تویوتا آریون

۲۰ مرداد ۱۳۹۸
تویوتا آریون

نکته مشترک میان مدل‌های مختلف برند تویوتا این است که حتی با گذشت زمان نه تنها از قیمت خودرو کاسته نمی‌شود، بلکه به دلیل بدنه و طراحی خاص مدل‌های این خودروساز، هیچ گاه از سرمایه‌گذاری روی ماشینی با برند تویوتا پشیمان نخواهید شد. چرا که خرید خودروهای دست دوم تویوتا نیز چیزی از یک ماشین صفر برای خریدار کم ندارد.

تویوتا آریون نیز نمونه بازر کیفیت عالی محصولات این برند است. در ادامه تویوتا آریون بررسی و با خودرو آلفا رومئو جولیتا مقایسه می‌شود.

تویوتا آریون ژاپنی محصول سال ۲۰۱۱ که آخرین نسخه آن متعلق به سال ۲۰۱۷ است، در نگاه اول ماشینی مردانه و حتی برای آقایان مسن به نظر می‌رسد. چرا که با دیدن این اتومبیل از جلو شکست و انحنای ذوزنقه ای شکل جلو پنجره و پس از آن امتداد یک سپر بلند و در نهایت کاپوت برجسته آن، ظاهر آریون را جدی نشان می‌دهد. به همین دلیل است کمتر خانمی طالب خرید تویوتا اوریون خواهد بود.

اما هرچه آریون از روبرو خشن و جدی به نظر می‌رسد، از کنار جلوه زیبا و ساده‌ای دارد. با چرخی اطراف آن و نگاهی از زوایه عقب به خودرو، تنومندی این سدان اسپورت بیش از نمای کلی نمایان می‌شود. به گونه‌ای که مهارت طراحی ظاهری با دیدن دورتا دور ماشین به یکباره مشخص می‌شود و تویوتا اوریون را در نگاه اول اتومبیلی خاص، جذاب و با صلابت نشان می‌دهد.

شاید با دیدن شکل ظاهری آریون ، تصور کنیم طراحی داخلی آن با خط و خطوط سنگین و طراحی پیچیده همراه باشد. اما با اولین نگاه به کابین ۵ نفره آریون، به یکباره اوج سادگی کابین ما را خیره ‌کند اما با کمی دقت درمی‌یابیم که این سادگی چندان هم طراحی ساده‌ای نداشته است.
به گفته طرفداران محصولات تویوتا، خطوط طراحی داخلی این مدل کلاسیک و کمی لوکس است. به گونه‌ای که کیفیت و طراحی داشبورد کابین، آن را در زمره ماشین های نسبتا گران‌قیمت قرار می‌دهد.

گرچه داشبورد این خودرو زیاد از حد ساده است، اما ارگونومی این مدل به زیباترین و حرفه‌ای ترین شکل ممکن ساخته شده‌است.

همچنین از دیگر مزایای کابین آریون، می‌توان به راحتی و امنیت صندلی‌ها اشاره کرد؛ به گونه‌ای که حتی در سرعت بالا هم می‌تواند به راحتی روی صندلی‌ها لم داد و از مسیر لذت برد. از دیگر جذابیت‌های این مدل خودرو، می‌توان به دسترسی آسان دکمه‌ها روی فرمان اشاره کرد.

Toyota Aurion همچنین راحتی سر و پای سرنشینان را هم به خوبی فراهم کرده و به جرات می‌توان گفت که آرامش در سفر با تویوتا آریون به راحتی حکمفرماست. زیرا نه صدایی از موتور و بدنه به داخل می‌آید و نه صندلی‌ها نا آرام است.

لازم به ذکر است، محصولات کمپانی تویوتا، هر ساله به دلیل ویژگی مهم مقاوم‌ بودن‌شان در لیست پرفروش‌ترین خودروهای جهان قرار می‌گیرند. همچنین شاسی‌بلندهای این شرکت، پرچم‌دار پیمودن مسیرهای آفرود هستند و تویوتا، مفتخر به تولید خودرو اسپورت نام‌داری همچون سوپرا در جهان است.