نامزدهای جایزه خودرو سال آمریکای شمالی ۲۰۲۲

۸ مهر ۱۴۰۰ نامزدهای جایزه خودرو سال آمریکای شمالی ۲۰۲۲

اسامی نامزدهای بهترین خودرو سال ۲۰۲۲ در نمایشگاه موتور بلا اعلام شد.

خودروهایی که به مرحله نیمه نهایی جایزه خودرو، وانت و شاسی‌بلند سال آمریکای شمالی (NACTOY) ۲۰۲۲ راه یافتند، معرفی شدند. موتور بلا، نمایشگاه خودرویی است که اوایل پاییز، ۲۱ سپتامبر تا ۲۶ سپتامبر (۳۰ شهریور تا ۴ مهر) در میشیگان آمریکا برگزار می‌شود.

در فهرست نامزدهای دوره جدید جایزه، علاوه بر اینکه اسامی اتومبیل‌های معروف دیده می‌شود، تعداد خودروهای برقی بیشتر شده و وانت‌ها هم حضور چشمگیری دارند.

برندگان خودرو سال آمریکای شمالی ۲۰۲۱

جایزه بهترین خودرو سال آمریکای شمالی ۲۰۲۱ به هیوندای النترا رسید و فورد F-150 و موستانگ مچ- ای عنوان بهترین وانت و شاسی‌بلند را از آن خود کردند. این اتفاق برای جایزه سال ۲۰۲۲ هم تکرار شده و هیوندای و فورد در فهرست نامزدها حضور دارند.

بهترین خودرو سال آمریکای شمالی ۲۰۲۲

نامزدهای بهترین خودرو سال، به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:

خودروهای سوبارو BRZ و تویوتا GR 86 مثل کارما GS-6 و مازراتی MC20 از راهیابی به جمع خودروهای برتر جا ماندند.

بهترین وانت سال آمریکای شمالی ۲۰۲۲

وانت‌های حاضر در مرحله نیمه نهایی شامل این خودروها است:

فورد F-150 رپتور تنها پیکاپی بود که نتوانست به جمع نامزدهای این بخش راه پیدا کند. هر چند هیوندای سانتاکروز شکل و شمایل سنتی خودروهای وانت را ندارد، اما پیش‌بینی می‌شود که با توجه به ویژگی‌ها و امکاناتش بتواند عنوان بهترین وانت سال ۲۰۲۲ آمریکای شمالی را کسب کند.

شاسی‌بلند سال آمریکای شمالی ۲۰۲۲

خودروهای شاسی‌بلند، آخرین بخشی است که کاندیداهایش را معرفی می‌کند:

فولکس واگن ID.4 قبلا به عنوان بهترین خودرو سال جهان ۲۰۲۱ معرفی شده است.

انتخاب بهترین خودرو سال

فهرست نامزدهای خودرو سال ۲۰۲۲ آمریکای شمالی، ترکیبی از جالب‌ترین و مدرن‌ترین خودروها، وانت‌ها و شاسی‌بلندهایی است که در سال ۲۰۲۱ به بازار آمریکا عرضه شده‌اند. نکته جالب درباره کاندیداهای ۲۰۲۲، افزایش قابل توجه ماشین‌های برقی است.

در هر بخش سه خودرو به مرحله پایانی می‌رسند و ۱۷ نوامبر (۲۶ آبان) در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس معرفی می‌شوند. اسامی برندگان هر بخش از جایزه خودرو سال آمریکای شمالی در ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) در دیترویت اعلام خواهد شد.

جایزه خودرو سال آمریکای شمالی

جایزه خودرو سال آمریکای شمالی

جایزه خودرو، وانت و شاسی‌بلند سال آمریکای شمالی (NACTOY) از ۱۹۹۴ میلادی (۱۳۷۳ خورشیدی) کار خود را آغاز کرده و هر سال جوایز خود را به بهترین وسایل نقلیه اهدا می‌کند.

از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۶ جوایز فقط به بهترین خودرو و وانت در بازار آمریکا داد می‌شد، اما از ۲۰۱۷، بخش بهترین شاسی‌بلند هم به این جایزه اضافه شد.

بهترین خودروها توسط ۵۰ نفر از روزنامه‌نگاران و نویسندگان خودرویی آمریکا و کانادا با توجه به نوآوری، طراحی، ایمنی، عملکرد، فناوری، رانندگی و ارزش مشخص می‌شوند.

از برندگان این جایزه می‌توان مرسدس بنز کلاس C، مرسدس بنز SLK، شورولت کوروت، فولکس واگن بیتل، تویوتا پریوس، مینی کوپر، فورد موستانگ، هیوندای جنسیس و کیا تلوراید را نام برد.

فروش فوری خودرو

نویسنده: میلاد قزللو