محدودیت تردد بین شهری، استانی ۱۴۰۲

۲۲ شهریور ۱۴۰۲ محدودیت تردد بین شهری، استانی ۱۴۰۲

روزهای آخر هفته معمولا به عنوان زمان مناسب برای سفر در نظر گرفته می‌شود. از همین رو معمولا جاده‌های بین شهری و استانی در روزهای پایانی هفته یا ایام تعطیل به علت شلوغی با محدودیت‌های تردد روبه‌رو می‌شود. البته گاهی عملیات عمرانی نیز سبب محدودیت در تردد جاده‌ها می‌شود.

پلیس راهور فراجا، به عنوان مسئول کنترل ترافیک در معابر درون‌شهری و برون‌شهری هر هفته محدودیت‌های جاده‌ای را اعلام می‌کند.

محدودیت‌ ترافیکی آخرین تعطیلات تابستان

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا، محدودیت‌های ترافیکی جاده‌های کشور در روزهای ۲۳، ۲۴ و ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۲ را اعلام کرد. این محدودیت‌ها از روز چهارشنبه، ۲۲ شهریورماه آغاز شده و تا روز دوشنبه، ۲۷ شهریورماه ادامه دارد.

 • تردد انواع موتور سیکلت از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه تا ساعت ۶ روز دوشنبه ۲۷ شهریور از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد، محورهای قوچان _مشهد، سبزوار _ مشهد و تربت حیدریه _ مشهد و بالعکس ممنوع است.
 • در صورت تراکم ترافیک، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۰ تا ۲۴ روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه ۲۱ تا ۲۴ شهریورماه از مرزن آباد به سمت کرج و تهران ممنوع است. در صورت اعلام مأموران پلیس راه تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ‌۱۲ این روزها از میدان امیرکبیر کرج و آزادراه تهران شمال به سمت مرزن‌آباد بصورت یک‌طرفه انجام می‌شود.
 • تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک در محور چالوس از ساعت ۱۰ تا ۲۴ روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۲۵ تا ۲۷ شهریورماه از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است. در صورت اعلام مأموران پلیس راه، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ تا ۲۴ همان روز از مرزن‌آباد به سمت کرج و تهران به‌صورت یکطرفه خواهد بود.
 • محدودیت یک طرفه مقطعی برای روزهای پنجشنبه جمعه و شنبه ۲۳ تا ۲۵ شهریورماه به‌صورت رفت و برگشت از محدوده پلور تا پلیس راه لاریجان و برعکس انجام خواهد شد.
 • در استان خراسان رضوی و با هدف سهولت در تردد و عبور ایمن کاروان‌های زائران پیاده امام رضا (ع)، تردد کلیه خودروها در محور قدیم مشهد – ملک آباد و بالعکس ممنوع است. این ممنوعیت تردد تا پایان روز شنبه ۲۵ شهریورماه ادامه دارد.

محدودیت های ترافیکی اربعین

سرهنگ احمد شیرانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا‍، محدودیت‌های ترافیکی ویژه اربعین را اعلام کرد. این محدودیت‌ها در استان‌های مرزی و جاده‌های منتهی به مرز اعمال می‌شود.

استان‌ خوزستان و چهارمحال وبختیاری

 • تردد کامیون و تریلر از ساعت ۷ روز جمعه، ۳ شهریور ۱۴۰۲ تا ساعت ۲۴ روز جمعه، ۱۷ شهریورماه در محور اهواز – خرمشهر و بالعکس ممنوع است. (مسیر جایگزین برای خرمشهر: مسیر اهواز – آبادان – خرمشهر و بالعکس)
 • تردد کلیه اتوبوس‌ها از ساعت ۷ روز جمعه، ۲۷ مردادماه تا ۷ روز جمعه ۱۷ شهریورماه ۱۴۰۲ در محور هفتگل – باغملک – ایذه- دهدز – شهرکرد و بالعکس ممنوع است. (مسیر جایگزین: اهواز – اندیمشک – خرم آباد – الیگودرز – اصفهان – شهرکرد و بالعکس)
 • اتوبوس های اعزامی از مبدا استان چهارمحال و بختیاری با ارائه لیست ناوگان مربوطه به پلیس راه استان خوزستان و رعایت کلیه مقررات ایمنی و ترافیکی، می‌توانند از این مسیر عبور کنند.

استان ایلام

 • تردد همه تریلرها، کامیون و کامیونت‌ها به جز حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ روز جمعه، ۲۷ مردادماه ۱۴۰۲ تا ساعت ۷ روز دوشنبه، ۲۰ شهریورماه از محورهای منتهی به دهلران – مهران، حمیل – ایلام، قلاجه – ایلام ،ایلام – ملکشاهی-مهران و ایلام – مهران ممنوع است.
 • از زمان اجرای طرح ترافیکی اربعین از ۲۷ مردادماه تا پایان طرح در روز ۲۰ شهریورماه اعمال هرگونه محدودیت و ممنوعیت ترافیکی برای تمامی خودروها در مسیرهای منتهی به پایانه مرزی مهران به توجه به شرایط ترافیکی و طبق نظر ماموران در محل صورت خواهد گرفت.

استان لرستان

 • تردد همه تریلرها، کامیون‌ها و کامیونت‌ها به جز حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ روز پنج شنبه، ۹ شهریورماه تا ساعت ۷ روز چهارشنبه، ۱۵ شهریورماه از محور خرم آباد کوهدشت پلدختر و بالعکس ممنوع است. (مسیر جایگزین: آزادراه خرم‌آباد پل زال)

استان کرمانشاه

 • تردد تمام تریلرها، کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ صبح روز جمعه، ۲۷ مردادماه در محور اسلام آباد غرب – پلدختر ، حمیل – سرابله، اسلام آباد – قصر شیرین و بالعکس و همچنین محور کمربندی سرپل ذهاب – قصر شیرین ممنوع است. (مسیر جایگزین: محور قدیم سرپل ذهاب – قصر شیرین)

استان بوشهر

 •  تردد کلیه ناوگان مسافری اعم از اتوبوس و مینی‌بوس از ساعت ۷روز جمعه ۲۷ مردادماه تا ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۰ شهریورماه از محور بین استانی اهرم، بوشکان و فراشبند و بالعکس، محور ساحلی بوشهر – گناوه، محور ساحلی بوشهر – دیر و بالعکس و محور اهرم – برازجان و بالعکس ممنوع است.

ممنوعیت تردد برای کامیون‌ها از ۳ شهریور

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا اعلام کرد:

 • به دلیل ارتقای ایمنی ترافیکی زائران اربعین، از ۳ تا ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۲، تردد کامیون‌ها در جاده‌ها، به خصوص جاده‌های منتهی به پایانه‌های مرزی با محدودیت روبه‌رو می‌شود.
 • کامیون‌هایی که در حال انتقال موکب‌ها باشند از این موضوع مستثنی هستند.

محدودیت روزهای ۲۴ تا ۲۸ مرداد

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره تعطیلات روزها ۲۴ تا ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ گفت:

 • محدودیت‌های آخر هفته، از روز ۲۴ مرداد آغاز شده و تا ۲۸ مردادماه نیز ادامه دارد.
 • تردد موتور سیکلت ار ساعت ۱۲ روز۲۴ مرداد تا ساعت ۶ صبح شنبه، ۲۸ مرداد از محورهای کرج – چالوس، هراز ، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است.
 • تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پرحجم بودن ترافیک از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز جمعه از کرج و ابتدای آزادراه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مأموران پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران یکطرفه خواهد بود.
 • در محور هراز نیز از ساعت ۱۴ تا ۲۲ روز جمعه در صورت سنگین بودن بار ترافیک، از شمال به جنوب به‌صورت مقطعی یک‌طرفه می‌شود.
 • در صورتی که در این محورها وضعیت ترافیک عادی باشد، اجرای محدودیت ها لغو خواهد شد.

فروش فوری خودرو

نویسنده: فاطمه امین الرعایا