آزادسازی قیمت خودرو دردی را دوا می‌کند؟

۱۰ خرداد ۱۴۰۰ آزادسازی قیمت خودرو دردی را دوا می‌کند؟

قیمت خودرو همتراز با نرخ ارز بالا و پایین می‌شود و این نوسانات قیمت خودروها را به حد غیر قابل انتظاری رسانده است. مجلس، دولت، وزارت صمت و… به دنبال راهی برای کنترل بازار پر از التهاب خودرو هستند؛ حالا سومین وزیر صنعت معدن و تجارت دولت می‌خواهد مصوبه آزادسازی قیمت خودرو را به اجرا برساند.

بازار خودرو در ماه‌های اخیر شاهد پراید بالای ۱۰۰ میلیون تومان بوده است. خودرویی که در سال‌های اولیه تولید با قیمت زیر ۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد حالا بازار خودروهای داخلی با شروع تحریم‌ها و افزایش نرخ دلار ضربه بزرگی خودرو و همچنان در تب آن می‌سوزد. از سویی دیگر ممنوعیت واردات خودرو نه تنها کمکی به بازار آشفته خودرو نکرد بلکه دردی بر دردهای این بازار پرحرف و حدیث بود. از طرفی این صنعت با چالش‌های وزارت صمت نیز دست و پنجه نرم می‌کنند. وزارتی که مهمان دو وزیر در این دوره از دولت روحانی بود. هر کدام از وزرای صمت به دنبال حل مشکلات بازار خودرو بودند که سرانجامی نیز نداشت و سرنوشت خودرو در طرح و مصوبه دست به دست شد حالا وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت حل مسئله قیمت‌گذاری خودرو را در اولویت قرار داده است.

فراموشی آزادسازی در سال جدید

خرداد 1400: با وجود صحبت‌هایی که در سال گذشته در خصوص احتمال آزادسازی قیمت خودرو و الزام آن مطرح می‌شد، به نظر می‌رسد که امسال هم چنین اتفاقی نیافتد. شورای رقابت افزایش فصلی قیمت خودرو را ابلاغ کرده و کماکان بر همان مدار همیشگی عمل می‌کند. البته این نکته هم وجود دارد که آزادسازی قیمت خودرو نیازمند فراهم شدن زیرساخت لازم برای این کار است که به نظر می‌رسد در شرایط فعلی، قدری با آن فاصله داریم.

طرحی به دنبال حذف دلالان بازار خودرو

اکنون سه سال از طراحی مصوبه آزادسازی قیمت خودرو درو دولت روحانی می‌گذرد و حالا به وزارت صمت رفته است تا به زودی اجرا شود. براساس این مصوبه خودروسازان می‌توانند محصولات خود را پنج درصد زیر قیمت بازار به فروش برسانند. طرحی که خودروسازان به دنبال آن بودند و به نظر می‌رسد به دنبال عملیاتی شدن است. تقاضای بسیار بالایی برای خودرو به واسطه رانت فاصله قیمتی خودرو در کارخانه و بازار وجود دارد، وزیر جدید صمت قصد دارد با طرح «عدالت در توزیع و واقعی کردن تقاضا» تقاضای کاذب در بازار را محدود کند. به گفته کارشناسان، تقاضای واقعی خودرو نزدیک به ۸۰۰ هزار دستگاه است درحالی که در هر فروش فوق العاده بیش از سه میلیون نفر برای خرید خودرو ثبت نام می‌کنند. برخی مسبب این رانت‌ها را سیاست‌گذاری‌های غلطی می‌دانند که به دنبال حمایت از تولید کننده و مصرف کننده بود، سیاست‌هایی که به ضرر تولیدکنندگان افزود و مصرف کنندگان واقعی را نیز از خرید خودرو محروم کرد.

تک نرخی کردن قیمت خودرو کمک کننده است؟

تک نرخی کردن قیمت خودرو در بازار از یک سو می‌تواند دست دلالان و واسطه‌گران را کوتاه کند و از طرفی دیگر خودرو به دست مصرف کنندگان واقعی برسد. تک نرخی کردن قیمت خودرو بسیاری از رانت‌های موجود در داد و ستد خودرو را حذف می‌کند اما این کار بدون حذف قیمت‌های دستوری و تعیین قیمت خودرو در حاشیه بازار ممکن نخواهد بود. آزادسازی قیمت خودرو و تعیین آن در حاشیه بازار با وضعیت اکنون اعتراضاتی را به دنبال خواهد داشت چراکه خودروها از قیمت‌ واقعی فاصله زیادی دارند. واقعی سازی قیمت خودرو با در نظر گرفتن هزینه‌های تولید صورت می‌گیرد. گرچه با آزادسازی قیمت خودرو دست واسطه‌گران و دلالان کوتاه می‌شود اما باید دید با اجرای آن قیمت خودروها کاهش میابد و به قیمت واقعی نزدیک می‌شود!

آزادسازی قیمت خودرو تا ۲ هفته آینده

رییس شورای رقابت از احتمال خروج ۲۰ خودرو داخلی از جمله شاهین، دناپلاس توربو شارژ، رانا، کوئیک، ساینا، پژو ۲۰۷پانوراما، چانگان، هایما، آریا، کی ۱۳۲ و برخی دیگر از خودروها از شمول قیمت‌گذاری شورای رقابت خبر داد. رضا شیوا، رییس شورای رقابت با اشاره به آزادسازی قیمت برخی از خودروها گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت به دنبال ایجاد فضای رقابتی است و به همین دلیل درخواست داده تا قیمت برخی خودروهای هم کلاس آزاد شود.

وی ادامه داد: شورای رقابت وظیفه دارد برای محصولاتی که بازار انحصاری دارند قیمت تعیین کند و در صورتی که رقیبی برای محصول وجود نداشته باشد مشمول این ضوابط نمی‌شود. کرمان موتور، گروه بهمن ، مدیران‌خودرو و چانگان خودروهایی هم کلاس با محصولات ایران خودرو و سایپا تولید می‌کنند به همین دلیل وزیر صمت دستور داده تا محصولات هم کلاس از دایره شمول ضوابط شورای رقابت خارج شود.

سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران پیشنهاد داده قیمت‌گذاری ۱۰ خودرو دناپلاس توربو شارژ، هایما، رانا، کوئیک، شاهین، ساینا، پژو 207پانوراما، چانگان، آریا، کی 132 و برخی دیگر از خودروها آزاد شود. براساس گفته‌های رییس شورای رقابت، به نظر می‌رسد که احتمال آزادسازی قیمت خودروهای نامبرده بالا باشد که نتیجه نهایی تا ۲ هفته دیگر اعلام می‌شود.

نویسنده: شقایق صفی خانی

فروش فوری خودرو کارکرده