اطلس خودرو و محصولات آن

۱۷ آذر ۱۴۰۰ اطلس خودرو و محصولات آن

در هر کشور و هر بازار خودرویی، بخشی از تقاضای مشتریان را شرکت‌های واردکننده تامین می‌کنند تا هم خریداران به خودروهای متنوع‌تری دسترسی داشته باشند و هم شرکت‌های داخلی برای عقب نماندن از رقبای وارداتی، کیفیت محصولات خود را بالاتر ببرند. همچنین واردات خودرو می‌تواند تا حدودی شتاب افزایش قیمت ماشین‌های تولید داخل را کم کند.

بازار ایران هم از این قاعده مستثنی نیست. پیش‌تر شرکت‌های واردکننده خودرو بخشی از نیاز مشتریان را تامین می‌کردند تا اینکه در سال ۹۷، واردات خودروهای خارجی به دستور دولت ممنوع شد. معمولا هر شرکتی نمایندگی یکی از خودروسازان معتبر داخلی را برعهده دارد و فقط اتومبیل‌های یک برند را عرضه می‌کند. علاوه بر واردات، این شرکت‌ها موظف هستند خدمات پس از فروش محصولاتشان را نیز به مشتریان عرضه کنند.

اطلس خودرو یکی از این شرکت‌ها است که واردات محصولات کیا موتورز را انجام می‌داد و با وجود ممنوعیت ورود اتومبیل خارجی، همچنان خدمات پس از فروش را در اختیار مشتریانش قرار می‌دهد.

اطلس خودرو، نماینده کیا موتورز

شرکت اطلس خودرو کار خود را در سال ۱۳۸۶ با واردات شش محصول خودروساز کره‌ای، یعنی کیا موتورز شروع کرد. در این زمان واردات خودرو دوباره رونق گرفته بود و علاوه بر اطلس خودرو چندین شرکت دیگر نیز اقدام به عرضه اتومبیل‌های خارجی می‌کردند.

کیا موهاوی، ریو، سراتو، اپتیما، کادنزا، اسپورتیج، سورنتو، سول، کارنز و پیکانتو خودروهایی بودند که از طریق این شرکت روانه بازار داخلی شدند و به دلیل کیفیت ساخت و همین طور طراحی زیبا، توانستند مشتریانی در ایران پیدا کنند.

این شرکت علاوه بر واردات خارجی و فروش آن به مشتریان در بازار خودرو ایران، بخش خدمات پس از فروش هم راه‌اندازی کرد تا در صورت خرابی محصولات، توسط کارشناسان شرکت تعمیر شود.

از سال ۱۳۹۷ و به دنبال ممنوعیت واردات خودروهای خارجی، بخشی از فعالیت‌های اطلس خودرو متوقف شده و فقط تعدادی از تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌ها خدمات پس از فروش را به مشتریان ارائه می‌دهند.

آخرین ماشین‌های وارداتی کیا توسط اطلس خودرو شامل مدل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ سراتو، اپتیما، اپتیما هیبرید، سورنتو و اسپورتیج است.

محصولات اطلس خودرو

جدیدترین محصولات اطلس خودرو عبارتند از:

کیا سراتو ۲۰۱۸

کیا سراتو ۲۰۱۸

کیا سراتو ۲۰۱۸ فیس‌لیفت نسل سوم سدان کره‌ای است که با مدل ۲۰۱۶ به ایران رسید و یک سال بعد عرضه مدل ۲۰۱۷ در بازار شروع شد. هرچند همزمان با عرضه نسل سوم توسط اطلس خودرو، سایپا نیز نسل دوم سراتو را روی خط تولید داشت. سردکن صندلی‌های جلو، گرم‌کن صندلی‌های جلو و عقب و فرمان، رادار نقطه کور صندوق هوشمند و رانندگی سه حالته، آپشن‌هایی که در سراتوهای وارداتی اطلس خودرو وجود دارد.

کیا اپتیما GT لاین ۲۰۱۷

کیا اپتیما GT لاین ۲۰۱۷

کیا اپتیما GT لاین ۲۰۱۷ مدل اصلاح‌شده اپتیما JF است که ظاهر جذاب‌تر و اسپرت‌تری نسبت به مدل معمولی دارد. ارتفاع کمتر، رینگ‌های زیباتر، چراغ‌های اسپرت عقب، دیفیوزر سپر عقب، رکاب جدید، جایگزینی مه‌شکن روی سپر جلو با ورودی هوا و چراغ تکی جلو با قابلیت چرخش از مشخصه‌های اپتیما GT لاین است. فرمان دی کات (اسپرت) با روکش چرم، صندلی‌های چرمی با طرح دوخت مخصوص و نشان GT و پنل آلومینیومی داشبرد از تفاوت‌هایی است که مدل اسپرت با دیگر مدل‌ها دارد.

کیا اپتیما هیبرید ۲۰۱۸

کیا اپتیما هیبرید ۲۰۱۸

کیا اپتیما هیبرید ۲۰۱۸ از سال ۹۸ در دسترس مشتریان ایرانی قرار گرفت، هر چند سابقه عرضه آن در بازارهای جهانی به سال ۲۰۱۱ میلادی (۱۳۹۰ خورشیدی) برمی‌گردد. مدل هیبریدی اپتیما را می‌توانید به راحتی از مدل بنزینی تشخیص دهید. در مدل هیبریدی، جلوپنجره مشبک حذف شده و جای آن را یک جلوپنجره با پره متحرک گرفته و همین طور سپر جلو نیز طراحی متفاوتی دارد و ورودی‌های هوا در دو طرف سپر کوچک‌تر شده است.

کیا سورنتو ۲۰۱۸

کیا سورنتو ۲۰۱۸

کیا سورنتو ۲۰۱۸ آخرین مدل و همین طور فیس‌لیفت نسل سوم شاسی‌بلند کره‌ای است که مثل اپتیما با کیت GT لاین روانه بازار ایران شد. جلوپنجره، سپر، رینگ، مه‌شکن و گرافیک چراغ‌های جلو و عقب از نو طراحی شده‌اند. پدال شیفتر، رینگ کرومی و کنترل سرعت در سرازیری آپشن‌های جدیدی است که به سورنتو نیوفیس اضافه شده‌اند.

کیا اسپورتیج ۲۰۱۸

کیا اسپورتیج ۲۰۱۸

کیا اسپورتیج ۲۰۱۸ کراس‌اوور کره‌ای است که همانند اپتیما و سورنتو با کیت بدنه GT لاین به دست مشتریان ایرانی رسیده و یکی از بهترین طراحی‌های ظاهری در بین خودروهای کیا دارد. طراحی این خودرو آنقدر خوب بود که جایزه Red Dot را در سال ۲۰۱۶ گرفت. این خودرو به خوبی توسط اطلس خودرو در ایران عرضه نشد و به همین دلیل موفقیت چندانی در داخل نداشت.

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو