۱۰ آپشن عجیب به کار رفته در خودروها

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰ آپشن عجیب به کار رفته در خودروها

خودرو یک وسیله پیچیده و عجیب و غریب است که آپشن‌های جذاب و دوست داشتنی به این عجیب و غریب بودن دامن می‌زند. بسیاری از خودروسازان طی سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا با اضافه کردن برخی آپشن‌ها استفاده از خودرو را راحت‌تر و دلنشین‌تر کنند.

رقابت بر سر بهترین بودن، این مسئله‌ای است که بسیاری از خودروسازان به دنبال رسیدن به آن هستند. خودروسازان سعی کرده‌اند تا با اضافه کردن آپشن‌های جذاب و دوست داشتنی رنگ و بوی دیگری به خودروهای تولیدی خود ببخشند و آن را در نزد مشتریان محبوب کنند.

سقف ستاره دار رولزرویس

رولزرویس که خودروهای لوکس تولید می‌کند با افزودن Starlight Headliner به سقف خودرو، آن را شبیه به آسمان پر از ستاره کرده است. این کار با اضافه کردن ۱۳۰۰ لامپ فیبر اپتیک آسمان شب را شبیه سازی می‌کند. این برند با پرداخت ۹ هزار پوند برای مشتریان قابل سفارش است.

سقف ستاره دار رولزرویس

لوازم ماهیگیری بنتلی ینتایگا

این آپشن ۸۰ هزار پوندی جزو آپشن‌های بسیار لوکس بنتلی است که شامل قلاب و تور ماهیگیری می‌شود و برای کسانی که به ماهیگیری علاقه دارند توسعه یافته است.

تماشای مسابقات ورزشی با صندلی‌های رنجرور

لندرور سعی کرده با ارایه محصولات و آپشن‌های گوناگون برند رنجرور را ارتقا دهد. Event Seating یکی از آپشن‌هایی است که لندرور به برند رنجرور اضافه کرده است. این قابلیت به سرنشینان این امکان را می‌دهد که به راحتی با صندلی‌هایی که در قسمت بار خودرو تعبیه شده مسابقات ورزشی را در هوای باز تماشا کنند. طراحی این صندلی‌ها مانند صندلی‌های ورزشگاه است.

Dog Package هوندا المنت

خودروهای شاسی بلند هر روز محبوبیت بیشتری نسبت به دیروز پیدا می‌کنند و بیشتر بازار خودرو در دنیا روی این غول‌های دوست داشتنی می‌چرخد. شرکت هوندا در سال ۲۰۱۰ آپشنی به نام Dog Package را برای کراس اوور المنت در نظر گرفت تا کار کسانی را که حیوان خانگی دارند آسان تر کند. این آپشن شامل رمپ و پوشش مناسبی در قسمت بار خودرو می‌شود همچنین سفارش یک فن مخصوص در این قسمت نیز برای صاحبان خودرو فراهم است.

Dog Package هوندا المنت

قهوه ساز فیات

شرکت خودروسازی فیات از علاقه به نوشیدنی دوست داشتنی و محبوب یعنی قهوه غافل نشده است و آپشن قهوه ساز کوچکی را برای مدل 500L در نظر گرفته است. این آپشن که Lavazza 500 Espresso Machine نام دارد به فندکی خودرو نصب می‌شود و به کمک آن می‌توان قهوه درست کرد.

قهوه ساز فیات

اخطار باران مینی کانورتیبل

شرکت خودروسازی مینی آپشن‌های مختلف رفاهی و ایمنی در خودروهای خود به کار می‌برد به گونه‌ای که این آپشن ها توجه همگان را به خود جلب کرده است. مدل‌های سقف باز شو یا کانورتیبل این خودروها آپشن اخطار باران دارند تا رانندگی با سقف باز به تجربه ناخوشایندی تبدیل نشود. این آپشن با مسیریاب و برنامه‌ای اختصاصی عرضه می‌شود و زمانی که راننده در خودرو نباشد احتمال بارش باران با اخطارهایی به او اطلاع داده می‌شود.

اخطار باران مینی کانورتیبل

آپشن ضد گروگان‌گیری ولوو

این آپشن در سدان های S80این شرکت خودروسازی وجود داشت به راننده این امکان را می‌داد تا هنگام نزدیک شدن به خودرو، از باز و بسته بودن درهای آن آگاه شود.

 

آپشن ضد گروگان‌گیری ولوو

حسگر ضربان قلب ولوو S80 & V70

گروه خودروسازی ولوو این دو مدل خودرو را در سال‌های بین ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ با امکاناتی جالب و عجیب به فروش می‌رساند. آپشن حسگر ضربان قلب این قابلیت را داشت تا راننده را از وجود فردی در کابین آگاه کند. برخی خودروسازان با اضافه کردن یک آپشن کار را آسان تر کردند این آپشن به این صورت بود که در خودرو تنها برای صاحب خودرو باز می‌شد و به دلیل ساده‌تر بودن این آپشن، ولوو حسگر ضربان قلب را کنار گذاشت.

حفاظت در برابر حملات بیولوژیکی تسلا

تسلا برای کسانی که نگران حملات شیمیایی و بیولوژیکی هستند آپشن Bioweapon Defense را پیشنهاد می‌کند. این آپشن می‌تواند از ورود هر ذره آلوده به داخل خودرو جلوگیری کند.

پخش بوی عطر مرسدس بنز

این آپشن در خودروهای کلاس C،S و E به کار می‌روند. این آپشن مختص مرسدس بنز نیست و خودروسازان دیگر نیز از این آپشن بهره برده‌اند. این آپشن گران قیمت قابلیت آن را دارد تا بوی دلخواه سرنشیان را داخل کابین پخش کند.

نویسنده: شقایق صفی خانی

فروش فوری خودرو کارکرده