چرا ایلان ماسک افسانه ای، موفق و محبوب است؟

۲۳ فروردین ۱۴۰۰ چرا ایلان ماسک افسانه ای، موفق و محبوب است؟

Elon Musk، مدیر عامل کمپانی آمریکایی Tesla، یکی از محبوب‌ترین نام‌های عالم تکنولوژی و صنعت خودروسازی است و هر روز با موفقیت‌های خود، دنیا را شگفت زده می‌کند.

یکی از اصولی که مدیران و برندهای بزرگ مختلف صنعت خودروسازی، تکنولوژی و… به آن باور دارند، این است که «نمی‌توان همه را راضی کرد»؛ بنابراین سعی می‌کنند به افراد و جامعه آماری مشخصی از مشتریان و طرفداران بسنده کنند. می‌توان گفت که این افراد موفق، مدت‌هاست که به دو قطبی شدن مشتریان دربازارشان، عادت دارند.

خوشبختانه روند کاری ایلان ماسک و برند خودروسازی بزرگ وی و البته SpaceX، به گونه‌ای است که تقریبا تمام دنیا از او، محصولات و ایده‌هایش راضی هستند. همین میزان رضایت روز افزون، باعث شد که او به یکی از تاثیرگذارترین افراد عصر ما در عرصه‌های مهم، تبدیل شود. او سال‌هاست که در خط مقدم صنعت تولید خودروهای الکتریکی فعالیت می‌کند و رویاهایی بی‌شمار و‌ ایده‌هایی ناب برای آینده «خودران‌ها» دارد.

او طی سال‌های فعالیتش تنها به برنامه نویسی و خودروسازی بسنده نکرد و با آرزوهای بزرگی که در سر داشت، SpaceX را پایه گذاری کرد.حالا به لطف او، سفر انسان به مریخ از هر زمان دیگری به ما نزدیک‌تر است، چرا که باور دارد پس از نابودی زمین، مریخ می‌تواند خانه دوم ما و محلی مناسب برای بازسازی تمدن از دست رفته انسان در زمین باشد.

او نابغه‌ای است که به هیچ عنوان از ریسک کردن نمی‌ترسد و از اینکه در هر زمینه‌ای «پایه‌گذار» و «اولین نفر» باشد، لذت می‌برد. او سیستمی راه‌اندازی کرد که از طریق آن، علاقه‌مندان می‌توانند با بیت کوین صاحب یک یا چند خودرو تسلا شوند.

قطعا شخصیت او پشت درهای بسته با آنچه ما در توئیتر (که به نظر می‌رسد پلتفرم و صحنه مورد علاقه اوست) می‌بینیم زمین تا آسمان متفاوت است، اما او با تلاش و نبوغ خود به فردی تاثیرگذار تبدیل شد، فردی که تنها با یک توئیت یا هشتگ، سهام کمپانی و برندی را از فرش به عرش می‌برد. او چندی پیش تنها با یک پست ساده در توئیتر،علاقه خود را به بازی کامپیوتری Cyberpunk نشان داد و همین پیام چند کلمه‌ای، سیل طرفداران را به سمت این بازی محبوب سرازیر کرد.

مدیر عامل تسلا

او فردی بی‌نهایت هوشمند است و خودش نیز این را می‌داند. در غیر این صورت لقب خود را به «پادشاه تکنولوژی» تغییر نمی‌داد. الحق که این لقب برازنده اوست. البته که پس از تغییر پست و مقام او از مدیر عامل به پادشاه، ماسک یادآور شد که لازم نیست کسی او را «سرورم» خطاب کند. جالب است بدانید که پادشاه تکنولوژی تنها لقب ایلان ماسک نیست و او پیش‌تر القاب دیگری را برای خود برگزیده بود.

شاید یکی از جالب‌ترین نکاتی که درباره او وجود دارد، علاقه‌اش به راه‌اندازی فرقه و پادشاهی مخصوص به خودش در صنعت خودروسازی و حوزه تکنولوژی باشد. به قطع می‌توان گفت هیچ برندی را در این صنعت پیدا نمی‌کنید که به اندازه تسلا طرفدار و مشتری وفادار داشته باشد. ایلان ماسک طرفدارانی دارد که بدون چون و چرا از او اطاعت و مانند ارتشی قوی او را حمایت می‌کنند. البته که این ارتش وفادار در فضای مجازی و اینترنت، گاهی برای افراد دیگری که عضوی از خودشان نیستند، مزاحمت ایجاد می‌کنند. بنابراین در اینترنت، منتقدان تسلا به راحتی به باد ناسزا و انتقاد گرفته می‌شوند.

یکی دیگر از دلایل محبوبیت روز افزون او، قابل اعتماد بودن وی است. همین دلیل باعث می‌شود که افراد و مشتریان بیشتری به او اعتماد کنند و پس از برآورده شدن وعده‌ها و آرزوهایشان، به مرید مطلق ماسک تبدیل شوند. این مشتریان وفادار به او قدرت و اعتماد به نفسی می‌دهند که تا آخر راه با تمام قوا ادامه دهد، چرا که پشتش به یک ارتش بزرگ گرم است.

اعتماد به نفس او نسبت به کاری که انجام می‌دهد، باعث می‌شود خریداران به سمت محصولاتش (خصوصا خودورهای Tesla) جذب شوند، چرا که به چشم می‌بینند که کار برای Elon Musk افسانه‌ای، نشد ندارد. او شخصیتی کاریزماتیک و با پشتکار دارد و همین عامل موفقیت او در کارش است.

او از خطا و اشتباه نمی‌ترسد و از شکست خجالت نمی‌کشد. همانطور که در مراسم رونمایی از Cybertruck، زمانی که با چکش و سنگ به جان پنجره این خودرو عظیم الجثه افتاد و در نهایت شیشه «ضد ضربه» آن را خرد کرد، خجالت نکشید. پذیرفتن اشکال و تلاش برای حل آن در کنار خصایص خوب دیگر، در نهایت او را تبدیل به یکی از ثروتمندترین مردان کره زمین کرد. سلطنت‌اش پاینده باد.

منبع: autoevolution

نویسنده و مترجم: پرستو مهدی قلیخان

فروش فوری خودرو کارکرده