تویوتا با ارزش‌ترین برند خودرویی ۲۰۲۱

۱۰ آبان ۱۴۰۰ تویوتا با ارزش‌ترین برند خودرویی ۲۰۲۱

تویوتا همچنان به عنوان بهترین برند خودرویی در جهان شناخته می‌شود. در سال ۲۰۲۱ نیز این برند معروف، برای سومین سال متوالی در زمره با ارزش‌ترین خودروهای جهان قرار گرفت.

بر اساس گزارش موسسه اینتربرند، ارزش برند این کمپانی تویوتا در سال ۲۰۲۱، بیش از ۵۴ هزار میلیون دلار تخمین زده شده است. همین رقم موجب شد تویوتا هفتمین برند جهان و با ارزش‌ترین برند در میان غول‌های خودروسازی دنیا شود.

نکته اینجاست موسسه اینتربرند انتخاب‌های خود را  براساس موفقیت تجاری، تاثیر برند بر تصمیم‌گیری مشتری و پول اضافه‌ای که او حاضر است برای خرید محصول از آن برند خاص بپردازد،‌ انجام می‌دهد.

میزان فروش محصولات تویوتا

در بازه زمانی سال‌های ۲۰۱۴ تا پایان سال ۲۰۱۵، برند تویوتا در بازارهای جهانی، ۱۰ میلیون و ۱۳۳ هزار دستگاه خودرو فروخت. این آمار تا پایان  سال ۲۰۲۰ به ۶۲ میلیون دستگاه خودرو رسید. این برند بزرگ و قابل اعتماد اعلام کرده که هر سال شاهد رشد میزان فروش محصولات خود در جهان است.

آمار فروش این برند بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹

  • سال مالی ۲۰۱۴= ۱۰ میلیون و ۱۳۳ هزار دستگاه
  • سال مالی ۲۰۱۵= ۱۰ میلیون و ۱۶۸ هزار دستگاه
  • سال مالی ۲۰۱۶= ۱۰ میلیون و ۹۴ هزار دستگاه
  • سال مالی ۲۰۱۷= ۱۰ میلیون و ۲۵۱ هزار دستگاه
  • سال مالی ۲۰۱۸= ۱۰ میلیون و ۴۴۱ هزار دستگاه
  • سال مالی ۲۰۱۹ ( تا مارس) = ۱۰ میلیون و ۶۰۳ هزار دستگاه

نگاهی کوتاه به تاریخچه تویوتا

تویوتا را می‌توان یکی از برندهای چندملیتی ژاپنی و پرطرفدار در دنیا نامید. پایه و اساس این برند در شهر تویوتا واقع در کشور ژاپن است. بیش از سه هزار و ۶۰۰ کارمند و کارگر در این کمپانی آسیایی مشغول به فعالیت هستند.

همچنین در مقایسه با خودروسازهای ژاپنی دیگری مثل سوزوکی (Suzuki) و هوندا (Honda)  بزرگ‌ترین کمپانی خودروسازی کشورش و پس از غول فولکس واگن (Volkswagen) دومین هیولای خودروسازی دنیا محسوب می‌شود.

این برند اولین کمپانی ژاپنی است که از سال ۲۰۱۲، سالانه بیش از ۱۰ میلیون دستگاه خودرو تولید می‌کند.

این آمار برای یک برند آسیایی که یک تنه به رقابت با برندهای اروپایی مشغول است، بسیار شگفت‌انگیز و قابل توجه محسوب می‌شود.

تویوتا در دنیای خودروهای هیبریدی

کمپانی تویوتا در دنیای خودروهای سازگار با محیط زیست، از همه رقبایش جلوتر است؛ از همین نظر، این خودروساز به عنوان رهبر بازار خودروهای هیدروژن سوخت-سلولی نیز شناخته شده است.

ژانویه سال میلادی ۲۰۲۰ بود که این برند در کنار لکسوس (Lexus) توانست رکورد فروش ۱۵ میلیون دستگاه خودروی هیبریدی را بزند.

جمع بندی

دومین خودروساز در فهرست امسال اینتربرند، مرسدس-بنز است که در رتبه هشتم باارزش‌ترین برندهای جهان قرار دارد. پس از بنز، ب‌ ام‌ و با کسب رتبه دوازدهم، مقام سوم را در بین خودروسازان کسب کرده است.

تسلا، خودروساز الکتریکی آمریکایی، با ۱۸۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل رتبه چهاردهم را کسب کرد و در بین خودروسازان چهارم شد. هوندا، هیوندای، آئودی، فولکس‌واگن، فورد و پورشه به ترتیب رتبه‌های پنجم تا دهم را در بین خودروسازان کسب کردند.

بر اساس گزارش اینتربرند، امسال شرکت اپل نیز برای نهمین سال پیاپی با بیش از ۴۰۸ هزار میلیون دلار ارزش فروش، به عنوان با ارزش‌ترین برند جهان انتخاب شد.

فروش فوری خودرو

نویسنده: فرشته بهروزی نیک