بنز S500

۲ شهریور ۱۳۹۸
بنز S500

بنز S500 یکی از بهترین‌های مرسدس بنز آلمان است. همان مدلی که از سال ۲۰۱۴ تاکنون توانسته است در صدر فروش و انتخاب مشتریان این شرکت قرار گیرد.

بنز، شاید یکی از اولین خودروهایی باشد که هر کسی آرزوی خرید آن را دارد. چرا که مرسدس بنز همواره نماد زیبایی، اصالت و قدرتمند بودن ساخت بدنه و موتور بوده است.

از این رو بسیاری از مردم چه آن‌ها که عشق ماشین هستند و چه آن‌ها که چندان از قسمت‌های فنی خودرو سر در نمی‌آورند، دلشان می‌خواهد یک ماشین بنز داشته باشند.

برند معتبر بنز آلمان که از زیرمجموعه‌های شرکت دایملر آ.گ است، بیشترین فعالیتش در زمینه تولید انواع خودرو، کامیون، اتوبوس و موتورهای درون سوز است.

مرسدس بنز این روزها در کنار دو برند معتبر دیگر آلمانی همچون ب ام و و آئودی از لوکس‌ترین‌ و البته پرفروش‌ترین برندهای خودرویی جهان محسوب می‌شوند.

تاریخچه شرکت بنز به بیش از ۹۳ سال (حدود سال ۱۹۲۶) برمی‌گردد، درست زمانی که دو شرکت خودروساز آلمانی بنز اند سی و دایملر موتورون راه اندازی شد.

پس از گذراندن مراحل اداری و تجاری میان این دو شرکت، در نهایت در تاریخ ۲۶ ژوئن ۱۹۲۶ اتومبیل تولید شده توسط کارخانجات شرکت حدید با عنوان مرسدس بنز به بازار عرضه شد و این روند تولید، البته با پیشرفت شگرف در طراحی داخلی، خارجی و موتور محصولات این برند تا کنون ادامه دارد.

البته در دوران جنگ جهانی دوم مرسدس بنز هیچ خودرویی تولید نکرد و پس از آن، یعنی حدود دهه ۱۹۵۰، مرسدس بنز 300 طراحی و تولید شد. روند رو به رشد

رشد روزافزون بنز در کلاس S

بنز از آن زمان به بعد، تک تک محصولات این برند بر اساس طراحی مشخص برای هرسال میلادی و تکنولوژی استفاده شده در تولید خودروهای این شرکت طراحی و به بازار عرضه شد که همواره اکثر مدل‌های برند … مورد استقبال مشتریان دائمی این برند قرار گرفت.

اما سری مدل‌های S برند مرسدس که برای اولین بار در سال ۱۹۷۲وارد سبد محصولات این شرکت شد، این روزها بسیار پرطرفدار است. گفته می‌شود هدف اصلی این شرکت،

جایگزین کردن سری خودروهای S به جای ponton است، ماشینی که اولین خودرو لوکس مرسدس محسوب می‌شود.

کلاس S مرسدس در حال حاضر ششمین نسل از تولیدات این برند محسوب می‌شود که البته در سال ۲۰۱۳ به صورت رسمی رونمایی در سال ۲۰۱۴ وارد بازار شده است.

تا پیش از ممنوعیت واردات خودرو به ویژه واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی و لوکس به ایران،‌ مدل S500 به بازار ایران عرضه می‌شد.

البته باید یادآور شد که نسل‌های چهارم و پنجم سری S بنز نیز از جمله موفق‌ترین مدل‌های عرضه شده این شرکت محسوب می‌شوند، به گونه‌ای که برخی کارشناسان بازار دلیل موفقیت این دو مدل را ادامه راه این شرکت و تولید نسل ششم عنوان‌ می‌کنند.

Mercedes benz S-class لوکس‌ترین خودرو در سبد محصولات این شرکت بزرگ آلمانی است که در سراسر دنیا طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

طراحی خارجی

در طراحی بیرونی این مدل، حرکت مشترک تمامی علامت‌ها و المان‌ها به رخ کشیده می‌شود. به شکلی که جلو پنجره این مدل به زیبایی جایگاهی برای نگهداری لوگوی این شرکت شده است.

طراحی چراغ‌های جلو و عقب کاملا متفاوت با دو نسل قبلی است و گویی این تفاوت در طراحی به نوعی زبان جدیدی در طراحی‌های بنز است.

طراحی داخلی

اولین نکته در طراحی داخل و یا کابین S500، راحتی صندلی سرنشیان آن است. هنگام نشستن پشت فرمان در ابتدا دو نمایشگر بزرگ متصل به یکدیگر که یکی برای آمپر، نمایشگری برای نمایش اطلاعات مربوط به راننده و دیگری در مرکز داشبورد برای سیستم اطلاعات و سرگرمی در نظر گرفته شده است.

داخل کابین تزئیناتی از چوب دارد و به طور کلی تمام عملکردهای این خودرو با دکمه‌های ظریف در اختیار راننده است.

اکثر افرادی که از مدل S500 برای ترددهای روزمره بهره می‌بردند، از راننده مخصوص نیز استفاده می‌کنند. البته این امر چیزی از لذت بردن از تمامی امکانات این مدل را از آن‌ها سلب نمی‌کند؛ چرا که امکانان و آپشن‌ها برای صندلی عقب کم از صندلی راننده و سرنشین نیست.

برای کسانی که می‌خواهند خودرو لوکس و گران‌قیمت داشته باشند، این مدل از منظر تجهیزات رفاهی و آپشن‌ها خودرویی تمام عیار است.