تاگ ترکیه، مهمان نمایشگاه CES ۲۰۲۲

۲۶ دی ۱۴۰۰ تاگ ترکیه، مهمان نمایشگاه CES ۲۰۲۲

شرکت دانش‌بنیان تاگ ترکیه برای اولین بار در یک رویداد عمومی حاضر شد. نمایشگاه Consumer Electronics Show که به اختصار CES نامیده می‌شود، اولین محلی است که در آن خودرو ملی ترکیه با نام تاگ (Togg) در معرض دید عموم مردم قرار می‌گیرد.

این خودرو مفهومی Smart Device (دستگاه هوشمند) نام گرفته و از سیستم رانندگی خودران استفاده می‌کند و دارای بدنه سدان لیفت‌بک است.

تاگ ترک، خودران، هوشمند و برقی

نمای جانبی تاگ

مهمت گورجان کاراکاش، مدیرعامل شرکت تاگ (Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu) وظیفه ارائه و معرفی محصولات در نمایشگاه CES ۲۰۲۲ را برعهده دارد. طبق گفته‌های او، تاگ یک شرکت دانش‌بنیان و فناوری است و به همین خاطر در نمایشگاه CES که مکانی برای جدیدترین نوآوری‌ها و اختراعات و آخرین فناوری‌ها است، حضور یافته‌اند.

هدف تاگ عرضه محصولات کاربرمحور و داده‌محور است و قصد دارد تجربه استفاده از وسایل نقلیه و حمل و نقل را بهبود دهد. این شرکت در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰، یک میلیون خودرو در پنج کلاس و بدنه مختلف روانه بازار کند که اولین خودرو، یک دستگاه شاسی‌بلند در سگمنت C است و قرار است در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ (زمستان ۱۴۰۱) به فروش برسد.

طبق اظهارات مدیرعامل تاگ، خودرو ملی ترکیه، اولین شاسی‌بلند برقی است که توسط یک تولیدکننده جدید در قاره اروپا ارائه خواهد شد. بعد از آن نوبت به خودروهای سدان و هاچبک می‌رسد که آنها هم در سگمنت C قرار دارند. در مرحله بعد، یک شاسی‌بلند جمع و جور (کراس‌اوور) و ون (MPV) به مشتریان عرضه می‌شود. هر پنج مدلی که قرار است تا سال ۲۰۳۰ تولید و عرضه شوند، روی پلتفرم ماژولار ساخته خواهد شد.

کابین تاگ

خودرو Transition Concept Smart Device که در نمایشگاه CES ۲۰۲۲ به نمایش درآمده، یک سدان لیفت‌بک پنج در است. اگرچه تاگ هیچ توضیحی درباره زمان تولید و فروش آن نداده، اما به نظر می‌رسد پیش‌نمایشی از محصولات آینده خودروساز ترکیه‌ای باشد.

مشخصات فنی لیفت‌بک تاگ هنوز اعلام نشده، اما این کمپانی قصد دارد برنامه تولید باتری خودروهای برقی را با مشارکت شرکت چینی فاراسیس در کشور ترکیه شروع کند.

همچنین بخشی از منابع و سرمایه شرکت صرف تحقیق و توسعه در زمینه باتری و تامین انرژی انواع مختلف خودروهای برقی و دیگر قطعات خودرو می‌شود.

علاوه بر این، تاگ هنوز سطح سیستم رانندگی خودران محصولاتش را اعلام نکرده، اما برای توصیف آن کلمات «کاربرمحور، هوشمند، همدل، متصل، خودران، مشترک و برقی» را به کار می‌برد.

آن طور که مدیرعامل تاگ گفته، محصولات این شرکت با رویکردی کاربرمحور تولید می‌شوند و اگر خودرویی نتواند برای کاربر ارزش ایجاد کند، از خط تولید حذف خواهد شد.فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو