvice به نمایشگاه لس آنجلس سر زدند، هیچ تفاوتی با شهر مردگان نداشت.

البته لو رفتن عکس‌های جدید از مدل‌هایی که هنوز به طور رسمی رونمایی نشده اند هم بی تاثیر نیست. این عکس‌ها در عرض تنها چند دقیقه، در دسترس تمامی کاربران اینترنتی دنیا قرار می‌گیرد. با این اتفاق، دیگر کسی علاقه‌ای به بازدید حضوری نشان نمی‌دهد، چرا که از قبل ماشین‌های جدید را دیده است.

شاید جا به جایی تاریخ برگزاری رویداد خودرویی دیترویت و موکول کردن آن به سال آینده، آخرین تلاش برگزار کنندگان برای زنده نگه داشتن این سنت قدیمی و از مد افتاده باشد. البته مردم آمریکا علاقه زیادی به رویدادهای زنده و حضوری دارند، اما اگر تعداد بازدیدکنندگان به هر دلیلی کاهش یابد، دیگر شانسی برای این نمایشگاه‌ها در آمریکا نخواهد ماند.

سوال اینجاست که آیا کووید-19، میخ آخر را بر تابوت نمایشگاه‌های خودرویی کوبید؟ آیا عادت برگزاری این چنینی رویدادهایی برای همیشه از سر ما خواهد افتاد؟

 

منبع: caradvice/ کارادوایس

نویسنده و مترجم: پرستو مهدی قلیخان