فروش خاص ترین بنتلی جهان

۱۳ مرداد ۱۴۰۰ فروش خاص ترین بنتلی جهان

کمپانی خودروسازی بنتلی از دیرباز به ساخت خودروهای لوکس و خاص بازار معروف بوده است. حالا پس از گذشت پنج سال از رونمایی یکی از ویژه‌ترین محصولات بنتلی، این لیموزین فوق لاکچری به فروش گذاشته می‌شود.

در سال ۲۰۱۵، یک خودرو خاص و ویژه دیگر از سوی کمپانی بریتانیایی بنتلی به جهان معرفی شد. این شاهکار هنری زیبا و لوکس، بنتلی مولسان گرند لیموزین نام داشت و در همان بدو رونمایی، زیبایی‌اش جهانیان را شگفت زده کرد. حالا پس از گذشت شش سال از آن روز، به طرز شگفت آوری پنج دستگاه از آن پیدا شده و به زودی به فروش گذاشته خواهد شد.

دلیل محبوبیت این لیموزین دوست داشتنی بین افراد متمول تنها لاکچری بودن یا برند آن نیست، بلکه دست ساز بودن هر دستگاه از این خودرو نیز ارزش و قیمتش را بالا می‌برد. بنابراین پس از گذشت مدتی از رونمایی، شخص ثروتمندی از امارات پنج دستگاه مولسان گرند لیموزین خرید. نکته جالب اینجاست که این فرد هرگز  این پنج دستگاه لیموزین بنتلی را استفاده یا حتی ثبت نکرد. حالا به نظر می‌رسد که نمایندگی بنتلی در امارات (بنتلی امارات) هر پنج دستگاه گرند لیموزین را از صاحب ثروتمند و لوکس پسندش پس گرفته و این خودروهای خاص و کمیاب را به فروش گذاشته است.

این خودرو خوش رنگ و لعاب توسط بخش شخصی سازی «مولینر/ Mulliner» طراحی شده است. بنابراین به جرات می‌توان گفت که مولسان گرند لیموزین از دیگر محصولات کمپانی خودروسازی بنتلی لوکس‌تر و خاص‌تر است. همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد، هر پنج دستگاه دست ساز است.

برای ساخت این لیموزین از بنتلی مولسان (یک خودرو فوق لاکچری که سال ۲۰۱۰ ارائه شد)، الهام گرفته شده بود، با این تفاوت که طولش به اندازه یک متر بلندتر و ارتفاعش به اندازه ۷۹ میلیمتر بیشتر است. هنگام طراحی این خودرو، برای راحتی سرنشینان بخش پشتی نیز ارتفاع بیشتری در نظر گرفته شد.

همچنین چهار سرنشین می‌توانند به راحتی روی صندلی‌های پشتی کابین بنشینند و استراحت کنند. بنتلی و مولینر یک سیستم HVAC جدید برای مولسان گرند لیموزین در نظر گرفتند که با توجه به فضای هر نقطه از کابین، دمای صندلی و آن بخش را به صورت جداگانه تنظیم می‌کند. سیستم HVAC مولسان معمولی به اندازه سیستم گرند لیموزین هوشمند و پیچیده نیست.

یکی از نکات بسیار جالب این این لیموزین فوق لوکس، حریم و فضای شخصی است که بنتلی برای سرنشینان قائل شده است. به طور مثال یک شیشه جدا کننده در حد فاصل بخش پشتی کابین و بخش راننده قرار گرفته و این دو فضا را از یک‌دیگر جدا می‌کند. این شیشه از نوع الکتروکرومیک است و میزان شفافیت آن تنها با فشردن یک دکمه کم یا زیاد می‌شود. از طرف دیگر، سیستمی در داخل کابین لاکچری بنتلی مولسان گرند لیموزین تعبیه شده است که فرآیند برقراری ارتباط سرنشینان و راننده را تسهیل می‌کند.

 

هر کدام از این پنج دستگاه گرند لیموزین دست ساز، زیبایی و رنگ بخصوص خودش را دارد. رنگ زیبا و چشمگیر بدنه یکی از این پنج دستگاه لیموزین، از ترکیب دو  رنگ سیلور فراست (نقره‌ای یخی) و آبی مراکشی تشکیل شده است. رنگی که در برخی نقاط کابین به چشم می‌خورد آبی سلطنتی نام دارد. از طرفی تریم‌هایی از جنس چوب گردو در این بخش از خودرو نیز دیده می‌شود. اگر مایلید همزمان که گرند لیموزین خود سفر می‌کنید، کارهای شرکت را نیز انجام یا به چند ایمیل پاسخ دهید، می‌توانید از میزهای چوبی تاشویی کمک بگیرید که در داخل کابین و برای راحتی هرچه بیشتر سرنشینان تعبیه شده است.

یکی دیگر از رنگ‌های چشمگیر این لیموزین زیبا به رنگ بنفش و سیاه کریستالی است. در داخل کابین نیز از رنگ بنفش و کاراملی استفاده شده است که با تریم چوب گردو همراه می‌شود. یکی دیگر از این پنج خواهر و برادر به رنگ سیاه و قرمز آبنباتی است.

متاسفانه کمپانی لاکچری بنتلی هنوز هیچ صحبتی از قیمت این خودروهای جذاب و خاص به میان نیاورده است، اما پیش ‌بینی می‌شود که قیمت آن‌ها با لوکس‌ترین و گران‌ترین خودروهای روز بازار برابری کند.

فروش فوری خودرو

منبع: motor1

نویسنده: پرستو مهدی قلیخان