نیسان جوک

۲۳ مرداد ۱۳۹۸
نیسان جوک

حضور نیسان در ایران به بیش از نیم قرن و قبل از انقلاب اسلامی می‌رسد اما فعالیت پررنگ‌تر این کمپانی در ایران از دهه ۶۰ شمسی آغاز و نیسان به صورت رسمی بازار ایران را به تسخیر درآورد.

طی این سال‌ها، شرکت پارس خودرو مونتاژ و عرضه محصولات این شرکت را بر عهده گرفت که از جمله معروف‌ترین مدل‌های نیسان در ایران نسیان پاترول بود که هنوز هم برای خیلی از ایرانی‌ها نوستالژیک و لوکس است.

همکاری نیسان و پارس خودرو اما تا سال ۱۳۹۰ شمسی ( ۲۰۱۱ میلادی) بیشتر دوام نیاورد و همکاری این دو شرکت به دلیل شروع تحریم‌ها قطع شد.

اما حدود پنج سال بعد حدودا سال 1395، شرکت جهان نوین آریا فروش محصولات جدید نیسان در ایران را از سر گرفت.

این بار هم ورود محصولات شرکت نیسان با مدلی محبوب و پر سر و صدا آغاز شد، نیسان جوک که توانست نظر حدود ۸۰ درصد از جوانان ایرانی خریدار این مدل را به خود جلب کند.

از جمله موفق‌ترین خودروهای این برند بود و به عنوان خودروی خوش فروش نیسان شناخته شد.

نیسان و ایکس تریل در دور دوم حضور این کمپانی در ایران توانست سهم خوبی از بازار پسابرجامی را به خود اختصاص دهد و جای جوک را در دل جوانان ایرانی حسابی باز کند.

Nissan Juke  همچنین در کشورهای ژاپن، انگلستان و اندونزی نیز تولید می‌شود. این خودرو در سطح جهانی هم رده ماشین‌هایی چون رنو کپچر و سانگ یانگ تیوولی است.

مدل جوک نسخه اسپورت وارد شده به ایران، دارای قوی ترین پیشرانه و موتور 1.6 لیتری توربو است که برای استفاده درون شهری و برون شهری مناسب خانواده‌های با جمعیت کم و جوان است.

طی سال‌های اخیر Nissan توانسته است فروش خوبی از جوک در بازار ایران رقم بزند. اما اکنون به دلیل اجرای مجدد تحریم‌ها و افزایش قیمت خودرو در بازار تا حدید خرید و فروش آن در بازار کاهش یافته است.

همان گونه که در سایت شرکت جهان نوین آریا، نماینده فروش نیسان در ایران گفته شده است، در حال حاضر فروش خودروهای ضفر این شرکت مقدور نیست.