آئودی A7L 2021؛ تازه وارد آلمانی بازار چین

۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ آئودی A7L 2021؛ تازه وارد آلمانی بازار چین

کمپانی Audi یکی دیگر از غول‌های خودروسازی زمانه ماست و رقیب سرسختی برای Mercedes-Benz و BMW محسوب می‌شود. این خودروساز بزرگ اخیرا از جدیدترین محصول خود، یعنی 2021 Audi A7L رونمایی کرده است.

محصولات آئودی بخش وسیعی از بازار جهان را به خود اختصاص می‌دهند، تا جایی که پای این برند نام آشنا و پر طرفدار، به کشور چین هم باز شده است. این کمپانی با همکاری SAIC، خودرویی مخصوص بازار بزرگ این کشور طراحی کرده است که به گروه تازه خودروهای  Audi-FAW A6L (که یک سدان است) و A7 معمولی می‌پیوندد و رسالت آن‌ها را تکمیل خواهد کرد.

طراحی ظاهری آئودی A7L

آئودی A7L 2021 که به عنوان جدیدترین سدان این برند شناخته می‌شود، کمی از لحاظ طراحی با بعضی از خواهر و برادرها و عمو زاده‌های خود متفاوت است، چرا که بدنه آن هیچ شباهتی به بدنه و اسکلت اسپرت بک (Sportback) معروف و محبوب ندارد. به جای تقلید از اسپرت بک، سازندگان و مهندسان ترجیح دادند که این خودرو را شبیه به یک سدان سنتی طراحی کنند، سدانی که صندوق عقبش شبیه به صندوق عقب خودروهای معمول دیگر است!

از آنجایی که مشتریان جمهوری خلق چین خودروهایی را ترجیح می‌دهند که فضای بیشتری برای قرار دادن پاهایشان داشته باشد، کمپانی آئودی برای A7L جدید فاصله چرخی بیشتری در نظر گرفته است. این مورد یکی از دیگر تفاوت‌های بین عضو جدید خانواده و اسپرت بک ذکر شده است.

نسبت به مدل‌های قدیمی‌تر، فاصله محوری این تازه وارد نیز افزایش چشمگیری داشته و از 3.85 اینچ به 119.1 اینچ رسیده است. با اینکه این مدل جدید حالا 199.8 میلی متر است، اما همچنان از A8 کوتاه‌تر به نظر می‌رسد. با این حال نکته جالب اینجاست که A7L فاصله چرخی بیشتری نسبت به این خودرو با تجربه‌تر دارد.

طراحی داخلی آئودی A7L

برخی می‌گویند که A7L از لحاظ ظاهری تغییری نکرده است، چرا که آن‌ها معتقدند این سدان نسخه کش آمده اسپرت بک است و باجی به مدل‌های قدیمی‌تر نمی‌دهد. متاسفانه باید بگوییم که طراحی داخلی نیز تغییر چندانی به خود ندیده است و تا حد زیای به مدل لیفت بک شباهت دارد. تنها تفاوتی که بین این محصولات به چشم می‌خورد، فضای مخصوصی است که برای قرار دادن راحت‌تر پاها در بخش پشتی برای سرنشینان A7L تعبیه شده است.

آنطور که به نظر می‌رسد، بازار خودرو چین قصد ندارد فعلا به طور کامل با پیشرانه‌های بنزینی خداحافظی کند. مدل First Edition این آئودی خوش رنگ و لعاب مجهز به یک موتور 3.0 لیتری توربوشارژ V6 و سیستم هیبرید ملایم است که تا حد قابل توجهی به بهینه‌تر بودن این خودرو کمک می‌کند. این پیشرانه حدودا 335 اسب بخار نیرو و 500 نیوتن.متر گشتاور تولید می‌کند و نیرو تولیدی توسط یک جعبه انتقال قدرت اتوماتیک دوال-کلاچ وارد سیستم AWD کواترو می‌شود.

سیستم تعلیق هوایی به عنوان قابلیتی استاندارد برای این خودرو در نظر گرفته شده است. به لطف ویژگی‌ها و فناوری‌های آئودی A7L 2021 ، مانور دادن با این خودرو آلمانی و کنترل آن در سرعت بالا آسان‌تر و ثبات آن از همیشه بیشتر است. گفته‌ها و شنیده‌ها حاکی از این است که 1000 دستگاه از نسخه First Edition تولید و به بازار گسترده چین تزریق خواهد شد.

پیش بینی می‌شود که این خودرو محبوب از اوایل سال میلادی آینده (یعنی 2022) به خاک کشور چین قدم بگذارد و در میان دیگر رقبای خود خوش بدرخشد.

نمای پشتی آئودی A7L

فروش فوری خودرو

منبع: motor1

نویسنده و مترجم: پرستو مهدی قلیخان