راهنمای خرید خودرو ۳۰۰ میلیون تومانی

۲۹ خرداد ۱۴۰۰ راهنمای خرید خودرو ۳۰۰ میلیون تومانی

در حال حاضر شلوغ‌ترین بخش بازار خودرو کشور را اتومبیل‌هایی با قیمت‌های از ۲۵۰ میلیون تا ۳۵۰ میلیون تومان و یا به عبارت ساده‌تر خودروهای ۳۰۰ میلیون تومانی تشکیل داده‌اند.

اگر حدود ۳۰۰ میلیون تومان پول دارید و خودروهای ارزان قیمت ۱۰۰ میلیونی و ۲۰۰ میلیونی شما را راضی نمی‌کند و ماشین‌هایی با امکانات بیشتر می‌خواهید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب پیدا می‌کنید.

هاچبک‌های چینی و پژوهای فرانسوی و سدان‌های داخلی می‌توانند خودرو مورد نظر شما باشند.

ام وی ام ۳۱۵ هاچبک

ام وی ام ۳۱۵ اسپرت اکسلنت  مدل ۱۳۹۹                     ۲۶۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

ام وی ام ۳۱۵ از سال ۱۳۹۱ توسط مدیران خودرو مونتاژ و تولید می‌شود. سال ۱۳۹۴، فیس لیفت این هاچبک جمع و جور به بازار آمد و هم‌زمان مدل صندوقدار ۳۱۵ هم به دست مشتریان رسید. یک پیشرانه ۱.۵ لیتری با قدرت ۱۰۷ اسب بخار زیر کاپوت قرار دارد و به یک جعبه دنده پنج سرعته دستی مجهز است. در سال ۱۳۹۹، مدل جدیدتر با نام ۳۱۵ پلاس عرضه شد.

بایک سابرینا هاچبک

بایک سابرینا هاچبک مونتاژ  مدل ۱۳۹۸                       ۳۱۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

بایک سابرینا هاچبکی است که شکل و شمایلی شبیه به کراس اوورها دارد و به طور واضح و مشخص از روی مرسدس بنز کلاس B طراحی شده. این خودرو از سال ۹۳ وارد کشور شد و از سال ۹۷ توسط دیار خودرو مونتاژ می‌شود. پیشرانه ۱.۵ لیتری سابرینا ۱۱۳ اسب بخار قدرت دارد و از یک گیربکس ۴ سرعته اتوماتیک استفاده می‌کند.

برلیانس H230

برلیانس H230 اتوماتیک مدل ۱۳۹۹                        ۲۹۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

برلیانس H230 نسخه سدان H220 است که یک در سال ۲۰۱۲ در چین روی خط تولید قرار گرفت و سال ۱۳۹۴ توسط سایپا در ایران عرضه شد و یک سال بعد خط تولید آن به پارس خودرو تحویل داده شد. این خودرو از نظر امکانات و تجهیزات تفاوتی با مدل هاچبک ندارد. شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن ۱۴.۵ ثانیه است و خودرویی کند به حساب می‌آید اما از نظر مصرف سوخت اقتصادی است و ۶.۸ لیتر در صد کیلومتر می‌سوزاند.

برلیانس H320

برلیانس H320  دنده‌ای  مدل ۱۳۹۹                       ۳۱۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

برلیانس H320 در سال ۹۴ توسط سایپا عرضه شد اما بعد از مدتی پارس خودرو تولید این خودرو را بر عهده گرفت. طراحی ظاهری مشابه خودروهای اروپایی و همین طور امکانات و تجهیزات مناسب باعث شده تا مشتریان جذب برلیانس H320 اتوماتیک شوند. هر چند جعبه دنده دستی بیشتر با موتور ضعیف این هاچبک همخوانی دارد.

 برلیانس H330

برلیانس H330  دنده‌ای مدل ۱۳۹۹                    ۳۲۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

برلیانس H330 از سری H300 برلیانس و نسخه صندوقدار H320 است و از سال ۹۴ زیر پای مشتریان ایرانی قرار دارد. در آخرین به‌روزرسانی، با موتور ۱.۶۵ لیتری و جعبه‌دنده جدید عرضه می‌شود. استفاده از زنجیر تایم باعث شده تا رانندگان دیگر دغدغه‌ای درباره پاره شدن تسمه تایم نداشته باشند.

پژو ۲۰۶

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۹                            ۲۶۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پژو ۲۰۶ یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین خودرو هم در بازار ایران و هم در بازارهای جهانی بود. این هاچبک فرانسوی در سال ۱۳۸۰ برای اولین بار راهی خیابان‌های کشور شد و در آن زمان خودروی مدرنی بود. پژو ۲۰۶ در ۶ تیپ تولید می‌شد که در حال حاضر فقط تیپ ۵ و ۲ روی خط تولید باقی مانده‌اند. مصرف سوخت این هاچبک کوچک ۶.۴ لیتر در صد کیلومتر است.

پژو ۲۰۶ SD

پژو۲۰۶ صندوقدار  V8  مدل ۱۴۰۰                    ۲۶۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پژو ۲۰۶ SD در سال ۱۳۸۵ به بازار ایران معرفی شد و از آن زمان با هشت تیپ عرضه می‌شد اما از سال ۹۳ فقط تیپ V8 تولید می‌شود. تنها تفاوت ۲۰۶ صندوقدار با هاچبک در اتصالات فنربندی عقب است که باعث بهتر شدن فرمان‌پذیری خودرو شده است.

پژو ۲۰۷

پژو ۲۰۷ دنده‌ای  پانوراما  مدل ۱۴۰۰               ۳۲۷،۰۰۰،۰۰۰ تومان
پژو ۲۰۷ دنده‌ای  مدل ۱۴۰۰                          ۲۹۷،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پژو ۲۰۷ فیس لیفت ۲۰۶ است که با امکانات بیشتر از مدل قبلی، یکی از محبوب‌ترین خودروهای داخلی است که توسط شرکت ایران خودرو تولید و عرضه می‌شود. این خودرو در سال ۹۵ زیر پای مشتریان قرار گرفت و نسخه مجهز به سقف پانوراما نیز در سال ۹۹ به بازار آمد. چراغ‌های جلو، آینه و جلوپنجره از نو طراحی و در بالای داشبرد هم یک نمایشگر لمسی استفاده شده است.

پژو پارس

پژو پارس LX  مدل ۱۴۰۰                         ۲۷۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان
پژو پارس اتوماتیک  مدل ۱۳۹۹                  ۳۳۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پژو پارس که در ابتدا با نام پرشیا شناخته می‌شد، در سال ۱۳۷۹ به دست خریداران ایرانی رسید. این خودرو شبیه به ۴۰۵ اما با چهره‌ای جدیدتر و با الهام از پژو ۴۰۶ طراحی و تولید شده است. موتور پارس همان موتور ۱.۸ لیتری است که روی ۴۰۵ GLX قرار دارد. LX یکی از مدل‌های پژو پارس یا پرشیا است که از سال ۱۳۹۰ و با موتور TU5 روانه بازار شده است. پژو پارس LX از امکانات بیشتری نسبت به دیگر مدل‌های پارس برخوردار است.

جک J4

جک J4 مدل ۱۴۰۰      ۳۲۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

جک J4 در سال ۲۰۱۳ میلادی (۱۳۹۲ خورشیدی) به مشتریان چینی معرفی شد و سال ۱۳۹۷ به بازار ایران رسید. این خودرو سدان ارزان‌ترین محصول جک است و شباهت‌هایی به مدل J3 دارد. این خودرو به گیربکس اتوماتیک CVT مجهز شده و با مصرف سوخت ۶.۲ لیتر در صد کیلومتر، جزو کم‌مصرف‌های بازار است.

جیلی GC6

جیلی GC6 مدل ۱۳۹۸       ۲۹۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان

جیلی GC6 تیپ اکسلنت به مدت کوتاهی و از سال ۹۷ تا ۹۸ روی خط مونتاژ خودروسازان بمن قرار داشت. این تیپ فیس لیفت تیپ الیت است که تا سال ۹۶، ۲۵ درصد از قطعات آن در داخل کشور ساخته می‌شد. این سدان جمع و جور چینی ۶ لیتر بنزین در صد کیلومتر مصرف می‌کند و دارای دوربین عقب، دیلایت، سنسور عقب، چراغ بدرقه و نمایشگر لمسی ۸ اینچی است.

دنا

دنا  مدل ۱۴۰۰                 ۲۷۹،۰۰۰،۰۰۰ تومان

دنا در سال ۱۳۹۳ و یک دهه و نیم بعد از اولین خودرو ملی به مشتریان داخلی معرفی شد. این خودرو هم مثل بقیه خانواده سمند روی پلتفرم پژو ۴۰۵ ساخته شده اما طراحی بهتری از سمند و سورن دارد. این سدان ایران خودرو از موتور ۴ سیلندر ۱.۷ لیتری EF7 استفاده می‌کند و خودرو خانوادگی محسوب می‌شود.

دنا پلاس

دنده‌ای ساده – مدل ۱۴۰۰ – ۳۲۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

دنا پلاس دو سال بعد از عرضه دنا و در سال ۹۶ به بازار آمد. در حقیقت این خودرو مدل اسپرت دنا است که تغییراتی در طراحی ظاهری داشته است. عرضه این مدل به این دلیل بود تا نقاط ضعف دنا معمولی را بپوشاند. بعدها دنا پلاس به موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک مجهز شد.

پارس تندر

پارس تندر مدل ۱۳۹۹                 ۳۳۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

پارس تندر همان لوگان است که در کارخانه پارس خودرو تولید می‌شود و فقط از نظر ظاهری با تندر۹۰ ایران خودرو متفاوت است. این خودرو از سال ۹۱ به بازار ایران عرضه و از اواسط دهه ۹۰ به جعبه دنده JHQ و مالتی مدیا مجهز شد.

تندر۹۰

تندر ۹۰  مدل ۱۳۹۹                   ۳۳۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تندر۹۰ از سال ۸۶ روی خط تولید ایران خودرو قرار گرفت. مدل اولیه با کد E0 شناخته می‌شود که بعدها با رفع نواقص به مدل‌های E1 و E2 تبدیل شد. در حال حاضر فقط تندر۹۰ E2 به بازار می‌آید و مثل پارس تندر از جعبه دنده JHQ استفاده می‌کند.

تندر۹۰ پلاس

تندر ۹۰ پلاس  مدل ۱۳۹۸                            ۳۴۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

تندر۹۰ پلاس در سال ۱۳۹۶ و بر اساس رنو لوگان (ال ۹۰) عرضه شد. البته مدل ابتدایی این خودرو ۱۰ سال قبل به ایرانیان معرفی شده بود. تولید تندر۹۰ پلاس در ایران خودرو انجام می‌شود و البته پارس خودرو هم این خودرو را در خط تولید دارد.

زوتی آریو

  زوتی آریو اتوماتیک  مدل ۱۳۹۸                     ۳۴۵،۰۰۰،۰۰۰ تومان

آریو نام ایرانی خودرو چینی زوتی Z300 است که در کارخانه سایپا تولید می‌شود. با توجه به وجود رقبای بهتر و همین طور حذف بعضی از امکانات و تجهیزات، آریو نتوانسته به موفقیتی دست پیدا کند. تعدادی از این خودرو نیز مختص تاکسیرانی و با رنگ زرد تولید شده است.

سمند LX

سمند ال ایکس EF7 دوگانه‌سوز  مدل ۱۴۰۰                 ۲۵۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سمند LX تیپ جدیدی از اولین خودروی ملی است که در سال ۱۳۸۳ و با هدف رفع کاستی‌ها و نواقص تیپ‌های قبلی به بازار آمد. در سال ۱۳۸۸، مدل دوگانه‌سوز این خودرو عرضه شد و دو سال بعد موتور بنزینی EF7 روی سمند LX قرار گرفت.

سمند سورن پلاس

سمند سورن پلاس مدل ۱۴۰۰                               ۲۸۷،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سمند سورن پلاس، فیس لیفت ELX است که دارای گرافیک متفاوت چراغ‌ها، جلوپنجره مشکی رنگ و باله روی صندوق عقب است. سمند سورن ELX تیپ و مدل جدیدی از سمند سورن بود که در سال ۱۳۹۰ به بازار آمد. در این تیپ موتور EF7 مثل بقیه محصولات ایران خودرو استفاده شد و همین طور ترمزهای چهار چرخ به نوع دیسکی تغییر پیدا کرد.

 

نویسنده: میلاد قزللو

فروش فوری خودرو