تویوتا GR یاریس تیونینگ  HKS

۲۴ دی ۱۳۹۹ تویوتا GR یاریس تیونینگ  HKS

روال رایج در صنعت خودروسازی این است که شرکت‌های فعال در حوزه تیونینگ برای خودروهای محبوب و خاص بازار پکیج‌های خاص خود را ارائه داده و بین آن‌ها نیز رقابتی دیدنی برقرار است.

به‌عنوان مثال تویوتا و محصولات آن محبوبیت بالایی بین تیونینگ‌کاران داشته و برای اکثر خودروهای تولیدی این شرکت پکیج‌های تیونینگ مختلف عرضه می‌شود. در همین راستا هاچ‌بک اسپرت تویوتا GR یاریس پکیج تیونینگی ازHKS  دریافت کرده است. به لطف این پکیح این هاچ‌بک سریع‌تر و قدرتمندتر از قبل شده است.

تویوتا GR یاریس تیونینگ شده

تویوتا GR

دپارتمان GR شرکت تویوتا محصولات این شرکت را به صورت تخصصی باز طراحی می‌کند و استانداردهای سختگیرانه‌تری را ملاک خود قرار می‌دهد. محصولات تویوتا که از پیشوند GR بهره‌مند هستند خروجی این دپارتمان بوده و نسبت به مدل‌های عادی خود تهاجمی‌تر و اسپرت‌تر طراحی شده‌اند و از آن‌ها می‌توان در نقش یک خودرو اسپرت و مسابقه‌ای در جاده‌ها و خیابان‌های شهری استفاده کرد.

تویوتا GR یاریس نیز از این قاعده مستثنی نیست. این خودرو نسبت به فرم عادی خود هم از قوای محرکه قوی‌تری برخوردار است و هم از بعد ظاهری و آیرودینامیک کاراتر است. حال با عرضه یک تیونینگ جدید برای GR یاریس با خودرویی روبرو هستیم که گویا دوبار باز طراحی شده و قوای محرکه زیر کاپوت آن دوبار تقویت شده است.

نسخه معمولی هاچ‌بک اسپرت تویوتا GR یاریس قدرتی برابر با ۲۵۰ اسب بخار دارد و پکیج جدید کارایی پیشرانه این خودرو را بهبود بخشیده است. تویوتا GR یاریس تیونینگ HKS قدرت موتوری برابر با ۴۷۵ اسب بخار دارد و می‌توان آن را یک رقیب جدی برای دیگر خودروهای اسپرت بازار دانست.

تویوتا GR یاریس در حالت کلی خودرویی خشن و صد البته محبوب میان خودرو دوستان تلقی می‌شود. خودرویی که یک عضو محبوب در کلاس هاچ‌بک‌های اسپرت است. مدیران شرکت HKS علت اصلی انتخاب تویوتا GR یاریس برای بازطراحی و ارائه پکیج تیونینگ را محبوبیت و ظرفیت بالای این خودرو برای تغییرات دانسته‌اند. این خودرو با توجه به مشخصاتی که دارد می‌تواند یکی از بهترین‌ها در بازار خودروهای هاچ بک اسپرت تلقی شود و دیگر محصولات هم‌رده این بازار را به راحتی به چالش بکشد.

تغییرات نسخه تیونینگ تویوتا GR یاریس

تیونینگ تویوتا GR یاریس

یکی از تغییراتی که مهندسین شرکت HKS برای یاریس GR در نظر گرفته‌اند اضافه شدن کیت‌ بدنه Rocket Bunny است. این کیت تغاری‌های گلگیر جلو و عقب و همچنین بال عقب برجسته‌ای را به خودرو فوق اضافه می‌کند. همچنین در پکیج این شرکت مجموعه‌ای از رینگ‌های آلیاژی آلومینیومی Advan Racing R6  در کنار لاستیک‌های اسپرت یوکوهاما Advan A052 به این خودرو اضافه شده است.

تغییر دیگر مربوط به قوای محرکه است. همانطور که پیش از این نیز عنوان کردیم. نسخه استاندارد هاچ‌بک اسپرت تویوتا GR یاریس به یک قوای محرکه سه سیلندر مجهز است. این قوای محرکه می‌تواند بیش از ۲۵۰ اسب‌ بخار قدرت تولید کند که البته در پکیج تیونینگ HKS این قدرت موتور افزایش یافته و به عدد ۴۷۵ اسب بخار رسیده است.

در واقع یک افزایش ۱۲۵ اسب بخاری به لطف توربوشارژر بزرگ‌تر و اینترکولر جدید با سیستم پاشش سوخت یکپارچه روی آن و همچنین اصلاح و ریمپ ECU بر روی این خودرو صورت پذیرفته است. همچنین یک کیت ۱۰۰ اسب بخاری دیگر نیز به خودرو اضافه شده است که در مجموع سبب شده قدرت موتور از ۲۵۰ اسب بخار به ۴۷۵ اسب بخار برسد.

جالب است بدانید تویوتا GR یاریس در زمان معرفی موفق شد که پیست معروف تسوکوبا در ژاپن را تنها در ۵۸٫۴ ثانیه پشت سر بگذارد. به طور قطع نسخه تیونینگ شده این خودرو یک دور کامل از پیست مذکور را طی مدت زمان کمتری طی خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید که آیا شرکت HKS برای نشان دادن قدرت تویوتا GR یاریس تیونینگ شده این خودرو را در پیست تسوکوبا تست خواهد کرد یا خیر.

فروش فوری خودرو

 

نویسنده: زهرا ملکی