خودروهای کارکرده کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در بازار کدام اند؟

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ خودروهای کارکرده کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان در بازار کدام اند؟

در اوایل سال ۹۹ با ۱۰۰ میلیون تومان به راحتی می‌توانستید خودروهای صفر پراید، تیبا، پژو ۴۰۵، پژو پرشیا، پژو ۲۰۶، رانا و سمند را خریداری کنید. اما اوضاع آشفته بازار خودرو و جهش‌های شدید قیمتی باعث شد تا هزینه خرید یک دستگاه پراید، به عنوان ارزان‌ترین خودرو ایرانی به بیش از ۱۰۰ میلیون تومان برسد و دست خیلی‌ها در پوست گردو بماند.

البته حالا بازار خودرو ثبات نسبی پیدا کرده و دیگر خبری از گران شدن‌های چند باره نیست، با این حال قیمت خودروهای صفر در بازار آن قدری کاهش پیدا نکرده که به زیر ۱۰۰ میلیون تومان برسد. هر چند اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید در طرح پیش‌فروش سایپا، تیبا را با قیمت ۸۷ میلیون تومان برنده شوید و سه ماه بعد تحویل بگیرید.

از این رو افراد و خانوارهایی که از خرید خودرو جا مانده‌اند و امکان افزایش بودجه خودرو را ندارند، ناچار به سمت بازار خودروهای دست دوم و کارکرده می‌روند.

پراید

پراید ارزان‌ترین و البته پرتیراژترین خودروی ساخت داخل است. خودرویی که از سال ۱۹۸۷ میلادی (۱۳۶۶ خورشیدی) در کارخانه کیا موتورز کره جنوبی ساخته می‌شد. بعدها و از سال ۱۳۷۲ با مونتاژ توسط سایپا، به ایرانی‌ها معرفی شد و به دلیل مصرف بنزین مناسب، قطعات ارزان و البته جدید بودن، محبوبیت زیادی پیدا کرد و از دهه هشتاد هم مدل‌های مختلف آن با نام‌های ۱۴۱، ۱۱۱، ۱۳۱ و ۱۳۲ عرضه شد. این خودرو در سال ۱۳۹۹ و با تولید آخرین دستگاه، برای همیشه از خط تولید خارج شد.

اولین گزینه‌ای که برای خرید خودرو با بودجه کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان پیش روی شما قرار دارد، پراید مدل ۸۴ – ۸۵ است که می‌توانید با ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان خریداری کنید. البته باید توجه کنید که از نظر فنی سالم باشد و در هنگام معاینه فنی به دردسر نیافتید.

قیمت‌های پراید ۱۱۱، مدل هاچبک جدید این خودرو نیز از ۸۰ میلیون تومان شروع می‌شود و تا حدود ۱۰۰ میلیون تومان برای مدل ۹۹ می‌رسد.

پراید ۱۳۱ و ۱۳۲ هم وضعیتی مشابه با ۱۱۱ دارند و با قیمت‌هایی بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان قابل خریداری هستند.

پژو ۴۰۵ GLX

پژو ۴۰۵ GLX همزمان با پراید زیر پای ایرانی‌ها قرار گرفت و این بار ایران خودرو این اتومبیل جدید را به بازار معرفی کرد. موتور این خودرو از نوع ۲ لیتری کاربراتوری بود که در سال ۱۳۸۱ جای خود را به موتور انژکتوری ۱.۸ لیتری داد. در حال حاضر پژو ۴۰۵ GLX در دو نوع بنزینی و دوگانه‌سوز و با قیمت ۱۸۷ میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۴۰۵ کارکرده را می‌توانید با قیمت‌های کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان خریداری کنید. البته برای این کار باید مدل‌های دهه ۸۰ را در نظر داشته باشید. قیمت مدل‌های دهه ۸۰ این خودرو از ۷۰ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۹۰ میلیون تومان می‌رسد.

پژو پارس

پژو پارس از سال ۱۳۷۹ به مشتریان ایران معرفی شد و در ابتدا نامش پرشیا بود. این خودرو با الهام از ۴۰۶ طراحی و فیس‌لیفتی از ۴۰۵ بود و همین امر باعث شده بود تا از ۴۰۵ زیباتر و شیک‌تر باشد. در حال حاضر قیمت پارس از ۲۱۴ میلیون تومان شروع و به ۳۱۲ میلیون تومان می‌رسد. این خودرو در دو تیپ سال و LX عرضه می‌شود.

اگر می‌خواهید یک دستگاه پژو پارس ساده داشته باشید و بودجه‌تان از ۱۰۰ میلیون کمتر است، می‌توانید سراغ مدل‌های ۸۴ تا ۸۸ بروید که از ۸۰ میلیون تومان تا ۹۵ میلیون تومان قیمت دارند.

پژو ۲۰۶

ایرانی‌ها پژو ۲۰۶ را از ابتدای دهه هشتاد شمسی می‌شناسند؛ از همان سال‌هایی که این هاچبک فرانسوی توسط ایران خودرو به بازار فرستاده شد. ۲۰۶ در ابتدا دارای ۶ تیپ مختلف بود که در حال حاضر فقط تیپ ۲ و ۵ در خط تولید باقی مانده‌اند.

اگر بخواهید یک پژو ۲۰۶ مدل ۸۹ را بخرید، باید ۹۰ میلیون تومان هزینه کنید، در صورتی که قیمت مدل ۹۹ این خودرو ۱۹۴ میلیون تومان است. البته مدل‌های ۸۳ – ۸۴ با قیمت‌های ۷۰ – ۸۰ میلیون تومان در بازار موجود است.

تیبا

تیبا دومین خودروی ارزان قیمت بعد از پراید است و در آخرین طرح قرعه‌کشی سایپا، مدل صندوق‌دار این خودرو با قیمت ۸۷ میلیون تومان به مشتریان عرضه می‌شود. تیبا صندوق‌دار ۱۱۶ میلیون تومان در بازار قیمت خورده است. این خودرو بر اساس پلتفرم ارتقایافته پراید تولید شده اما قیمتی بالاتر از آن دارد.

این خودرو از سال ۱۳۹۰ در بازار خرید و فروش می‌شود و تیبا صندوق‌دار مدل ۹۰ را می‌توانید با ۷۰ تا ۸۰ میلیون تومان خریداری کنید و مدل سال ۹۵ هم حدودا ۹۰ میلیون تومان معامله می‌شود.

سمند LX

سمند LX دومین سری از خودروی ملی سمند است که در سال ۱۳۸۳ ارائه شد و پنج سال بعد با موتور جدید دوگانه‌سوز به بازار آمد و در سال ۱۳۹۰ هم مدل بنزینی موتور EF7 روی این خودرو نصب شد.

برای خرید یک دستگاه سمند LX صفر مدل ۹۹ باید حداقل ۲۰۰ میلیون تومان پول داشته باشید اما مدل‌های ۸۷ و ۸۸ این خودرو ملی را می‌توانید با قیمت تقریبی ۹۰ میلیون تومان بخرید.

 

نویسنده: میلاد قزللو

 

فروش فوری خودرو کارکرده