شرایط فروش محصولات دیار خودرو

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ شرایط فروش محصولات دیار خودرو

مونتاژ و تولید خودروهای چینی از سال‌های پایانی دهه ۸۰ در ایران شروع شد. مدیران خودرو با برند MVM مسیر ورود ماشین‌های چینی را به ایران باز کرد و در ادامه خودروسازان جدیدی تاسیس شدند و یا شرکت‌های قطعه‌ساز، وارد حوزه بزرگ‌تر تولید و مونتاژ خودرو شدند. دیار خودرو یکی از کمپانی‌هایی است که به مونتاژ اتومبیل می‌پردازد و بخشی از نیاز بازار خودرو کشور را تامین می‌کند.

فهرست محصولات دیار خودرو متنوع است و مدل‌های متنوعی از وانت، سدان، کراس‌اوور و ون بایک و گریت وال چین را شامل می‌شود. خرید خودرو از این شرکت، مثل دیگر خودروسازان دارای شرایط خاصی است.

قیمت و زمان عرضه تیگارد X35

بر اساس اعلام مدیرعامل دیار خودرو، تیگارد X35، محصول جدید سانیار موتور پارسیان در هفته‌های آینده با قیمت حدود ۹۰۰ میلیون تومان عرضه خواهد شد. این خودرو با موعد تحویل دو ماهه در بورس کالا به فروش می‌رسد. تیگارد X35 محصول خودروسازی بایک چین است که در کارخانه دیار خودرو مونتاژ می‌شود و اوایل اردیبهشت ماه سال جاری رونمایی و به ایرانی‌ها معرفی شد.

درباره دیار خودرو

شرکت سازه‌های خودرو دیار که به دیار خودرو معروف است، در سال ۱۳۷۹ با سرمایه‌گذاری ۲۵ شرکت قطعه‌ساز با هدف تولید قطعات پرسی بدنه خودرو در شهرک صنعتی سایپا گلپایگان تاسیس شد. این شرکت در سال ۱۳۸۳ جواز تولید خودرو وانت و سواری را از وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کرد و سال ۱۳۸۶ پروانه تولید وانت بار به صورت CKD را گرفت.

دیار خودرو کارش را با مونتاژ وانت‌های دییر و وینگل ۳ که محصول شرکت چینی گریت وال بودند شروع کرد و در ادامه به سراغ شاسی‌بلندهای هاوال H2، هاوال H6، هاوال H8 و هاوال H9 رفت. از دیگر خودروهایی که دیار خودرو به بازار ایران عرضه کرده می‌توان به سدان بایک سنوا و هاچبک بایک سابرینا اشاره کرد. سوئیست DX3 جدیدترین خودرو چینی است که روی خط مونتاژ قرار دارد و در آینده نیز شاهد کراس‌اوور سوئیست DX7 خواهیم بود.

این خودروساز علاوه بر وانت و سواری، ون و مینی‌بوس فوتون ۹ و ۱۳ نفره را هم تولید می‌کند و برای آتشنشانی و اورژانش هم اتومبیل‌های اختصاصی می‌سازد.

شرکت نیرو خودرو آسیا، مجری فروش و خدمات پس از فروش دیار خودرو است و محصولات این شرکت را به مشتریان و خریداران عرضه می‌کند.

محصولات دیار خودرو

دیار خودرو از ابتدای فعالیتش به عنوان یک خودروساز، محصولات مختلف و متنوعی را از کمپانی‌های گریت وال، بایک و سوئیست تولید کرده است. اما در حال حاضر فقط بایک X25 و سوئیست DX3 را به بازار عرضه می‌کند.

بایک X25

بایک X25

بایک X25 جدیدترین خودرویی است که دیار خودرو از این کمپانی چینی به بازار ایران می‌فرستد و بعد از سدان بایک سنوا و هاچبک بایک سابرینا، سومین خودرو برند چینی در بازار ایران محسوب می‌شود. این خودروها موفقیت چندانی نداشتند و دیار خودرو همراه با موج بازار، کراس‌اوور بایک X25 را تولید کرد. این خودرو روی پلتفرم سابرینا ساخته شده و پیشرانه‌اش هم با آن خودرو یکسان است.

سوئیست DX3

سوئیست DX3

سوئیست DX3 جدیدترین خودرویی است که در سال ۱۴۰۰ روی خط مونتاژ دیار خودرو در استان اصفهان قرار می‌گیرد و بعد از ون دلیکا، دومین ماشینی است که با این برند چینی به بازار ایران می‌رسد. این کراس‌اوور توسط پینینفارینا ایتالیا طراحی شده و از یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو با گیربکس CVT استفاده می‌کند.

طرح فروش دیار خودرو

جدیدترین طرح فروش دیار خودرو، شامل عرضه بایک X25 مدل ۱۴۰۰ به صورت نقدی و تحویل ۳۰ روزه است.

خودرو قیمت (تومان) زمان تحویل
بایک X25 ۵۸۰،۰۰۰،۰۰۰ ۳۰ روزه

 

گارانتی: ۴۰ هزار کیلومتر یا ۲ سال

خدمات پس از فروش: ۱۰ سال

شرایط فروش دیار خودرو

  • قیمت شامل بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده و شماره‌گذاری است.
  • برای خرید باید به نمایندگی مرکزی دیار خودرو مراجعه کرد و یا با شرکت نیرو خودرو آسیا تماس گرفت.
  • پرداخت فقط به صورت چک بانکی به نام شرکت سازه‌های خودرو دیار انجام می‌شود.
  • در صورت انصراف از خرید مبلغ پیش‌پرداخت به اضافه سود سالیانه روزشمار مسترد خواهد شد.
  • در صورت موجود نبودن خودرو در هنگام تحویل، شرکت می‌تواند خودرو دیگری را به مشتری تحویل دهد.
  • در طرح فروش نقدی، سود مشارکت و تاخیر به مشتری تعلق نمی‌گیرد.
  • هزینه بیمه بدنه خودرو در طرح فروش نقدی بر عهده خریدار است.

مدارک مورد نیاز

  • مدارک شناسایی معتبر
  • چک بانکی به مبلغ فروش نقدی در وجه شرکت

فروش آنلاین خودرو

نویسنده: میلاد قزللو