محبوب ترین جستجو های خودرو در گوگل

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ محبوب ترین جستجو های خودرو در گوگل

بر اساس نتایج تحقیقی که به تازگی انجام شده، برند ژاپنی تویوتا توانسته بیشترین خریداران وفادار را در سرچ گوگل به سمت محصولات خود جذب کند.

این تحقیق نشان می‌دهد که ۱۳.۷ درصد از مالکان تمایل دارند تا به مدت ۱۵ سال از تویوتا پریوس خودشان استفاده کنند. تویوتا بارها و در فهرست‌ها و لیست‌ها و تحقیق‌های مختلف همیشه رتبه اول را در اختیار داشته است.

بر طبق اطلاعاتی که توسط شرکت کامپرد مارکت بررسی و تجزیه و تحلیل شده، تویوتا در سال ۲۰۲۰ بیشترین تعداد جستجو خودرو را در گوگل داشت و توانست رتبه اول را از بی ام و تحویل بگیرد. این خودروساز آلمانی توانسته بود رتبه اول جستجو را در سال ۲۰۱۹ به دست بیاورد.

در فهرست بیشترین تعداد جستجو خودرو در گوگل، بی ام و مقام دوم را در اختیار دارد و رتبه سوم هم متعلق به مرسدس بنز است. این خودروساز لوکس آلمانی برای سومین سال پیاپی سوم می‌شود.

تویوتا، محبوب‌ترین خودرو در فضای مجازی

این آمار از بررسی نتایج جستجو در ۱۵۸ کشور و در طی سال‌های ۲۰۱۸، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی به دست آمده و بر این اساس، تویوتا در یک سوم از کشورهای جهان (۳۴ درصد) بیشترین آمار جستجو خودرو در گوگل را داشته که نسبت به سال قبل ۱۷.۷ درصد افزایش پیدا کرده است. این خودروساز ژاپنی حدود ۸۸ میلیون بار در موتور جستجوی گوگل سرچ شده است.

یکی از دلایلی که باعث شده تویوتا در فضای مجازی محبوب باشد، عرضه مدل‌های جدیدی مثل کرولا کراس و جی‌آر سوپرا در سال ۲۰۲۰ است. همچنین تولید و عرضه خودرو اسپرت یاریس جی‌آر نیز به محبوبیت تویوتا کمک کرده است. این خودرو یکی از جذاب‌ترین هاچبک‌های اسپرتی است که در طی این سال‌ها به بازار آمده. در مقابل، رتبه جستجوی بی ام و به طرز چشمگیری کاهش داشته است.

در سال ۲۰۱۹، بی ام و محبوب‌ترین برند در ۱۱۸ کشور جهان بود و این آمار در سال ۲۰۲۰ به ۳۴ کشور رسیده است که نشان از افت ۶۴ درصدی جستجوی بی ام و در گوگل دارد. با وجود اینکه این شرکت آلمانی فقط در سال ۲۰۱۹ رتبه اول جستجو در گوگل را در اختیار داشته، اما در طی سه سال اخیر پرجستجوترین برند خودرو به شمار می‌آید.

همزمان با کاهش رتبه جستجوی بی ام و در فضای مجازی، محبوبیت دیگر خودروسازان افزایش داشته است. کیا و فورد بعد از مرسدس بنز، رتبه‌های چهارم و پنجم این فهرست را به خود اختصاص داده‌اند.

خودروهای محبوب در گوگل

نتایج جستجو خودرو در گوگل ایرانی‌ها

با توجه به اینکه ایران توسط آمریکا تحریم و واردات خودروهای خارجی نیز از سه سال پیش توسط دولت ممنوع شده است، نباید انتظار داشت تا تویوتا و بی ام و و بنز هم در فضای مجازی ایران بیشترین سرچ گوگل را داشته باشند.

رتبه اول در بیشترین جستجوی گوگل ایرانی‌ها متعلق به شرکت ایران خودرو است. «خودرو تارا»، «ماشین تارا» و «k132» عبارت‌هایی است که بیشترین تعداد جستجو را داشته است. در سال ۱۳۹۹ اخبار و گزارش‌های مختلفی از تارا منتشر می‌شد که ایرانیان را ترغیب می‌کرد تا در گوگل به دنبال اطلاعات و تصاویر بیشتری از این خودرو باشند.

رتبه دوم جستجوی خودرو در گوگل هم متعلق به دومین شرکت خودروساز ایرانی، یعنی سایپا است. سایپا نیز مثل ایران خودرو، خبر از تولید یک خودرو جدید با نام شاهین داده بود و علاقمندان خودرو در ایران با نوشتن عبارت «خودرو شاهین» و «ماشین شاهین» سعی در پیدا کردن اطلاعات بیشتری از این اتومبیل بودند.

نتایج جستجو خودرو در گوگل ایرانی‌ها

منبع: carbuzz

نویسنده: میلاد قزللو

 

فروش خودرو