۲۰ جاده خطرناک دنیا را بشناسید

۱ اسفند ۱۳۹۸ ۲۰ جاده خطرناک دنیا را بشناسید

آیا می‌خواهید برخی از خطرناک‌‌ترین جاده‌های جهان را کشف کنید؟ پس با ما سفر کنید تا از جاده‌های پر پیچ و خم هیمالیا گرفته تا جاده‌های خواب آلود حومه شهر در دنیا را معرفی کنیم.

به گزارش خودرو 45، جاده‌های متعددی کشورهای مختلف وجود دارند که به جاده‌های مرگ یا خطرناک معروف هستند. در ادامه به معرفی ۲۰ جاده خطرناک در دنیا پرداخته می‌شود.

۱.جاده مرگ (Road of Death)، بولیوی

جاده Yungas شمالی در بولیوی اغلب به عنوان خطرناک‌ترین جاده جهان و یا به عبارتی از جمله مرتفع‌ترین جاده‌های دنیا شناخته می‌شود. بیشتر اوقات می‌توان اتوبوس‌ها و کامیون‌هایی را دید که هنگام سبقت گرفتن از یکدیگر از لبه جاده به پایین پرت می‌شوند.

مرتفع ترین جاده جهان

 

۲.بزرگراه قاتل (Killer Highway)، فیلیپین

خیابان Commonwealth در شهر Quezon فیلیپین، طی سال‌ها شاهد مرگ و میر بسیاری از عابران پیاده، دوچرخه سواران و برخورد مرگبار انواع وسایل نقلیه بوده است. این‌گونه اتفاقات معمولاً به فقدان مقررات و اجرای قانون توسط مقامات محلی در این خیابان نسبت داده می‌شود.

 

جاده مرگ

 

۳.بزرگراه جیمز دالتون (James Dalton)، آلاسکا

بزرگراه جیمز دالتون در آلاسکا یکی از خطرناک‌ترین  و البته زیباترین جاده‌های جهان محسوب می‌شود. این بزرگراه پر از حفره و چاله است و بادهای شدید، آوارهای مختلفی را به حرکت درمی‌آورند.

 

عجیب ترین جاده های دنیا

 

۴.بزرگراه مرگ (The Highway Of Death)، برزیل

BR-116 دومین جاده طولانی در برزیل و یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا است. دلیل این نام مستعار، آمار بالای مرگ و میر هزاران نفر به دلیل وضعیت نامناسب این جاده و خشونت راهزنان است.

 

زیباترین جاده‌های جهان

 

۵.شبکه جاده‌ای هیمالیا (Himalayan Road)

شبکه‌های جاده‌ای سراسر هیمالیا به دلیل کیفیت پایین ساخت و ساز در نقاط مختلف مشهور هستند. این جاده‌ها اغلب آسفالت نشده، باریک و لغزنده هستند و باعث بروز تصادفات مرگبار می‌شوند.

 

خطرناک ترین جاده های جهان

 

۶.جاده تونل گولیانگ (Guoliang Tunnel)، چین

جاده تونل گولیانگ در کنار کوه و توسط روستائیان محلی شهر گولیانگ ساخته شده است. این روستا قبل از ساخت این جاده، عملاً از دنیای خارج جدا بود. به دلیل نوع ساخت و ساز غیر استاندارد آن، این جاده ذاتاً خطرناک است.

 

تونل های خطرناک

 

۷.جاده تاروکو (Taroko Gorge)، تایوان

این جاده به عنوان یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های تایوان شناخته می‌شود. این جاده پر است از پیج و خم‌های کور، پیچ‌های خطرناک و مسیرهای باریکی که از میان صخره‌ها و کوه‌های منطقه عبور می‌کنند.

 

جاده های مرگ دنیا

 

۸.پاسوبیو (Pasubio)، ایتالیا

این جاده بسیار خطرناک در شمال ایتالیا به دلیل داشتن مناطق دیدنی شگفت انگیز مشهور است. رانندگی در آن می‌تواند چالش برانگیز باشد. بنابراین، تردد وسایل نقلیه در برخی از مناطق آن ممنوع است. البته این امر، مانع دوچرخه‌ سواران برای تردد در این جاده نمی‌شود.

 

جاده کوهستانی خطرناک

 

۹.بزرگراه هالسما (Halsema Highway)، فیلیپین

این بزرگراه در فیلیپین واقع شده است که یک مقصد توریستی بسیار محبوب محسوب می‌شود. این جاده مستعد لغزش است و از آن به خوبی نگهداری نمی‌شود. همه ساله یک یا دو اتوبوس از لبه آن به پایین پرت می‌شوند.

 

مرتفع ترین جاده های دنیا

 

۱۰.جاده تنگه اسکیپرز (Skippers Canyon)، نیوزیلند

این جاده بسیار پیچ در پیچ است و نیاز جدی به مجوز رانندگی دارد. برای کسانی که مجوز رانندگی در آن را دریافت کرده‌اند، این سفر از مو هم باریک‌تر است.

 

جاده ترسناک

 

۱۱.راه دشت‌های پریان (Fairy Meadows)، پاکستان

با این نام، اگر تصور کنید که این جاده بی خطر است، خودتان را گول زده‌اید. هرچقدر هم که این جاده زیبا و دیدنی باشد، بسیار بسیار باریک است و به “کوه‌ قاتل” پاکستان منتهی می‌شود. پس نباید شش دانگ حواستان به زیبایی جاده باشد.

 

 

۱۲.لوکسور-هورگادا (Luxor-al_Hurghada)، مصر

اکثر جاده‌های ذکر شده در لیست خطرناک ترین جاده‌های دنیا به دلایل طبیعی خطرناک هستند، اما لوکسور-هورگادا اینگونه نیست. اگرچه جاده به خودی خود خطرناک نیست، اما کانون توجه شبانه روزی برای راهزنان است. به همین دلیل بسیاری از مسافران با چراغ‌های خاموش در شب رانندگی می‌کنند.

 

 

۱۳.بزگراهی به سوی جهنم (Highway to Hell)، آلاباما، آمریکا

مسیر 431 آلاباما جاده‌ای طولانی است پر از صلیب‌های کنار جاده و سایر بناهای یادبود. این صلیب‌ها یادآور مرگ غمناک هزاران نفر در این جاده هستند.

 

۱۴.آ726 (A726)، اسکاتلند

A726 در اسکاتلند در طی سالیان متمادی توانسته است شمار تلفات تصدفات جاده‌ای را افزایش دهد. تصادفات شاخ به شاخ در این جاده خواب آلود بسیار رایج است. این جاده آنقدر که زیباست، امن نیست.

 

 

۱۵.جاده Patiopoulo-Perdikaki، یونان

بخش‌هایی از این جاده بسیار باریک، پر از گودال، فاقد گارد ریل و بسیار لغزنده است. اگر فرد هیجان گرایی نیستید، از تردد در این جاده خودداری کنید.

 

تصادفات جاده ای

 

۱۶.بزرگراه سیچوان-تبت (Sichuan-Tibet)، چین

در این جاده از هر 100 هزار نفر، هفت هزار و 500 نفر جان خود را از دست می‌دهند. این آمار تلفات بالا، ناشی از لغزش و سقوط سنگ، بهمن و سایر مخاطرات مرتبط با آب و هوا است.

حتی تصویر این جاده هم از دور ترسناک است، چه برسد به اینکه بخواهیم در یکی از خطرناک ترین جاده‌های دنیا که به چین تعلق دارد رانندگی کنیم.

 

 

۱۷.جاده آریکا به ایکیک (Arica to Iquique)، شیلی

این جاده از بین مناظر بسیار زیبایی عبور می‌کند. این مسیرهای زیبا اصلا ایمن نیستند و رانندگان را گول می‌زنند، به حدی که اغلب آنها به سرعت بالای خود یا سایر رانندگان توجه نمی‌کنند.

 

 

۱۸.آ683 (A683)، انگلستان

A683 یکی دیگر از جاده‌های به ظاهر بی خطر در انگلستان است، اما آمار و سوابق ایمنی جاده‌ای، داستان بسیار متفاوتی را روایت می‌کنند.

هر سال میزان تلفات ناشی از تصادفات جاده‌ای در این مسیر، از استاندارد جهانی بالاتر است. در چند سال گذشته، این جاده به عنوان یکی از خطرناک ترین جاده‌های دنیا، به طور متوسط صدها نفر را به کام مرگ فرستاده است.

 

جاده های خطرناک انگلستان

 

۱۹.آ44 (A44)، انگلستان

این جاده تاریخی طولانی در زمینه تصادفات شاخ به شاخ دارد. در برهه‌ای این آمار به اندازه‌ای بالا بود که دولت مجبور شد به اقدامات ایمنی جدیدی دست بزند.

 

 

۲۰.جاده گذر استلویو (Stelvio)، ایتالیا

در آخر می‌رسیم به یکی از زیباترین و در عین حال خطرناک ترین جاده‌های دنیا که متعلق به ایتالیا است. شاید این جاده به اندازه دیگر جاده‌ها ترسناک نباشد، اما زمانی که کوه‌های آلپ توفانی شوند، ممکن است مشکلات زیادی برای مسافران ایجاد شود.

پس مراقب باشید هنگام رانندگی در این جاده بیش از حد جذب زیبایی جاده نشوید.

جاده خطرناک ایتالیا کجاست

 

 

مترجم: پرستو مهدی قلیخان