ب ام و سری 8

۱۴ مرداد ۱۳۹۸
ب ام و سری 8

ب ام و اعلام کرده است پس از مدت‌ها انتظار مشتریانش، مدل کوپه دو در سری ۸ را روانه بازار می‌کند. آنگونه که «ب ام و» اعلام کرده، این خودرو آلمانی در سال ۲۰۱۹ با جدیدترین فناوری روز به بازار عرضه می‌شود.

به جرات می‌توان گفت که امروزه نام ب ام و به نوعی با لوکس بودن گره خورده است. این شرکت در سال ۱۹۷۷ اولین مدل از لوکس‌ترین محصولات سدان خود را تحت نام سری 7(BMW Series 7) تولید و روانه بازار کرد.

از گذشته تاکنون جسارت و ابتکار، یکی از شاخصه‌های اصلی شرکت BMW و به حساب می‌آید؛ به طور مثال در سال ۱۹۹۰، اولین مرکز تحقیق و نوآوری صنعت خودرو لوکس توسط ب ام و در شهر مونیخ آلمان ساخته شد.

شرکت ب ام و امروزه شرکت‌هایی مانند مینی (Mini)، رولز رویس(Rolls-Royce)  و BMW Motorrad را به‌ عنوان شرکت‌های خودروسازی زیرمجموعه خود، تحت اختیار دارد.

جالب است بدانید که بی ام و فعالیت‌هایی در زمینه طراحی داخلی نیز انجام می‌دهد و طراحی دکوراسیون داخلی هواپیماهای خطوط سنگاپور توسط ب ام و انجام شده است. هم‌اکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر در سرتاسر جهان برای شرکت بی ام و کار می‌کنند.

در سال ۲۰۱۷ بیش از دو میلیون دستگاه از خودروهای شرکت ب ام و در سرتاسر جهان به فروش رسید؛ از این رو این شرکت آلمانی‌ الاصل، موفق به کسب عنوان پرفروش‌ترین خودرساز لوکس جهان شد.

سابقه حضور BMW در ایران نیز به اوایل دهه ۵۰ باز می‌گردد و پس از انقلاب، فعالیت‌های ب ام و در ایران افزایش یافت.

در حال حاضر بی ام و  یکی از برندهای خودرویی بسیار فعال و شناخته شده در بازار ماشین ایران محسوب می‌شود که فعالیت‌های گسترده خود را تحت نمایندگی شرکت پرشیا خودرو انجام می‌دهد؛ در واقع هم‌ اکنون پرشیا خودرو، تنها نمایندگی رسمی فروش و خدمات ب ام و در ایران شناخته می‌شود.

ب ام و از جمله شرکت‌های معدودی است که طیف گسترده‌ای از محصولات را در خط تولید خود دارد. برخی از محصولات این شرکت تحت نام‌های سری 1 تا ۸ روانه بازار می‌شوند؛ برخی دیگر پیشوند Z داشته و برخی دیگر نیز پیشوند X را یدک می‌کشند و همچنین سری‌های M و i نیز از دیگر محصولات شرکت بی ام و هستند.