تویوتا GR 86 مدل 2022 رونمایی شد

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ تویوتا GR 86 مدل 2022 رونمایی شد

کمپانی ژاپنی Toyota پس از مدت‌ها انتظار بالاخره از جدیدترین محصول خود، یعنی 2022 Toyota GR 86، رونمایی کرد. این خودروساز جهانی می‌گوید که GR جدید از نسل پیشین خود قدرتمندتر خواهد بود و عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت.

حدودا پنج ماه پیش بود که کمپانی Subaru از مدل BRZ، کوپه جدید خود که مجهز به سیستم RWD است، رونمایی کرد. حالا نوبت به رقیب سرسخت و هم ملیت این کمپانی رسیده بود که پس از پنج ماه خودی نشان داده و تویوتا GR 86 2022 را به رخ جهان بکشد. لازم به ذکر است که نسل دوم این مدل پرطرفدار، در عین ساده و سبک بودن بسیار کارآمد و پیشرفته خواهد بود.

تویوتا GR 86 جدید

یکی از اولویت‌های تویوتا به هنگام طراحی GR 86، پایین آوردن وزن آن تا حد امکان بود، به همین دلیل در ساخت سقف و گلگیرهای این محصول جدید خوش ساخت و دوست داشتنی، از آلومینیوم استفاده شده است. البته که این سقف آلومینیومی به غیر از وزن کم، مزایای دیگری نیز مانند کاهش مرکز ثقل دارد که به کنترل بهتر خودرو و داشتن تجربه رانندگی آسان‌تر و لذت بخش‌تر، کمک می‌کند.

از طرفی استحکام پیچشی این خودرو تا حدود 50 درصد بهبود یافته است و همین پیشرفت چشمگیر باعث ثبات بیشتر این تویوتا می‌شود. این بدنه با ثبات و مستحکم، طولی برابر با 167.9 اینچ، عرضی معادل با 69.8 اینچ و ارتفاعی 51.5 اینچی دارد. اندازه فاصله بین چرخ‌ها نیز 101.3 اینچ تخمین زده می‌شود. بخشی از وزن هزار و 270 کیلوگرمی این خودرو، به گیربکس دستی و شش سرعته آن نسبت داده می‌شود؛ البته اگر حال و حوصله دنده عوض کردن ندارید، می‌توانید مدلی را خریداری کنید که مجهز به جعبه سرعت اتوماتیک باشد.

تویوتا GR 86 محصول 2022

یکی از مواردی که در این سدان جدید تغییر ایجاد کرده و بسیار به چشم می‌آید، پیشرانه آن است. تویوتا GR 86 2022 یک موتور 2.4 لیتری بنزینی دارد که موتور 2.0 لیتری نسل قبلی را کنار زده و بر صندلی آن می‌نشیند. البته که در کارزار عرضه خودروهای پاک و در دورانی که تک تک برندها به دنبال از رده خارج کردن موتورهای غیر الکتریکی هستند، ارائه یک مدل جدید با موتور بنزینی، بسیار عجیب به نظر می‌رسد.

این پیشرانه چهار سیلندر درست مانند موتور مدل پیشین تنفس طبیعی دارد، با این تفاوت که 232 اسب بخار نیرو و 250 نیوتن.متر گشتاور تولید می‌کند. این خودرو جدید به لطف موتور قدرتمندتری که دارد، صفر تا 100 را در 6.3 ثانیه پر می‌کند. در نتیجه این پیشرانه پیشرفته و به روز شده، از موتور قبلی به اندازه 1.1 ثانیه سریع‌تر است.

موتور جدید نه تنها قدرت بیشتری تولید می‌کند، بلکه به گفته این غول خودروسازی، رانندگی با آن آرام‌ و بدون استرس است. این خودرو به گروه پر قدرت GR Yaris, GR Supra, and the GR Super Sport اضافه می‌شود و درست مانند آن‌ها ویژگی‌های ایرودینامیکی ارائه می‌دهد که ثبات خودرو و سرعت عکس العمل فرمان را بهبود می‌بخشد. یکی دیگر از نکات مثبت این محصول، چرخ‌های 18 اینچی آن است که توسط تایرهای 215/40 پوشیده شده اند.

تویوتا GR 86 جدید محصول سال 2022

یکی از دلایلی که 2022 Toyota GR 86 در کنار Subaru BRZ دیده می‌شود، این است که این دو همتای ژاپنی تا حدود بسیار زیادی از لحاظ ظاهری، طراحی خارجی و البته طراحی داخلی، به یک دیگر شباهت دارند. شاید تنها موردی که این دو سدان را از یک دیگر متمایز می‌کند، گریل‌های آن‌ها باشد. همانطور که می‌بینید، گریل این تویوتا جدید تا حد زیادی خشن‌تر است، درست مانند جلوپنجره یاریس GR.

با دیدن کابین جذاب و خوش ساخت تویوتا جدید، حس آشنا پنداری شما را فرا می‌گیرد، چرا که تصور می‌کنید در کابین BRZ نشسته‌اید. چیزی که این حس شباهت را از بین می‌برد، روکش صندلی‌ها و نماد GR نقش بسته روی فرمان این تویوتاست.

صفحه نمایش هفت اینچی راننده و صفحه اطلاعات – سرگرمی هشت اینچی GR، دقیقا بدل صفحات تعبیه شده در BRZ هستند. در کل می‌توان گفت به غیر از شکل و شمایل متفاوت پدال‌ها، دنده و دریچه‌های هوا، این دو خواهر هیچ تفاوت دیگری با یکدیگر ندارند و مانند دوقلوهای غیر همسان هستند.

منبع: motor1

نویسنده و مترجم: پرستو مهدی قلیخان

 

فروش فوری خودرو کارکرده