بدون پرداخت کمیسیون خودرو بفروشید

۱ تیر ۱۳۹۹ بدون پرداخت کمیسیون خودرو بفروشید

بازار خرید و فروش ماشین به‌خصوص نوع کارکرده آن، چه در زمان گرانی و چه در زمان ارزانی خودرو، همیشه رونق خوبی داشته است. تقریبا برای همه ما پیش آمده که قصد فروش یا خرید یک خودرو دست‌دوم را در برهه‌ای از زمان داشته باشیم و با مراجعه جهت معامله آن، مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی مانند کمیسیون فروش شدیم.

تا چندین سال پیش بهترین گزینه جهت معامله خودرو، محل‌هایی تحت عنوان شهر ماشین یا بازار خودرو دست دوم بود که اشخاص با اهداف مختلف در آن، کنار هم جمع می‌شدند؛ اما امروزه روش‌های دیگری جهت انجام این‌گونه معامله‌ها وجود دارد.

به طور کلی افراد حاضر در این مکان‌ها به سه دسته خریدار با هدف خرید ماشین، فروشنده با هدف فروش اتومبیل خود و دلالان تقسیم می‌شوند. در واقع دلالان، افرادی هستند که دو گروه اول را در جهت راستای رسیدن به هدف‌شان، ملزم به پرداخت کمیسیون فروش خودرو می‌کنند.

پرداخت کمیسیون به دلالان خودرو

معامله ماشین بدون پرداخت کمیسیون فروش

در میان بازارهای پرهیاهو معامله خودرو در سراسر کشور بازارهای چیتگر، عبدل‌آباد، شهید دوران و خاوران که همگی در تهران هستند؛ جز بازارهای بسیار شلوغ خرید و فروش ماشین محسوب می‌شوند که حتی شاهد حضور افرادی از شهرهای دیگر هم در این بازارها هستیم.

حال چه قصد فروش خودرو را داشته باشید و چه قصد خرید آن؟ شما در بدو ورود به این بازارها با سیل عظیمی از پیشنهادات متفاوت مواجه می‌شوید که توسط یک نفر یا گروه‌های دو-سه نفره به شما توصیه می‌شود و شما را با حرف‌های خود سردرگم می‌کنند. این افراد، دلالان خودرو هستند که با دلالی ماشین، یک شغل نسبتا حرفه‌ای و پردرآمدی برای خود کسب کرده‌اند.

در واقع این شگرد دلالان اتومبیل است که با پیشنهادات قیمت‌های متفاوت برای ماشین، ایراد‌گیری ظاهری و فنی غیر کارشناسی شده و سوال‌ پیچ کردن، خریدار و فروشنده را سردرگم می‌کنند تا قدرت تفکر را از آن‌ها بگیرند. از همه مهم‌تر شما را در دام پرداخت مبلغ اضافه‌ای به نام کمیسیون فروش خودرو  می‌اندازند؛ در صورتی که هیچ نیازی به پرداخت آن‌ها نیست.

چرا ماشین خود را به دلالان نفروشیم؟

کارشناسی تخصصی ماشین

کارشناسی امری بسیار مهم است که هرگز نباید در خرید و فروش خودرو از آن صرف نظر کرد. با کارشناسی ماشین، شما از تمام ایرادها و تصادفاتی که اتومبیل مذکور از قبل داشته؛ کاملا مطلع می‌شوید.

پیشنهاد ما به شما این است که هرگز خودرو کارشناسی نشده را نه خریداری کنید و نه به فروش برسانید. اجازه ندهید که دلالان خودرو تنها با نگاه‌کردن جزیی به ماشین (ایراداتی که ممکن است صحت نداشته باشند) که اسم آن را کارشناسی تخصصی می‌گذارند، توانایی قیمت‌گذاری را از شما بگیرند.

در واقع و متاسفانه شغل این افراد همین است که با معامله یک ماشین و کارشناسی غیر تخصصی، مبلغی را بابت کمیسیون فروش و کارشناسی از طرفین معامله دریافت کنند. دلالان خودرو حتی در شرایط مناسب، اقدام به خریداری ماشین با قیمت پایین‌تر و فروش آن با قیمت بالاتر می‌کنند.

نکات مهم هنگام معامله خودرو با دلالان

کمیسسون فروش خودرو پرداخت نکنید

با این حال،اگر شما ملزم به معامله وسیله نقلیه خود به کمک دلالان و پرداخت کمیسیون فروش هستید؛ بهتر است که به عنوان خریدار به نکات زیر توجه کنید:

  • در معامله خودرو، تنها به برگ قول‌نامه صادره در نمایشگاه اتومبیل اکتفا نکرده و نسبت به دریافت وکالت‌نامه فروش مدت‌دار ثبتی از جانب فروشنده تا زمان اتمام مراحل نقل و انتقال (به‌نام‌ زدن برگ سبز، تعویض پلاک و ثبت سند مالیکت به‌نام خریدار) اقدام کنید.
  • هنگام عقد قرارداد و پرداخت وجه، اصل برگ سبز فروشنده را دریافت کرده و تا زمانی که به صورت کامل، انتقال اتومبیل قانونی نشده؛ آن را نزد خود نگه‌دارید.
  • هرگز بدون مشاهده اصل سند مالکیت خودرو و تایید هویت فروشنده، دست به معامله وسیله نقلیه نزنید.
  • از صحت عملکرد کارشناس و دستگاه‌های استفاده‌شده توسط وی، اطمینان حاصل پیدا کنید.

البته فراموش نکنید که در واقع پرداخت وجه کمیسیون، امری بی‌مورد است. امروزه روش‌های مختلفی جهت خرید و فروش خودرو بدون پرداخت کمیسیون و در محیطی قابل اطمینان وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

انقلاب دیجیتالی بازار ماشین و حذف کمیسیون فروش خودرو

فروش اینترنتی ماشین بدون کمیسیون پرداخت

امروزه با کم رنگ شدن بازارهای پر از دلال و ظهور انقلاب دیجیتالی در معاملات خودرو، دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی همچون کمیسیون فروش ماشین نیست. از همه مهم‌تر با حذف کمیسیون فروش خودرو که نوعی سوء استفاده توسط افراد دارای شغل کاذب است، مبلغ قابل توجهی از پول شما در جیب‌تان باقی مانده و در نتیجه امر معامله خودرو برای شما آسان‌تر می‌شود.

دنیای امروز، دنیای خرید و فروش اینترنتی است. خودرو به عنوان یک جنس حساس و گران‌قیمت نیز از این قائده مستثنی نبوده و با ورود دیجیتال مارکتینگ به بازار خودرو، دیگر دلالی و دریافت کمیسیون فروش ماشین از بین رفته است.

امروزه دیگر توجه مردم به سامانه‌هایی جلب شده است که بدون نیاز به مراجعه، درگیری با دلالان خودرو و پرداخت کمیسیون فروش می‌توانند یک ماشین به خصوص نوع کارکرده آن را به فروش برسانند یا آن را خریداری کنند.

خودرو۴۵ با هدف تسهیل امور مربوط به فروش خودرو توانسته، گامی مهم در بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم بردارد و مشکلات مربوط به معاملات خودرویی را تا حد چشمگیری کاهش دهد. در این شرکت، ماشین شما به رایگان توسط کارشناسان خبره کارشناسی شده و بدون پرداخت هیچ کمیسیونی به بالاترین قیمت بازار به فروش می‌رسانید. خودرو۴۵ سعی دارد تا حد امکان راه را برای فروشنده هموار کند و فضایی امن و مطمئن را برای معاملات خودرویی فراهم کند.

 

فروش فوری خودرو

تهیه و تنظیم: تیم محتوا خودرو۴۵