رقابت داغ آئودی در عرضه خودروهای الکتریکی به بازار

۳ بهمن ۱۳۹۹ رقابت داغ آئودی در عرضه خودروهای الکتریکی به بازار

کمتر کسی پیدا می‌شود که کمپانی محبوب و معروف آئودی (Audi) و آن نماد چهار حلقه‌ و جذابش را نشناسد. حالا که اکثر برندهای خودروسازی جهان به سوی ساخت محصولات پاک و الکتریکی پیش می‌روند، این شرکت نیز به جمع بزرگ آن‌ها پیوسته است. احتمالا طرفداران ماشین‌های درون سوز از این گفته خوشحال نخواهند شد، اما آنطور که به نظر می‌رسد، اوضاع بر وفق مراد طرفداران خودروهای برقی پیش می‌رود.

پیش‌تر در ماه اکتبر، Audi اعلام کرده بود هنوز آینده‌ روشنی برای ماشین‌های بنزینی و دیزلی وجود دارد؛ با این حال به نظر می‌رسد که با دیدن حرکت بازار به سوی آینده‌ای الکتریکی و روند پیشرفت دیگر رقبا، این شرکت نیز تغییر موضع داه است. حالا مدیر عامل، یعنی مارکوس دوزمان (Markus Duesmann)، گفته است که تا دو دهه دیگر، تمامی محصولات شرکتش الکتریکی خواهند بود و با تمرکز بر روی برنامه‌های طولانی مدت، دیگر هیچ خودرویی با موتور درون سوز تولید نخواهد شد.

 

Audi E-Tron GT آئودی

 

بر اساس گفته‌ها و شنیده‌های مجله آلمانی WirtschaftsWoche، این کمپانی مهم و رقیب برندهای غول خودروسازی دیگر بازار، تاریخ‌ها و برنامه‌های دقیقی را برای پوشاندن جامه عمل به این اهداف بلند مدت در نظر گرفته است.

از قرار معلوم، به هر کارخانه تاریخ مشخصی برای از رده خارج کردن محصولات غیر پاک اعلام کرده‌اند. البته همانطور که گفتیم، این اتفاق مهم و تاریخی به این زودی‌ها رخ نخواهد و دست کم به 10 الی 15 سال زمان نیاز دارد تا رد بنزین ماشین‌های ناپاک برای همیشه از کف این کارخانه‌ها پاک شود. به همین دلیل Audi، تصمیم گرفته است که دو دهه آینده را صرف عملی کردن این تصمیم بزرگ کند. بر اساس منابع معتبر، در آینده نه چندان دور شاهد ورود گروه بزرگی از خودروهای الکتریکی آئودی به بازار خواهیم بود، محصولات جدیدی که دیر یا زود، جایگزین رقبای درون سوز خود می‌شوند.

آئودی الکتریکی

 

از حق نگذریم که این برند آلمانی، کم و بیش عملکرد خوب و قابل توجهی در گسترش بازار ماشین‌های الکتریکی خود در 2020 داشت. در سال گذشته شاهد ورود 17 مدل الکتریکی و هیبریدی جدید و مدرن به بازار بودیم که همگی به این نماد چهار حلقه مزین بودند.

پنج عدد از این مدل‌ها الکتریکی و 12 محصول دیگر پلاگین هیبرید هستند. تا اواسط دهه جاری، بازار خودروهای الکتریکی آئودی داغ‌تر از همیشه خواهد شد، چرا که قصد دارد 30 مدل جدید دیگر به خانواده رو به رشد این ماشین‌ها اضافه ‌شود. از بین این 30 محصول، حدودا 20 مدل تمام الکتریکی هستند. از آنجایی که این کمپانی بسیار خوش قول و قابل اعتماد است، پای حرف خود می‌ایستد و احتمالا مو به مو به تمام برنامه‌های خود عمل خواهد کرد، حتی اگر رسیدن به هدف سخت و دشوار باشد.

البته تا زمان فرا رسیدن روز موعود، این برند هم مانند بسیاری از کمپانی‌های خودروسازی دیگر دنیا به ساخت ماشین‌های درون سوز ادامه می‌دهد، اما سعی می‌کند محصولاتش تا حد ممکن بهینه باشند و کمترین آلایندگی را تولید کنند.

در حال حاضر، مهندسان و کارمندان مشغول کار بر روی یه مدل پاک جدید به نام Audi E-Tron GT هستند. پیش بینی می‌شود که این e-ترون جدید تا پایان بهار امسال وارد بازار شود.

 

طراحی ظاهری آئودی الکتریکی

 

منبع: motor1

مترجم و نویسنده: پرستو مهدی قلیخان

 

فروش خودرو