با خودروهای ۶۰۰ میلیون تومانی بازار آشنا شوید

۹ اسفند ۱۳۹۹ با خودروهای ۶۰۰ میلیون تومانی بازار آشنا شوید

اگر ۶۰۰ میلیون تومان پول داشته باشید و بخواهید با کل پولتان یک دستگاه خودرو بخرید، فقط ۴ خودرو شاسی‌بلند را می‌توانید انتخاب کنید. بر خلاف خودروهای ۲۰۰ میلیون تومانی، ۴۰۰ میلیون تومانی و ۵۰۰ میلیون تومانی، دیگر خبری از اتومبیل‌های متنوع نخواهد بود.

برای مثال، شما با بودجه ۴۰۰ میلیون تومان می‌توانستید بنا به سیلقه انواع هاچبک و سدان را خریداری کنید، اما در صورتی که طبیعتا با ۲۰۰ میلیون تومان پول بیشتر باید انتخاب‌های بیشتری پیدا می‌کردید.

دلیل این اتفاق، یکی تورم و شرایط اقتصادی کشور است که باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود و یکی هم تحریم‌ها که از ورود شرکای جدید به بازار خودرو کشور جلوگیری می‌کند.

جک S5

جک S5 گران‌ترین خودرو در فهرست خودروهای ۶۰۰ میلیون تومانی و همین طور گران‌ترین محصول شرکت خودروسازی JAC است. این کراس اوو چینی برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ و با موتور توربو و جعبه دنده دستی به مشتریان ایرانی معرفی شد اما به دلیل طراحی خوب و سیستم فنی مناسب به شدت مورد استقبال قرار گرفت و به همین دلیل، کرمان موتور این خودرو را با جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعته دو کلاچه به بازار فرستاد. جک S5 اتوماتیک علاوه بر اینکه از نظر فنی نسبت به مدل دستی بهتر شده، امکانات و تجهیزات بیشتری هم دارد، مثل صندلی برقی حافظه‌دار و گرمکن راننده، سنسور باران، کیسه هوا جانبی، استارت دکمه‌، سنسور جلو و دوربین عقب.

۶۳۰ میلیون تومان جک S5 مدل 1399

 

چری تیگو ۵ IE

چری تیگو ۵ IE همزمان با چین، توسط مدیران خودرو در ایران به مشتریان معرفی شد. این خودرو فیس‌لیفت تیگو ۵ است که یک سال قبل و در زمستان ۹۴ ارائه شده بود. در این مدل، چراغ‌های جلو و سپر و درب عقب دوباره تغییر کرده و آینه بغل برقی و دوربین دنده عقب نیز به تجهیزات و امکانات اضافه شده است. سال ۹۷ بود که مدل جدیدتری از تیگو ۵، البته بدون تغییرات ظاهری و فقط با به‌روزرسانی‌هایی در بخش تجهیزات به خریداران ایرانی معرفی شد. تزئینات جدید کابین، نمایشگر ۱۰ اینچی، نویگیشن، سنسور جلو و سنسور باران از جمله این آپشن‌های جدید است. چری تیگو ۵ در دو تیپ لاکچری و اکسلنت ارائه می‌شد که بعد از سال ۹۷ نام این دو تیپ به ترتیب به IL و IE تغییر پیدا کرد.

۶۱۰ میلیون تومان چری تیگو IE5 مدل 1398

 

فردا SX6

فردا SX6 نام ایرانی خودروی شاسی‌بلندی، محصول کمپانی دانگ فنگ چین است. این خودرو در سال ۲۰۱۶ ارائه شد و سه سال بعد هم دچار تغییراتی شد اما SX6 ایرانی همان مدل ۲۰۱۶ است. اگرچه بدنه این خودرو تغییر نکرده اما شرکت فردا پیشرانه توربوشارژ مدل فیس‌لیفت را در محصولات مونتاژی خود به کار گرفته است. فردا SX6 یکی از معدود خودروهای ۷ نفره بازار کشور است که دو نفر در صندلی راننده و سرنشین جلو، دو نفر در ردیف وسط و سه نفر در ردیف سوم می‌نشینند.

۵۸۰ میلیون تومان فردا SX6  مدل 1399

 

هایما S5

هایما S5 یکی از سه خودرویی است که توسط شرکت چینی هایما طراحی شده و ایران خودرو مونتاژ داخلی آن را بر عهده دارد. این کراس اوور کامپکت از سال ۹۶ زیر پای مشتریان ایرانی قرار گرفته و هر چند شبیه به مدل S7 است اما طراحی جدیدتری دارد. رقبای هایما خودروهایی هستند که حدود ۱۰۰ میلیون ارزان‌ترند، مثل چانگان CS35، جک S3 و ام وی ام X33 S. این خودرو با پیشرانه توربو در بازار موجود است و می‌تواند با رقیب گران‌تر خود، یعنی هاوال H2 هم رقابت کند.

۶۰۰ میلیون تومان هایما S5 مدل 1398

 

 

نویسنده: میلاد قزللو

 

فروش فوری خودرو کارکرده