داچیا اسپرینگ؛ عرضه با قیمت هایی متفاوت

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ داچیا اسپرینگ؛ عرضه با قیمت هایی متفاوت

برند داچیا به تازگی از تمامی مشخصات خودرو جدید خود یعنی اسپرینگ پرده برداشته است. این خودرو مهرماه سال جاری به طور کامل رونمایی شد اما در آن زمان داچیا قیمت نهایی خودرو را اعلام نکرد. حالا با گذشت ۵ ماه به نظر می‌رسد که داچیا در خصوص قیمت‌گذاری اسپرینگ به نتیجه رسیده است.

این خودرو در نسخه‌های استاندارد، Business، Cargo و Comfort Plus معرفی شده است. نسخه استاندارد مخصوص شهروندان عادی بوده و نسخه بیزینس نیز مختص ناوگان‌ها و سرویس‌های به اشتراک‌گذاری مسیر است. نسخه کارگو از صندلی عقب برخوردار نیست و بیشتر مناسب جابه‌جایی کالا و بار است. داچیا اعلام کرده است که اسپرینگ در نسخه کارگو فضای باری برابر با ۱۱۰۰ لیتر دارد و می‌تواند تا ۳۲۵ کیلوگرم بار را جابه‌جا کند.

داچیا اسپرینگ

احتمال می‌رود که این نسخه ارزان‌ترین نسخه اسپرینگ باشد و اصلا دور از انتظار نیست که با توجه به کاربرد آن به غیر از فرانسه و رومانی در تمامی کشورهای اروپایی نیز عرضه شود. لازم به ذکر است که خریداران نسخه Cargo می‌توانند این خودرو را با پنل‌های غیرشفاف هم سفارش دهند.

نسخه دیگری از اسپرینگ که احتمال می‌رود گران‌ترین نسخه آن باشد Comfort Plus است. این نسخه به تمامی آپشن‌هایی که داچیا برای اسپرینگ در نظر گرفته مجهز است. از جمله این آپشن‌ها می‌توان به نمایشگر ۷ اینچی سیستم اینفوتینمنت، دوربین دید عقب، سنسورهای پارک، تزئینات داخلی و خارجی نارنجی رنگ، چرخ زاپاس و رنگ متالیک بدنه اشاره کرد. به‌علاوه خریداران این نسخه می‌توانند از آپشن سوکت CCS نیز بهره ببرند. این آپشن ۶۰۰ یورو به قیمت نهایی خودرو اضافه می‌کند و سبب می‌شود که اسپرینگ بتواند با نرخ حداکثر ۳۰ کیلووات‌برساعت شارژ شود. نرخی که در نهایت سبب افزایش سرعت شارژ خودرو مذکور خواهد شد.

قیمت نهایی داچیا اسپرینگ چند است؟

داچیا اعلام کرده است که اسپرینگ از ۲۱ مارس در فرانسه قابل سفارش است و این خودرو از پاییز پیش‌رو به خریداران آن تحویل داده خواهد شد.

داچیا قیمت مدل پایه این خودرو را در فرانسه حدودا ۱۷ هزار یورو اعلام کرده است. نکته‌ای که وجود دارد آن است که دولت فرانسه مشوق‌های خاصی را برای خودروهای برقی در نظر دارد و به همین جهت نیز خودرو مذکور در فرانسه در نهایت با رقمی در حدود ۱۲.۵ هزار یورو به دست خریداران آن می‌رسد.

نمای پشتی داچیا اسپرینگ

به غیر از فرانسه اسپرینگ در رومانی نیز عرضه خواهد شد. البته دولت رومانی میزان بیشتری مشوق دولتی برای خودروهای برقی پرداخت می‌کند. به همین جهت داچیا در سرزمین مادری خود با دریافت ۱۰ هزار یورو مشوق دولتی در نهایت با بهایی برابر با ۷ هزار یورو به دست خریداران آن خواهد رسید.

این خودرو در حالی از برچسب قیمتی ۷ هزار یورویی در رومانی برخوردار است که حداقل دستمزد در این کشور در حدود ۵۰۰ یورو است.

مشخصات فنی داچیا اسپرینگ

داچیا اسپرینگ را به قوای محرکه‌ای با قدرت ۴۴ اسب بخار مجهز کرده است. این قوای محرکه می‌تواند در زمانی در حدود ۱۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز برابر با ۱۲۵ کیلومتربرساعت است. این مشخصات فنی حتی از فولکس واگن بیتل مدل ۱۹۹۷ نیز ضعیف‌تر است.

 

نمای داخلی داچیا اسپرینگ

 

اسپرینگ می‌تواند با کمک باتری‌های خود در یکبار شارژ مسافتی در حدود ۲۳۰ کیلومتر را طی کند. البته کمپانی سازنده ادعا می‌کند که اسپرینگ در صورت تردد در مسیرهای شهری می‌تواند با یکبار شارژ مسافتی بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر را طی کند.

نویسنده: زهرا ملکی

 

فروش فوری خودرو کارکرده