انتشار تصاویر جدید از بی ام و iX1 برقی (BMW iX1 2022)

۲۱ آبان ۱۳۹۹ انتشار تصاویر جدید از بی ام و iX1 برقی (BMW iX1 2022)

بی ام و در حال کار بر روی محصولات الکتریکی خود است و قصد ندارد در این حوزه از تسلا و مرسدس عقب بماند. بی ام و iX3 یکی از محصولات برقی این شرکت است که ماه جولای گذشته رونمایی شد. پرچم‌دار این شرکت در حوزه خودروهای الکتریکی یعنی iNext نیز قرار است هفته آینده با یک طراحی جدید و متفاوت در انظار عمومی ظاهر شود. سومین خودرو نیز بی ام و iX1 است که قرار است به زودی به این سیکل وارد شود.

بی ‌ام ‌و iX3 از یک موتور برقی بر روی محور عقب خود بهره می‌برد. این موتور برقی توانایی تولید 282 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور را دارد و می‌تواند در کمتر از 8.6 ثانیه از سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. یک بسته باتری 80 کیلووات ساعتی این خودرو را همراهی می‌کند که یک برد حرکتی 460 کیلومتری را برای این خودرو تمام الکتریکی فراهم کرده و تنها 35 دقیقه طول می‌کشد که به طور کامل شارژ شود.

گفتنی است بی ام و iX3  می‌تواند با یک دهم شارژ باتری مسافتی در حدود 100 کیلومتر را طی کند که برای یک کراس‌اوور برقی شهری رقم قابل‌توجهی است.

بی ‌ام ‌و iNext نیز که به نظر می‌رسد رقیب تسلا مدل Y است در طی روزهای آینده معرفی خواهد شد. این محصول که گفته می‌شود برد حرکتی برابر با 560 کیلومتر دارد پرچم‌دار کمپانی سازنده خود در حوزه خودروهای برقی است.

تصاویر جاسوسی منتشر شده از این محصول نشان می‌دهد که طراحان بی ام و توجه ویژه‌ای به جلوپنجره این محصول داشته و به احتمال قوی ما با یک خودرو مجهز به جلوپنجره سایز بزرگ مواجه خواهیم بود.

البته هنوز اطلاعات خاصی از این محصول افسانه‌ای در دسترس نیست و باید منتظر ماند و دید که کمپانی سازنده این خودرو را با مشخصاتی معرفی می‌کند.

طراحی ظاهری ب ام برقی

مشخصات کراس اوور برقی جدید کمپانی بی ام و

به تازگی تصاویر جدیدی از یک کراس‌اوور سایز کوچک برقی منتشر شده که نشان می‌دهد که این برند آلمانی قصد دارد قوی‌تر از همیشه به حوزه خودروهای برقی ورود پیدا کند.

تصاویر جاسوسی تازه منتشر شده خبر می‌دهد که در خودرو مورد بحث خبری از اگزوز نیست و همین موضوع خود نشان‌دهنده آن است که با یک خودرو بنزینی و دیزلی طرف نیستیم و خودرو استتار شده یک محصول برقی است.

طبیعی است که بی ام و نمی‌تواند با پوشش‌های استتاری خود تمامی اطلاعات مرتبط به خودرو مذکور را پنهان کند و به همین دلیل نیز به نظر می‌رسد که با کراس‌اوور بی ام و X1 روبرو هستیم که در حال برقی شدن است.

کراس‌اوور بی ام و iX1 به احتمال قوی بسیاری از مشخصات خود را از خواهر بزرگتر خود یعنی 3 iX قرض خواهد گرفت که این موضوع می‌تواند شامل جلوپنجره این محصول نیز شود.

چرخ‌های آلیاژ آیرودینامیکی و کاور آبی خودرو نیز از دیگر مشخصاتی است که دور از انتظار نیست که ما در این خودرو مشاهده کنیم.

البته این نکته را نباید فراموش کرد که نمی‌توانیم قاطعانه بگوییم که با نمونه برقی X1 روبرو هستیم. هرچند برچسب هیبریدی که کنار پنجره این خودرو قرار دارد کمی ما را در این خصوص مثمم‌تر می‌کند. تشخیص iX از iX1 به سختی ممکن است.

هنوز هیچ‌گونه اطلاعات موثقی در خصوص قوای محرکه این خودرو در دسترس نیست و تمامی موراد بیان شده بر اساس حدس و گمان کارشناسان حوزه خودرو است. اما به هر طریق این خودرو کراس‌اوور با توجه به سایز و وزنی که دارد نمی‌تواند قوای محرکه‌ای قوی‌تر از iX3 در اختیار داشته باشد. به احتمال قوی پکیج باتری و برد حرکتی این خودرو نیز ضعیف‌تر از iX3 خواهد بود.

iX3  به یک قوای محرکه برقی با حداکثر قدرت 282 اسب بخار و حداکثر گشتاور 400 نیوتن متر مجهز است. حداکثر سرعت این موتور نیز در بهترین حالت به رقم 180 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

نمایی از ب ام و برقی Xi

 

البته چیزی از بی او و بعید نیست. ممکن است این خودروسازی قوای محرکه‌ای که در بی ام و iX1  استفاده می‌کند را درست مشابه با قوای محرکه iX3 در نظر بگیرد.

به هر صورت باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقی رخ خواهد داد. به طور قطع محصول نهایی با خودرویی که در حال حاضر مشاهده می‌کنیم بسیار متفاوت خواهد بود.

انتطار نمی‌رود که نسل بعدی بی ام و iX1 تا پیش از ماه‌های پایانی سال 2021 یا اوایل سال 2022 معرفی شود. به طور قطع نسخه الکتریکی این محصول پس از نسخه معمولی آن عرضه خواهد شد و به همین جهت نیز دور انتظار نیست که حداقل 2 سال دیگر با نسخه نهایی 1 iX روبرو شویم.

لازم به ذکر است که بی ام و X1 خود در نسخه پلاگین هیبرید و به همراه مجموعه‌ای موتورهای احتراق داخلی و هیبریدی عرضه خواهد شد و این نسخه فارغ از نسخه تمام الکتریکی 1 iX بوده و قبل از آن وارد بازار می شود.

 

منبع: https://www.motor1.com/news/452991/bmw-ix1-electric-crossover-spy-photos/

نویسنده: زهرا ملکی