تاریخچه 3 خودروساز برتر هند از گذشته تا امروز!

۹ آذر ۱۳۹۹ تاریخچه 3 خودروساز برتر هند از گذشته تا امروز!

سال‌ها پیش یعنی زمانی که جلوی تلویزیون به تماشای یک فیلم هندی می‌نشستیم، اساسا به جز تردد تاکسی سه‌چرخه‌های دورنگ در خیابان‌های شلوغ و یا برخی اتومبیل‌های قدیمی دیگر، نمی‌توانستیم خودروهایی متنوع و گوناگون را در فیلم‌های بالیوودی مشاهده کنیم. اما بازار چند صدمیلیونی این کشور نسبتا فقیر انگیزه‌ کافی را برای احداث شرکت‌های خودروسازی متعدد در آنجا به وجود آورد. این شرکت‌ها بر پایه مونتاژ محصولات دیگر خودروسازان معتبر جهانی شکل گرفتند تا نیاز داخلی بازار بزرگ هند توسط تولیدکنندگان و مونتاژکاران داخلی این کشور تامین شود و اشتغال کارگران در صنعت خودروسازی نیز موجب کاهش فقر در سرزمین هزار رنگ هندوستان شود.

در این راستا خودروسازان هندی یکی پس از دیگری از جای‌جای این کشور سر برآوردند و امروزه به تولیدکنندگانی مهم و بزرگ در بازار داخلی تبدیل شده‌اند و بسیاری از تولیدات آنها به بازار سایر کشورها صادر می‌شود. در این مطلب مهم‌ترین خودروسازان هندی را به شما معرفی کرده و به برخی از شاخص‌ترین تولیدات ایشان اشاره خواهیم کرد.

ماروتی سوزوکی

در سال ۱۹۸۱ میلادی دولت هند مجوز احداث یک کارخانه اتومبیل‌سازی تحت عنوان maruti udyog را صادر کرد تا با خودروساز ژاپنی یعنی کمپانی سوزوکی ادغام شده و به تولید خودرو در هند بپردازند. اولین تأسیسات خودروسازی این شرکت در همان سال در هاریانای هند پایه‌گذاری شد. در سال ۱۹۸۲ بین سران شرکت ماروتی هند و سوزوکی ژاپن قرارداد همکاری مشترک به امضا رسید و به صورت رسمی کمپانی ماروتی سوزوکی پایه‌گذاری شد.

در ابتدا این شرکت بیشتر به واردات خودرو می‌پرداخت. در بازار انحصاری هند ماروتی مجوز واردات ۴۰ هزار خودرو سوزوکی را در مدت دو سال دریافت کرد و قرار بود در ساخت آنها تنها از ۳۳ درصد قطعات هندی استفاده شود. این قضیه تولیدکنندگان داخلی را به شدت نگران کرد؛ چراکه بازار کوچک هند در آن زمان ظرفیت پذیرش این میزان واردات را نداشت. در هر صورت پروسه تولید داخل محصولات ماروتی سوزوکی در سال ۱۹۸۳ آغاز شد و یک سال بعد ماروتی ون با پیشرانه سه سیلندر و تیراژ ۴۰ هزار دستگاه روی خط تولید قرار گرفت. در سال ۱۹۸۹ خودرو ماروتی ۱۰۰۰ یا همان سوزوکی کالتوس با پیشرانه ۹۷۰ سی سی به تولید رسید و اولین سدان معاصر هند لقب گرفت؛ تا سال ۱۹۹۱ برابر ۶۵ درصد از قطعات این خودرو در هند تولید می‌شد. پس از آزادسازی اقتصاد هند در سال ۱۹۹۱ سوزوکی سهامش را در ماروتی به رقم ۵۰ درصد رساند و یک جوینت ونچر ۵۰-۵۰ را با دولت هند بنیان نهاد. به‌این‌ترتیب در ۱۹۹۴ و پس از معرفی مدل‌های همچون ماروتی zen و استیم، این شرکت هندی موفق شد آمار یک میلیون دستگاه تولید خود را جشن بگیرد.

ماروتی سوزوکی

در سال ۲۰۰۰ شرکت ماروتی اولین کمپانی خودروسازی هندی بود که مرکز تماس و خدمات پس از فروش برای محصولات خود در هند بنا کرد. در سال ۲۰۰۳ نیز سوزوکی گرند ویتارا توسط این شرکت به مشتریان معرفی شد. ضمنا طی سال ۲۰۰۴ ماروتی آلتو پرفروش‌ترین خودرو هند لقب گرفت و ماروتی ۸۰۰ را پس از دو دهه کنار زد. سال ۲۰۱۵ این شرکت موفق شد به سبب ساخت محصولاتی همچون سوزوکی سوئیفت به آمار تولید ۱۵ میلیون دستگاه خودرو دست پیدا کند.‌ این کمپانی هندی در سال ۲۰۲۰ تولید محصولات دیزل را به دلیل رعایت استانداردهای آلایندگی کنار گذاشت تا به میزان بیشتری در جهت تولید محصولات سی ان جی با استانداردهای آلایندگی بالاتر گام بردارد.

در حال حاضر محصولاتی همچون سوزوکی سوئیفت، آلتو، سلریو، سیاز، اس کراس و غیره در لیست تولیدات این خودروساز هندی موجود است. در این بین سوزوکی سوئیفت یک هاچبک اسپرت جذاب به شمار می‌رود که با پیشرانه‌های متعدد ۱.۲ تا ۱.۶ لیتری و همچنین جعبه‌دنده‌های دستی یا اتوماتیک سی وی تی به مشتریان عرضه شده است. این خودرو در حال حاضر در نسل چهارم خود به سر می‌برد.

 تاتا موتورز

تاتا موتورز یکی از قدیمی‌ترین خودروسازان هندی است که در سال ۱۹۴۵ بنیان‌گذاری شد و در حال حاضر دارای مراکز تولید متعدد در داخل کشور هند و همچنین در کشورهای دیگر همچون آرژانتین، بریتانیا، آفریقای جنوبی و تایلند است. همچنین مراکز تحقیق و توسعه این شرکت در کشور کره جنوبی، بریتانیا، اسپانیا و برخی مناطق هند دایر هستند.

شرکت تاتا موتورز چند سال پیش کمپانی مشهور جگوار لندرور بریتانیا و همچنین شرکت دوو را جهت تولید محصولات تجاری خریداری کرد. همچنین این شرکت با کمپانی فیات کرایسلر و هیتاچی جهت تولید قطعات خودرو و مدل‌های مختلف اتومبیل نیز همکاری می‌کند. تاتا موتورز ابتدا در سال ۱۹۴۵ به منظور تولید لوکوموتیو بنیان نهاده شد و حدود ۹ سال بعد اولین محصول تجاری خود را با همکاری شرکت دایملر بنز به تولید رساند. کمپانی تاتا موتورز در سال ۱۹۸۸ به ساخت خودروهای سواری روی آورد و محصولاتی همچون وانت تاتا موبایل را در سال ۱۹۹۱ به بازار عرضه کرد.

 

 تاتا موتورز

شرکت تاتا موتورز توجه ویژه‌ای به داخلی‌سازی محصولات خود داشت و در سال ۱۹۸۸ اولین محصول تماما تولید هند را تحت عنوان «ایندیکا» روانه بازار کرد. در سال ۲۰۰۸ نیز تاتا نانو را به تولید رساند که ارزان‌ترین خودروی جهان به شمار می‌رفت. این شرکت با همکاری شرکت دوو توانست به تولید محصولات تجاری دست بزند و در سال ۲۰۰۸ نیز مالکیت جگوار لندرور را به دست آورد. این خودروساز دویست و شصت و پنجمین تولیدکننده صنعتی جهان در سال ۲۰۱۹ ارزیابی شده است.

در حال حاضر تاتا موتورز به تولید محصولات سواری، کشنده سنگین و نیمه سنگین، کامیون‌های نظامی و خودروهای برقی مشغول است. ازجمله می‌توان به تاتا زنون به عنوان یک وانت پیکاپ با پیشرانه‌های ۲.۱ لیتری بنزینی و دوگانه‌سوز اشاره کرد. این پیشرانه چهار سیلندر قادر به تولید ۱۱۵ اسب بخار قدرت بوده و به صورت CNG نیز روانه بازار شده است.

 

ماهیندرا

شرکت ماهیندرا که چند سال پیش قرار بود برخی محصولات آن توسط عظیم خودرو روانه بازار ایران شوند، از دیگر خودروسازان قدیمی هند است که در سال ۱۹۴۵ بنیان آن نهاده شد. این شرکت در ابتدا muhammad and mahindra نام داشت اما سپس نام آن به «ماهیندرا اند ماهیندرا» تغییر پیدا کرد. در حال حاضر ماهیندرا بزرگترین تولیدکننده تراکتور در هند نیز به شمار می‌رود.

ابتدا شرکت ماهیندرا به عنوان یک کمپانی تجارت فولاد در ۲۲ اکتبر ۱۹۴۵ بنیان‌گذاری شد و در سال ۱۹۴۸ نام آن به ماهیندرا تغییر پیدا کرد تا به تولید خودروهای جیپ بپردازد‌. بعدها ساخت محصولات کوچک‌تر و تراکتورهای کشاورزی را نیز آغاز کرد؛ سال‌های بعد به تولید وسایل نقلیه دو چرخ نیز علاقه‌مند شد و با خرید کنتیک موتورز به تولید این‌گونه وسایل روی آورد. در سال ۲۰۱۰ نیز ۵۵ درصد یک تولیدکننده اتومبیل‌های برقی را خرید و شاخه تولید ماشین برقی خود را نیز راه‌اندازی کرد.

 

ماهیندرا

ناگفته نماند ماهیندرا کمپانی سانگ یانگ موتورز کره جنوبی را در سال ۲۰۱۱ خریداری کرد و آن را در حال حاضر در اختیار دارد. در ضمن ۵۱ درصد بخش موتورسیکلت پژو نیز به شرکت ماهیندرا تعلق دارد. کمپانی ماهیندرا در سال ۲۰۱۹ یک شراکت جوینت ونچر را با شرکت فورد آغاز کرد و کمپانی فورد ایندیا را بنیان نهاد.‌ این کمپانی هندی همچنین شراکتی را نیز با رنو فرانسه داشت که در سال ۲۰۲۰ به آن پایان داد. از جمله محصولات ماهیندرا می‌توان به XUV500 شاسی بلند اشاره کرد. این خودرو به پیشرانه ۴ سیلندر با قدرت ۱۴۰ اسب بخار و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور مجهز شده و قرار بود وارد بازار ایران نیز بشود که شرایط بر وفق مرادش نشد.

در پایان لازم به ذکر است که بسیاری از خودروسازان بزرگ جهان همچون تویوتا، هیوندا، کیا، اشکودا و … در هند کمپانی‌های مجزایی جهت ارائه محصولات خود به بازار بزرگ این کشور دایر کرده و در حال حاضر با همکاری عوامل هندی مونتاژ تولیدات مختلف خود را در این کشور ادامه می‌دهند.

 

نویسنده: حسین باباپور