تیونینگ Ares Design تسلا، تبدیل ۴ در به ۲ در

۱۸ بهمن ۱۳۹۹ تیونینگ Ares Design تسلا، تبدیل ۴ در به ۲ در

شرکت Ares Design به تازگی تیونینگ جدیدی از تسلا مدل S رونمایی کرده است. این تیونینگ مدل S را به یک خودرو روباز و کانورتیبل تبدیل کرده است.

تسلا مدل اس تیونینگ به کلی تغییر شکل داده شده و دیگر خبری از ۴ درب در آن نیست. سقف این خودرو دو درب نیز پارچه‌ای شده است. حذف دو درب از روی خودرو و تبدیل سقف فلزی آن به سقف پارچه‌ای نیازمند اعمال تغییرات اساسی در خودرو بوده است. این کار شاسی‌ خودرو را تحت تاثیر قرار داده است.

البته مهندسان شرکت Ares Design مدعی هستند که تغییرات اعمالی خود را با ظرافت و دقت فراوان انجام داده و کار را به نحوی انجام داده‌اند که میزان مقاومت شاسی تسلا مدل S بهبود یافته است.

در تصاویر این خودرو تیونینگ شده، به نظر می‌رسد که فاصله بین دو محور آن تغییر کرده است. البته این موضوع هنوز توسط شرکت Ares Design تایید یا تکذیب نشده است و بنابراین هنوز مشخص نیست که این تغییرات حقه‌های عکاسی است یا نتیجه تغییراتی است که به واسطه تیونینگ بر روی خودرو مذکور اعمال شده است.

تسلا تیونینگ S مدل

شما اگر پیش از این وارد کابین یک دستگاه تسلا مدل S معمولی شده باشید به طور قطع با ورود به کابین این نسخه تیونینگ شده شگفت زده خواهید شد. به جهت آنکه سقف خودرو مجددا طراحی شده صندلی‌های عقب نیز به کلی تغییر کرده‌اند. در طراحی جدید، پشت صندلی‌های عقب مکانیزمی قرار گرفته که سقف پارچه‌ای خودرو را دربرمی‌گیرد.

تصاویر منتشر شده همچنین نشان می‌دهد که داخل اتاقک خودرو از چرم‌های اختصاصی با دوخت نارنجی رنگ استفاده شده است. تودوزی اتاق تسلا مدل S به کلی تغییر کرده است.

از دیگر امکاناتی که در این نسخه از تسلا مدل اس دیده می‌شود می‌توان به کیت بدنه فیبرکربن اشاره کرد. همچنین چرخ‌ها نیز تغییراتی را تجربه کرده‌اند.

قوای محرکه تسلا مدل S تیونینگ شده

شرکت Ares Design هنوز اطلاعاتی را در خصوص قوای محرکه این خودرو منتشر نکرده و مشخص نشده است که آیا تغییرات اعمالی شامل موتور الکتریکی خودرو نیز خواهد بود یا خیر.

با توجه به شرایط کاری شرکت Ares Design به نظر می‌رسد علت اصلی عدم انتشار جزییات و اطلاعات بیشتر در خصوص این خودرو تیونینگ شده، نبود رضایت مالک خودرو باشد. احتمال می‌رود مالک اصلی برای تیونینگ این خودرو هزینه زیادی را صرف کرده باشد و به همین جهت نیز مایل به درز اطلاعات اختصاصی در خصوص آن نیست.

 

تسلا مدل S تیونینگ شده

گفتنی است که تسلا، مدل S را بر پایه شاسی لوتوس توسعه داده است. شاسی این خودرو امکان باز و بسته کردن سقف را به مهندسین حوزه خودروسازی ارائه می‌دهد.

جالب است بدانید شرکت‌ها و استارتاپ‌های فعال در حوزه تیونینگ خودروها چندان تمایلی به تیونینگ و بهود عملکرد خودروهای برقی ندارند. در واقع خودروهای برقی را نمی‌توان چندان مورد بازبینی قرار داد تا عملکرد آن‌ها بهبود یابد به همین جهت نیز عملکرد شرکت Ares Design را می‌توان در خور تقدیر و توجه دانست.

 

نویسنده: زهرا ملکی