ورود مقتدرانه نیسان ماکسیما، سدان لوکس و پر قدرت و البته کم خرج به ایران!

۲۲ مرداد ۱۳۹۹ ورود مقتدرانه نیسان ماکسیما، سدان لوکس و پر قدرت و البته کم خرج به ایران!

نیسان ماکسیما مانند شبیخون سینمایی ژاپنی در ایران وارد شد. تا قبل از ورود نیسان ماکسیما به ایران، در خیابان‌های شهرهای بزرگ تنها اتومبیل‌هایی که دیده می‌شد پیکان بود و پراید و نهایتا جیپ‌های 4×4 و تعداد بسیار کمی از خودروهای آمریکایی مانند شورولت و بیوک!

اما آن‌هایی که سال 1381 و چند سال قبل از آن را به خوبی به یاد دارند می‌دانند که بعد از ورود نیسان ماکسیما و چهره زیبای این خودرو، تلاش‌ها و ترغیب‌ها برای ورود خودروهای دیگر به کشور روز به روز بیش‌تر شد. نیسان ماکسیما با توجه به تقاضای بازار تا سال 1391 طرفداران خاص خودش را داشت و همچنان در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های اتومبیل در کشور قرار داشت. البته ناگفته نماند که نوع کارکرده این خودرو هنوز در حال خرید و فروش است.

 

طراحی ظاهری نیسان ماکسیما

شاید باورش سخت باشد که این خودرو به خاطر جذابیت ظاهری که دارد، در هشت دوره مداوم یا بهتر بگوییم 8 نسل از آن در بازار خودرو جهانی حضور پیدا کرده است. حتما نام‌هایی مانند ماکسیما اینفینیتی آی و سفیر را به خاطر دارید؛ هر دو نام به نسل‌های تولید شده از نیسان ماکسیما مربوط می‌شوند. در هر کدام از انواع تولید شده این خودرو موردی که بیش در مورد طراحی ظاهری آن به چشم مخاطب برجسته است کاپوت کشیده و تناسب بین اجزای نیسان ماکسیما است. بسیاری معتقدند که با گذشت زمان و تکرار طرح ظاهری این خودرو، کسی دیگر تمایلی به خرید آن ندارد. این موضوع حقیقت ندارد. بسیاری از ما همچنان بعد از گذشت سال‌ها دوباره سراغ فیلم‌های سینمایی کلاسیک را دوباره تماشا می‌کنیم. تیپ و طرح ظاهری نیسان ماکسیما یک طرح کاملا کلاسیک است و هیچ وقت زیبایی این ماشین از تب و تاب نخواهد افتاد. سپرهای برجسته و ترکیب عضلانی این خودرو، شکلی آماده و جنگنده را به نمایش می‌گذارد و در میان تمام ابهتی که دارد چراغ‌های کشیده و گربه‌ای حالت آن لطافت را به ضمیمه آن اضافه می‌کند و نیسان ماکسیما را به یک گزینه تمام عیار تبدیل می‌کند.

 

طراحی ظاهری نیسان ماکسیما 2017

طراحی ظاهری نیسان ماکسیما 2017

طراحی داخلی نیسان ماکسیما

یکی از شاخصه‌هایی که در مورد طراحی داخلی نیسان ماکسیما همیشه به چشم می‌خورد، نوع مواد باکیفیتی است که در ساخت و طراحی داخلی این خودرو به کار رفته است. جا دار بودن کابین ماشین و همچنین الیاف نرم و راحتی که در صندلی‌های این ماشین به کار رفته است حس راحتی و تسلط همه جانبه را به راننده می‌دهد. درست است که در قسمت جعبه دنده نشانی از خلاقیت‌های امروزی خودروهای تازه وارد به بازار را نمی بینید اما طراحی کلاسیک و در دسترس نیسان ماکسیما کارآمدی خاصی را از خود به نمایش می‌گذارد و شما به عنوان راننده این خودرو بعد از مستقر شدن در پشت فرمان آن خود را در هر شرایطی آماده حرکت می‌بینید. از طرفی دیگر، صندوق عقب جادار این خودرو که برای خانواده‌های ایرانی یک نیاز ضروری برای سفرها تلقی می‌شود رضایت مندی کامل شما را از خرید نیسان ماکسیما حتی در این سال‌ها به دست می‌آورد. روکش‌های چرمی که در بعضی از مدل‌های این خودرو به کار رفته است از بهترین انواع چرم است که کم تر خودروی تولید شده در سال‌های اخیر از آن بهره برده است. جالب است بدانید که ارگونومی در نظر گرفته شده در این خودرو بر اساس آناتومی بدن انسان ساخته شده است.

 

طراحی داخلی نیسان ماکسیما

طراحی داخلی نیسان ماکسیما 2017

امکانات خودرو نیسان ماکسیما

اول از همه بپردازیم به امکانات ایمنی این خودرو؛ نیسان ماکسیما در سال‌های تولید و مصرف‌اش به دلیل ایمنی بالایی که داشت بسیار معروف شد. وجود ایربگ‌ها برای اولین بار در این خودرو و ترمزهای جدیدی به نام BAS، EBD و ABS چهره جدیدی از امنیت در حین سرعت را به جهان خودرو اضافه کرد. صندلی‌های برقی و حتی آینه بغل‌های این خودرو نیز از پیشگامان آینه‌ها و شیشه‌های الکترونیکی بوده‌اند. در مدل‌های سفارشی و جدیدتر این خودرو می‌توان نوع سانروف دار و سیستم صوتی مولتی مدیا دار آن را خریداری کرد. البته این نسخه از ماکسیما در حال حاضر در کشور بسیار کمیاب است و به همین دلیل جز نسل‌های خاص‌تر از نیسان ماکسیما به حساب می‌آیند.

مشخصات فنی نیسان ماکسیما

و اما نوبت به برگه طلایی این سدان زیبای ژاپنی می‌رسد. نیسان ماکسیما در میان خودروهای جدیدی که وارد بازار شده‌اند بالطبع از امکانات و به اصطلاح آپشن های به روز شده‌ای در اتومبیل‌های بروز وجود دارند خبری نیست اما پیشرانه قدرتمند و و سیستم انتقال قدرت نیسان ماکسیما همچنان مثال زدنی است. پیشرانه 6 سیلندره این خودرو که 3 لیتری است در زمان ورود ماکسیما به بازار از تمام موتورهای آن دوران قوی‌تر و چابک‌تر عمل می‌کرده و در حال حاضر هم گنجایش رقابت با بسیاری از خودروهای تازه نفس و جدیدالورود به بازار خودرو را دارد. قدرت بی نظیر 227 اسب بخار و گشتاور 288 نیوتونی این خودرو عمده دلایلی بوده‌اند که این خودرو را همچنان در جایگاه محبوبش حفظ کرده است. یکی از نکاتی که بسیاری برای خرید نیسان ماکسیما را انتخاب می‌کنند باک بنزین آن است که با بنزین تولیدی داخل کشور سازگاری دارد. لازم به ذکر است که این خودرو از استهلاک بسیار پایینی برخوردار است و جز خودروهای کم مصرف پیشگام در صنعت خودروسازی جهان به حساب می آید.

نمای کناری نیسان ماکسیما

نمای کناری نیسان ماکسیما 2017

مزایا و معایب نیسان ماکسیما

خوب، طبیعی است که از عمر آخرین تولید این ماشین چندین سال است می‌گذرد و خودروهایی به روزتر با امکانات بیش‌تر به بازار خودرو وارد شده‌اند که معایب آن‌ها نیز به مراتب کم تر است. امکاناتی مانند کروز کنترل و ظرافت‌هایی که در طراحی داخلی خودروهای جدید به کار رفته است در نیسان ماکسیما وجود ندارد اما با تمام این اوصاف این خودرو حتی در نسخ کارکرده‌اش که امروزه مشتریان خاص خود را دارد، به خاطر بدنه مهندسی ساز و پیشرانه قوی‌اش هنوز در حال خرید و فروش است.

 

نیسان ماکسیما 2020

نیسان ماکسیما 2020

نیسان ماکسیما 1996

نیسان ماکسیما قدیمی 1996

بررسی وضعیت خرید و فروش نیسان در بازار ایران

همان طور که می‌دانیم، تولید نیسان ماکسیما متوقف شده است و سدان‌های جدیدی وارد بازار شده‌اند اما ماکسیما جز خودروهای قدیمی است که نسخه های قدیمی اش در حال خرید و فروش است و به راحتی می‌توان با نظر کارشناسی کارشناسان مجرب خودرو به راحتی و کمال اطمینان نسخه های قدیمی این خودرو را خریداری کرد. نیسان ماکسیما فروش پرطرفدار خود را مدیون ارزش سواری خوب‌اش است و در مقابل قیمت‌های پیشنهادی در قیاس با رقبا بسیار مناسب است.

 

نویسنده: احسان والیان